Únor 2013

EUCERIN - Problematická pleť = RECENZE

23. února 2013 v 10:47 | Dominikísek-Dominika Nováková |  plet
Jak jsem kdysi slíbila tady v článku - přináším vám recenzi na přípravky Eucerin - problematická pleť.
Pro ty, kteří mají spletí opravdu velké potíže doporučuji kdyžtak s přípravky opravdu vyčkat 4 týdny, to bude účinek největší.


Recenze - Eucerin (Sérum, čistící voda, zmatňující denní krém)

Jelikož jsou přípravky zaměřené na problematickou a mastnou pleť, jsem ten pravý kandidát. Od dětství hodně trpím na akné a tak během mého uzdravovacího procesu jsem vyzkoušela miliony mastiček, tisíce vodiček a nějakou i tu babskou radu.

Avšak má pleť má stále sklon si ty uhříky vytvářet.

Když jsem měla prvně možnost otestovat Eucerin - Sérum, byla jsem překvapená, jak dokáže být na dotek s kůží hebký. Dokonce to samotné nanesení působí jako pohlazení. V tu chvíli jsem poznala, že to nebude jen tak nějaká slátanina, která by mi pleť ještě více poničila. Pocítila jsem, jak mou pleť jakoby hydratuje, ovšem nemastí.

Další den jsem se rozhodla vyzkoušet čistící vodu Eucerin, která se neoplachuje. Umyla jsem si obličej a nanesla pomocí vatičky. Vyčkala jsem několik minut a sáhla po Zmatňujícím denním krému - Eucerin. Na krabičce jsem se dočetla, že maximálního výsledku docílím právě používáním všech tří přípravků. Přímo na krému je napsáno, že ho mohu nanést na dekolt i záda. Kvůli mé problematické pleti mám akné právě na těchto všech místech, k tomu i nepatrně paže. Všude jsem proto krém nanesla a celý den si nedala make-up. Dámy a pánové, vzhledem k tomu, jak špatná má pleť je, jsem ji na konci dne spatřila matnější! Samozřejmě nebyla šance, aby se všechny pupínky a ranky plně zahojily, ovšem ta hebkost!

Rozhodla jsem se udělat pokus, a i když do školy chodím výhradně alespoň s pudrem, na těch pár dní jsem se ho vzdala, abych mohla vidět plné výsledky.

Největší radost mi udělala jedna maličkost. Ve čtvrtý den používání přípravků se mne kamarádka zeptala, jaký používám make-up, že si ho chce také koupit. Na obličeji jsem přitom měla nanesený pouze Eucerin.

Mimochodem, jedním z mých "problémů" také je denní cvičení, či tréninky. Tudíž dochází k časté aktivitě potních žláz, což mi pleť ještě více mastí a vznikají nové pupínky, či zanícení. Avšak díky Eucerinu se objevila další výhoda, která mi napomáhá kožní problémy postupně uzdravovat. Díky pravidelnému používání se vše vyvažuje a moje pleť se dostává do takové rovnováhy, tudíž mě už v tomhle směru nemůže zaskočit ani nadměrná fyzická aktivita.

Myslím si, že každá dívka, která má s akné a problematickou pletí potíže a zkrátka si dál neví rady, by měla tento Eucerin vyzkoušet, protože opravdu stojí za to. (A to ho nepoužívám ani ty čtyři týdny, kdy se mají výsledky plně projevit.)

Styl - Spencer Hastings (Troian Bellisario)

20. února 2013 v 17:53 | Dominikísek-Dominika Nováková
Když jsem naposledy mrkla na anketu, těsně to vyhrála Spencer Hastings (Troian Bellisario).

Jak jsem kdysi zmínila, postavu Spencer jsem v první serii neměla moc ráda, ovšem postupem času se naopak stávala jednou z mých nejoblíbenějších.
Asi až po čase jsem jí přišla na chuť a navíc jsem se docela našla v jejím stylu.

Teda, … když bude pouze řeč o volných tričkách, které poslední dobou často nosila. I když jsou prosté a obyčejné, tak se dají skvěle zkombinovat.

