Leden 2013

Pretty Little Liars

29. ledna 2013 v 17:16 | Dominikísek-Dominika Nováková |  gossip
Je až neuvěřitelné, jak se člověk může stát závislým na nějakém vymyšleném seriálu.
Vezměme si například typický dívčí americký seriál. Když opomenu všechny ty procházky po baráku v podpatkách a vždy zcela spontánní rozhodnutí z minuty na minutu ohledně nějaké velké akce: ,,Heleď, co si takhle po škole zajet na chatu, 100 kilometrů od města?", nebo úplně to nejlepší - zkoumání neznámého a až přespříliš nebezpečného. A přesto ta holčina, v mini šatičkách a s 30 cenťákovými jehlami do toho sklepa stejně vleze.
Ty scény jsou moje nejoblíbenější.

Při tomhle se mi opravdu vybaví Pretty Little Liars, které pravidelně sleduji.
Myslím, že ten vystihuje vše výše vypsané, ale přesto ho to dělá děsně populárním.

Kdybych se rozhodla vynechat tu pasáž, jak je celý seriál opravdu skvěle vymyšlený a o zajímavý děj ani zápletky tu není nouze, pak ještě z osobní zkušenosti ho sleduji, že se na to zkrátka "dobře dívá".
Holky mají vždy nádherné účesy - a to v každý den školy, nehledě na to, že by si musely přivstat kvůli kudrlinám po celé hlavě nejméně o dvě hodiny dřív; a nosí minimálně třikrát v jednom díle poměrně těžce zkombinované outfity, což v přepočtu vlastně celý můj šatník nevydá ani za jednu epizodu.

Učit se pravidelně? Nemožné

28. ledna 2013 v 20:32 | Dominikísek-Dominika Nováková |  ARTICLES
Překvapilo mě, jak se po dlouhé době vlastně těšim do školy. To mě ani nečekalo nic příjemného, ba naopak, psali jsme hned dva testy, ovšem pořád se snažím myslet jen na to dobré, což jsou pro mě momentálně nadcházející prázdniny.
(Ha, docela vtipné, že jeden den volna si dovoluji nazvat "prázdniny".)

A co až to pomine?
To se zase mrknu po něčem jiném, na co se budu dychtivě těšit.

Celý dnešek jsem ale také počítala s tím, že se budu muset učit dvě maturitní otázky na děják. Pro mě to je hodně těžký předmět, ale vlastně jsem si ho zvolila vyřazovací metodou. (Ten seminář, který jsem totiž chtěla mi neotevřeli.)

Takže od tří odpoledne se učím. Popravdě i skoro vkuse.
Je mi známo, že by se měly dělat alespoň 5-10 minutové pauzy, ale jak se znám, už bych se nedokopala si jít k tomu znovu sednout.
Nejhorší je, že ikdyž jsem to všechno projela, tak je tam šíleně informací a pak v písemce můžu zapomenout i to nejzákladnější, nebo se mi zrovna nepropojí ta významná událost s osobností.

OBLÍBENÉ BLOGY - Přihlaš se

27. ledna 2013 v 16:20 | Dominikísek-Dominika Nováková
Když tak brouzdám po vašich stránkách, u některých se opravdu pozastavím a projedu ho celý. Ovšem již tolikrát se mi stalo, že jsem pak stránku zapoměla a nebo jsem jí zkrátka už znovu nenašla a to je škoda.

Pak, když vyloženě se chci jít na nějaké další blogy mrknout, tak si uvědomuji, že jich vlastně moc neznám, proto kouknu jen tak na 5 mých oblíbených a tím končím.

Proto jsem se rozhodla udělat si takový svůj nový seznam oblíbených blogů. Chci mít kdykoli šanci někam zabrouzdat a omrknout tvoji stránku.
Chceš patřit mezi mé oblíbené blogy?

Stačí napsat dokomentářů:

1. tvůj blog
2. tvé jméno
3. odpověz: jsi tu poprvé?

Co na oplátku budu chtít já od tebe?
Když se mi tvoje stránka zalíbí, přidám si tě vlevo do menu (dám ti vědět na stránku) i s odkazem na blog. Proto bych byla ráda, jestli by jsi si i ty mohla přidat mě na tvojí stránku mě. :-) Myslím, že to je jenom maličkost.

Budu se těšit na vaše blogy! :)

My room - photos

27. ledna 2013 v 11:26 | Dominikísek-Dominika Nováková |  ARTICLES
Na téma: ,,Můj pokoj" tu už bylo hodně článků. A třeba i jeden z nedavno přechozích.
Zmínila jse se, že jsem konečně spokojená s tím, jak vypadá.
Žádné růžové stěny, ani plakát kam se podíváš, už to je konečně všechno vyhozeno a smazáno.
Když jsem měla před několika týdny (měsíci) možnost si pokoj znovu zrekonstruovat, rozhodla jsem se ho vymalovat takovou bílo-béžovou barvou a celý pokoj (zprvu) sladit do černo-bíla.

Ovšem po čase se vám tu naskládají všelijaké "krámy" a už je to zase celý pestrobarevný. Však uvidíte.
Mimoto, zjistila jsem, že na určitých místech na podlaze to děsně klouže. Doteď neznám příčinu téhle závady, zato jsem tu už mnohokrát dostala smyk.
Proto tu musim mít koberečky, jinak bych se nedokázala odsud přemístit.

Nejnovější nábytek, který tu je je rozhodně bílý stolek - alias toaletka a hnedka vele ní stojící kovová černá skříň. Oboje IKEA. (Ikdyž, všechen nábytek je IKEA.)

Koho by zajímalo - nafotila jsem 43 fotografií. Ale protože je můj pokoj malý, tak se všechny potom už opakovaly.
Doufám, že se budou líbit. :-)


Nastřelení naušnice

26. ledna 2013 v 18:33 | Dominikísek-Dominika Nováková |  ARTICLES
Je poměrně ironií, že poslední 3 měsíce jsem tak moc toužila po něčem, co jsem předchozí roky, pro mě dosud neznámým důvodem zavrhovala.
Když se po škole za mnou stavily kamarádky, že jdou k řece si píchat uši, představovala jsem si je to nejhorší. Všude velké krveprolití, omdlení a bolest. Nezapoměly dodat: ,,Nechceš taky?"
Vždycky jsem řekla zásadně: ,,Ne, díky." a už o tom nikdy víc nechtěla slyšet.
Neměla jsem vůbec žádnou potřebu to dělat. Však jsem si tím prošla, když jsem byla malá, tak proč znovu?
Nechápala jsem na co mi bude pět dírek v uchu, když mám v každém základní jednu. Hlavně, kdo by to kvůli té bolesti takhle zbytečně absolvoval?

Po nějaké té chvíli, vlastně,... teprve před pár měsíci jsem si na internetu projížděla obrázky a najely mi takovéto fotorafie:

Tohle řeší holky? Asi ano...

25. ledna 2013 v 17:08 | Dominikísek-Dominika Nováková |  gossip
Včera večer, kdy jsem měla konečně znovu trošku času na sebe a ne na (velice podstatné) nudné učení, zalehla jsem s jahodovým koktejlem v ruce do postele a dopřála si další pokračování oblíbeného seriálu PLL.
Přestože mě následující den opět čekala povinná školní docházka, usnula jsem až chvilku po půlnoci.

Musím podotknout, že od té doby, co mám pokoj kompletně předělaný, mnohem lépe se mi i usíná. Nejspíš mě ještě stále hřeje pocit, že jsem si ho "pokreslila po svém". Což tomu lépe porozumíte, když řeknu - vymalovala.
Ale to je jen jeden z mnoha dalších prvků, které u sebe v pokoji miluji. Momentálně si ten pocit snažim ještě co nejvíce vychutnat, jelikož jak se znám, tak mě většina mých věcí brzy omrzí a zase musím měnit.

Módní návrháři: ,,Ruce pryč, ta práce je MOJE!"