V seriálu měly její kamarádky na ní občas poznámku ohledně jejího stylu, a to takový, že je upjatý. Občas by se to tak dalo říct, ale nestalo se to jednou, kdy svým outfitem pro změnu zase zazářila.

Právě v díle 18. (3.serie) jedno takové tričko měla. :-)
Zde je úryvek epizody:
Dalo by se popsat na obyčejné, volné, šedé. Přesto mě dost zaujalo, nejspíš díky její až "vyzáblé" postavě vypadá o to lépe.Tričko - Lindex 149,-


Dále jsem se nepatrně insprivala dalším outfitem.

Šaty - C&A 349,-
Svetřík - C&A 249,-
Náhrdelník - Takko 129,-
Pásek - C&A 59,-

Doufám, že se vám styl a'lá Spencer Hastings líbil. :-)
Znovu můžete hlasovat, jaký outfit bude příště! :-)

Abeceda - básničky

19. února 2013 v 16:48 | Dominikísek-Dominika Nováková |  ARTICLES
Dneska jsme o češtině měli napsat takovou kratší básničku... vlastně, spíše POPIS písmene.

No, nejlépe to vysvětlím asi na díle (manifestu), který napsal Vítězslav Nezval - Pantomima → Abeceda.

Například zde:

A
nazváno buď prostou chatrčí
Ó palmy přeneste svůj rovník nad Vltavu
Šnek má svůj prostý dům z nějž růžky vystrčí
a člověk neví kam by složil hlavu

O něco podobného jsme se pokoušeli, no a bylo mi líto hnedka "básničky" jen tak vyhodit, proto jsem si řekla, že si je předtím poznamenám na blog. :-)


1.moje
"Držíš při sobě celou konstrukci deštníku,
za ní tě mohu pověsit na kliku,
máš také tvar ohnuté hole,
díky ní dědeček nebude dole."

2. moje
"Našli se dva, co si projevovali lásku,
za západu slunce si vyšli na procházku.
A právě v tom odraze,
které slunce házelo blaze,
dva vzpřímené stíny
si podaly ruce."

3. moje
"Spjaté ruce, připravené k modlení,
ovšem po čase se od sebe oddělí.
Pomalu se rozevírají od prstů dolů,
ovšem zápěstí jsou stále spolu."

Tak schválně, kdo uhádne jaká tři písmenka se schovávají v básničkách? :-)

Žádná Au pair, já vlastně jdu do mekáče

18. února 2013 v 18:41 | Dominikísek-Dominika Nováková |  ARTICLES
Tak jsem se za JEDINÝ den dozvěděla poměrně dost nových informací (dvě), které ovšem někdy u mě nevyplynou ani za půl roku, takže to byl pokrok.

Za prvné, bylo poměrně zajímavé, když mi přišel e-mail ve dvě ráno od jedné dívky ze zahraničí, která našla můj blog přes google.
Samozřejmě ne, nebojte se, nemám tu žádné pravidelné zahraniční návštěvníky, na to není tenhle blog tak moc známý, ovšem našla si mě tak, když zadala právě klíčová slova, která ji přišla v e-mailu od TOHO SAMÉHO člověka z Anglie, aby u něj dělala au pair. Hnedka se mi teda ozvala, že jí napsal totéž a ptala se, jestli to není podvod.

Už jsme to se slečnou poměrně probrali a rozhodli se obě dvě se na tohohle chlapíka vykašlat a příště nejspíš zkusit to úplně jinak.
Navíc další důvod, proč se nakonec nemůžu někam hnedka vydat byl dnešním dnem rozhodující.

Sedím si na hodině zeměpisu a najednou mi začne na lavici brnět mobil. Cizí číslo.
Rychle jsem se učitele zeptala, zda-li můžu jít na záchod a čapla telefon.
Hnedka za dveřmi jsem hovor přijala a jenom tázavě se zeptala: "Ano?"
(První jsem myslela, že to bude nějaká reklama, či třeba Martin Harich :D - o tom zase příště :D),
ale ozval se - podle hlasu - poměrně mladý pán, že mi volá ohledně té brigády v McDonaldu!
Já jenom: "Jooo, aha, jasný.."