24. ledna 2013 v 16:52 | Dominikísek-Dominika Nováková |  gossip
Pokud někdo ke mně právě teďka zavítal poprvé, nemusí se bát, na vše detailně odpovím.
Poslední dobou jsem se začala ještě více zajímat o módní návrhářství a vše co tato práce obnáší. Vím, že jsem na gymplu a pro tenhle obor jsem si to měla už tenkrát zamířit na přímo tomu odpovídající školu, ovšem - ouvej, zaváhala jsem a jsem tam kde jsem.
Přesto jsem si umanula, že to mě přece nezastaví a tak jsem se rozhodla už ani na vteřinku nezaváhat a jít přímo k samotnému jádru (člověku) věci.

V pondělí jsem si najela na internetovou stránku známé české (a pro mé štěstí i mé okresní) módní návrhářky, naťukala její telefonní číslo do mobilu a už se domlouvalo.

Předminulý rok jsem procházela kolem jejího módního studia a tak jsem se tam jen letmo stavila abych nakoukla. Celé studio je poměrně malé, ale něčím hodně velkolepé. Líbilo se mi. Použitím na první dojem, starodávného nábytku, dodalo tomu místu luxus. Takhle by měla vypadat minimálně každá místnost módního návrháře, kde přijímá klienty.
Se samotnou návrhářkou jsem promluvila tedy i již tenkrát. Ovšem moje nadšení k této práci se během 5 minut mírně (omyl, opravdu silně) změnilo.

Seriálový a hororový maniak

23. ledna 2013 v 20:22 | Dominikísek-Dominika Nováková |  ARTICLES
Sedim u noťasu, právě jsem si dopsala sešit chemie a na to, co mi chybělo zítra píšem.
Ano není nic lepšího.

Takže teď už jen budu doufat, že v testu uvidím jen ty nejzákladnější věci, ovšem jak tuším, bude plný vzorečků, které zkrátka nikdy nepochopim.
A tak si pak jen vždycky oddechnu, že stejně chemie, fyzika a matika je něco, co dělat nikdy nebudu. Ani nesmim! Protože bych byla absolutně zoufalá.

A co jinak. Na druhou stranu mám dobrou náladu. Stále přemýšlím o nadcházejícím víkendu co podniknu, možná bych chtěla zajít do kina s.... no, to je jedno s kým, přesto momentálně jim zapečenou housku, terou jsem si udělala a hodlám se jít dívat na seriál. (Jojo vím že zítra píšu tu chemii, nemusíte mi to říkat) ovšem kdo ví, vyšel dalí díl PLL a já se nemůžu dočkat jak to bude pokračovat!

Módní Návrh - Africa

21. ledna 2013 v 18:30 | Dominikísek-Dominika Nováková |  Mé módní studie
Tuhle písničku jsem za její největší slávy zbožňovala zkrátka KVŮLI ZAČÁTKU!
Tak nádherná melodie...
a pak přijde na ten rap, z kterého už tolik nadšená nejsem.
Přesto je na tý písničky něco děsně jedinečného.

Včera jsem jí poslouchala a rozhodla se na tu mou africkou představu ztvárnit návrh. :-)


Módní Návrh - Angelina Jolie

20. ledna 2013 v 18:52 | Dominikísek-Dominika Nováková |  FASHION DESIGNES
Další návrh byl jenom takový pokusný, spíš něco na vykreslení.

Docela jsem si při pohledu na výsledek vybavila oblek Angeliny Jolie (proto jsem tak pojmenvala i článek), ikdyž ten její byl fakt výbornej.


¨


Módní Návrh - Bohyně

20. ledna 2013 v 14:49 | Dominikísek-Dominika Nováková |  FASHION DESIGNES
Ano, nakonec jsem dneska lehla, ale rozhodla jsem se, že to nenechám jen tak.

Připravila jsem si pro vás hned tři návrhy a myslím, že je všechny přidám během dne. :-)

Uvidíme.

Vezmu to od méně oblíbeného.
Původně jsem s návrhem měla jiné plány, ale rozhodla jsem si ten nápd nechat na později a tenhle jsem dodělala tak, jak se mi naskytl.