Mimochodem, kdysi jsem jim poslala e-mail, že bych šla na brigádu a po nějaké době v 10 hodin ráno se mi konečně ozvali.
Takže se musím ukecávat, že opravdu jsem to kdysi chtěla zkusit a stále mě to nepřešlo! Ne,...nepřešlo..., Nesmí!(Doufám,...moc doufám.)

Bohužel to není hnedka u mě ve městě (což pravda, to jsem věděla hnedka od začátku, ale stále vždycky doufáte), ovšem na dálnici směr do Prahy.

Hned se zepal, jestli mám dnes volno a tak jsme se sešli v 5 hodin. Dostala jsem papíry k vyplnění, které až budu mít vyplněné, tak zavolám.

Poměrně dost věcí se mi za dnešek vyřešilo a to jsem ani jedno z toho nečekala...

Styl - Aria Montgomery (Lucy Hale)

16. února 2013 v 17:25 | Dominikísek-Dominika Nováková
Anketa z minulého týdne rozhodla, že další styl, o který se pokusím, bude podle Arii Montgomery (Lucy Hale) z Pretty Little Liars!

Zde byla práce o něco jednodušší s vlasy, jelikož Aria není blondýna.

Že ne, Ario?


Dneska jsem vymyslela, že jeden styl byl inspirován fotografií a druhý improvizační - zkrátka to, co by si dle mého názoru navlíkla Aria třeba někdy příště. :-)

Její styl mi přijde v seriálu něco mezi rockem, občas nepatrně až metalem. Však, vzpomeňte si. Nikdy mě to nenapadlo, ale teď, když o tom píši článek, docházím takového názoru.

Samozřejmě se vyskytly i úseky, kdy byla oblečená za princeznu, ale její šatník překypuje černou barvou.

Musela jsem zvolit něco, co vlastním i já, a tak jsem vybrala právě jednu z menších jejích vyjímek. :-)


Bohužel šaty nemám, ovšem zrovna včera jsem narazila na podobnou mikinu. :-)

Mikina: New Yorker (Ihned jsem jí brala, za pouhých 79,- !)
Náhrdelník: Takko 59,-

Našla jsem jednu fotografii (bohužel netuším z jakého dílu), kde mě velice zaujal její účes. Sama jsem se o něj pokoušela, ovšem neúspěšně, a tak jsem vlasy pouze podržela.


Aria a jak se vyznačuje: Jak už jsem zmínila, nosí nejraději tmavší oblečení, poměrně silný make-up (velice výrazné obočí), velké náušnice a celkově extravagantní bižuterii (častokrát ohromné náhrdelníky.)
Ale najdou se i chvíle, kdy má topík s minisukní.

A zde improvizační outfit:
Náhrdelník: H&M 299,-
Tričko: H&M 249,-
Sukně: Topshop 269,-Pokud se ti můj styl líbil, můžeš hlasovat v anketě, jakou další PLL mám ztvrárnit. :-)

Značka EUCERIN - Problematická pleť

16. února 2013 v 13:13 | Dominikísek-Dominika Nováková |  ARTICLES
Měla jsem to štěstí a ještě větší radost, když mi přišel e-mail od bravo girl, že si mě vybrali jako ambasadorku pro vyzkoušení přípravků na problematickou pleť.

Soutěž a výběr probíhal zde.

No, myslím, že si opravdu vybrali "správného kandidáta" - hodně trpím na problematickou a mastnou pleť a už mi docházeli nápady, co s tim dělat.

Když jsem si jen letmo pročetla, co přípravky nabízejí - nadchlo mě to!
Třeba to bude konečně to, co hledám.