Vážně nemůžu přestat myslet na ten původní návrh. :-) Ten tu taky brzy uvidíte, až se k němu někdy dokopu. ;)

Módní Návrh - Modré dlouhé šaty

18. ledna 2013 v 20:00 | Dominikísek-Dominika Nováková |  FASHION DESIGNES
Přes hodinku se kreslím s návrhem, protože jsem se to rzhodla pojmout celé jinak, než jsem návrhy kreslila doposud.

Kdo ke mně na blog chodí častěji a třeba trošku zná můj styl kreslení, tak si všimne, že tenhle celý obrázek je nakreslen jinak.

Chtěla jsem zkusti změnu, což myslim že vyšlo.

Nevím proč, ale šaty mi přijdou děsně jednoduché a spíš na styl našich maminek. Takovýhle střih a typ šatů (ale asi ne tak moc ostré barvy) by se zalíbil mojí mamce.

Ale co se mi opravdu líbí je postava, spíše její zapózování. :-)


Vysoká škola v zahraničí

17. ledna 2013 v 17:19 | Dominikísek-Dominika Nováková |  ARTICLES
Pamatujete si, jak jsem se vždy ohrazovala, že v žádném případě nebudu studovat módní návrhářství?

Jak všechno to kreslení dělám jen ze zábavy a je to pouze dočasné?...no tak nakonec pomalu zjišťuji, že stejně tam někde skončím.

Proto, když si přiznám, snad nic jiného mi nejde. Teď ne, že bych v tom co momentálně dělám bych byla nějaký mistr - to vůbec. Ale je tady spousta dalších věcí, ve kterých jsem totálně špatná!

Miluju módu, miluju kreslení - zkráceně - a konec. Prostě je to tak.

Ale teď k tomu, proč článek píšu.

Mám dotaz na všechny, kteří studují vysokou školu (a nebo o tom uvažují/či ji už dostudovali) v zahraničí. Abych byla konkrétnější, nejlépe ve Velké Británii, ale to už bych si kladla moc velké nároky, že na někoho takového narazím.

Protože chodím na jazykové gymnázium, tak máme angličtinu nejčastějším předmětem. Zrovna dneska jsme se bavili o vysokých, kdo by kam chtěl a můj spolužák se chystá do Ameriky. Také zmínil, že kdo alespoň uvažuje o nástupu na vysokou do zahraničí, tak přesto, že jsme ve třeťáku, je zapotřebí začít se ozývat už teď.

Protože, jak jistě víte, takovéhle "velké dohody" s jinými zeměmi zkrátka nejsou chvilkovvou záležitostí.

Už jsem mrkla, co kde tak zhruba je a našla si i favority. Dál už to bude jenom o tom, jestli se člověk dostane nebo ne.

Proto se ptám. Na jakou školu jste se hlásili, popřípadě chcete třeba hlásit a vzhledem k vašim oborům - co jste měli v přijímacm řízení apod.?
Na té "" stránce vysoké školy jsem už DVĚ HODINY a listuju a listuju všema možnýma odkazama, dokonce zadávám do vyhledávače, a stále se nemůžu dopátrat, z čeho bych já na gymplu měla odmaturovat a pak na co být připravená na přijímací řízení.

Jediný, co mě tak napadá a máme za předmět je výtvarka. Ale to je málo.

Proto budu ráda za každý názor, zkušenost, či tak... :-)

DOKONČENÍ Obrázku

14. ledna 2013 v 18:56 | Dominikísek-Dominika Nováková |  DRAWING
Dneska jsem KONEČNĚ po dlouhé obě dorazila na kreslení, které jsem musela zanedbávat zejména kvůli autoškole. Naštěstí tu už mám úspěšně za sebou a nedokážete si představit, jak jsem šťastná! :-)

Každopádně učitele napadlo, že bych si jen tak mohla dneska dodělat obrázek, kterej ale už JE HOTOVEJ!
Nakonec jsme se tedy shodli na tom, že dodělám pozadí, vybarvím šaty...

Obrázek půjde na výstavu, tak proto. (Nic extra, jenom knihovna :-P). No, možná se mi i líbí teďka víc. Vy jste ho už také mohli kdysi vidět, tak můžete porovnat. :-)