Uvidíme, recenzi přidám co nejdřívě to půjde. Dneska jsem si totiž vyzvedla teprve balíček na poště a teď je ještě budu nějaký ten den používat. :-)Samozřejmě to v krabici nebylo jenom takhle "poházený", přípravky jsem vyndala z několika sáčků a papírů. ;)

Dorazil i krátký dopis. :-)

I když žádnou recenzi ještě připravenou nemám, malinko vám přípravky popíšu.
Zleva:
Čistící voda EUCERIN (problematická pleť)
Zmatňující denní krém EUCERIN (Na něm mě zaujal tento popis: Při pravidelném používání bude pleť viditelně matnější již za 4 týdny!) Uvidíme. :-)
Sérum - problematická pleť EUCERIN (Pleť bude vypadat zdravě, čistě a bude viditelně hladší!)

Kniha - Sladká tajná realita

12. února 2013 v 14:31 | Dominikísek-Dominika Nováková |  recenze
Už to bude tak tři týdny zpátky, co mi od Anet přišla její knížka "Sladká tajná realita."
V ten den, kdy mi přišla jsem si ji doma hnedka otevřela a dala se do čtení.

Musím říct, že se mi hodně líbí, je v ní přesně to, co mě baví sledovat i ve všech těch amerických filmech a Anet to dokázala předat do tištěné formy což je neuvěřitelný a její dílo mě nadchlo!

Dle mého názoru je kniha určená spíše dívkám, ale kdo ví... :-)
Jak už jsem párkrát zmínila, měla jsem tu možnost Anet knížku ilustrovat a jsem za to ráda, protože jak si většina mohla všimnout, knížka se opravdu "uchytila" a tak se dokonce přiobjednávalo. :-)

Pokud máte o knížku zájem, ZDE jsou informace ke koupi, momentálně je skladem. :-)

P.S: Děkuji za věnování, potěšilo mě. :-)


Styl - Alison DiLaurentis (Sasha Pieterse)

10. února 2013 v 16:59 | Dominikísek-Dominika Nováková
Nedavno jsem psala článek na oblíbený seriál PLL.
Poslední dobou zjišťuji, že všechny holky ze seriálu mi jsou stejně sympatické a nedokáži se rozhnout, která je má nejoblíbenější.

Chtěla jsem nafotit takový styl a´lá Pretty Little Liars a rozhodla se začít tou, která se v seriálů vyskytuje nejméně, ovšem o ní to celé je.
Alison DiLaurentis (Sasha Pieterse) mi přijde z nich nejkrásnější, i přesto jak je překvapivé, že je nejmladší.
Pokusila jsem se jejímu stylu přiblížit co nejvíce, i když nemám blonďaté vlasy.
Její styl jsem zvolila z episody šesté, třetí série.
Nalezla jsem dokonce video, kde má na sobě i konkrétní šaty.

čas 0:40

A nyní přecházím k fotografiím.
Použila jsem světlou rtěnku od essence

Šaty - C&A 299,-

Jak to dopadlo už nechám na vás.
Ráda bych dodělala i zbylé PLL. :-)

STYL - Blejzr

9. února 2013 v 19:08 | Dominikísek-Dominika Nováková |  móda
Tak nějak jsem se zamyslela a zauvažovala jsem nad oblečením a doplňkami, které bych si zvolila například na první den na vysoký. Teda, kdybych volila pouze z toho šatníku, který momentálně mám.

Připavila jsem si pro vás pár fotografií, tak uvidíme. :-)


Blejzr: H&M 399,-
Tílko: Lindex 129,-

Lak: světle modrý/mentol - DENESY 39,-
Náhrdelník: Takko 119,-

Rtěnka: Oriflame Power Shine 179.-
Náušnice: Marks and Spences 79,-
Náhrdelník: Topshop 129,-

Konečně mám dobrou náladu

7. února 2013 v 17:34 | Dominikísek-Dominika Nováková |  ARTICLES
Právě sedím nad dějepisem a zjisila jem, že už vlastě nemůžu.
Jsem děsně vyčerpaná.
Zítra píšeme na 13. maturitní otázku. Už jsem i myslím zmiňovala, jak je tenhle seminář pro mě zbytečný, když z něj ani maturovat nebudu, ale zkrátka ten seminář, na který jsem chtěla chodit mi neotevřeli, tak jsem holt vylučovací metodou dospěla opravdu k tomu (pitomému) dějepisu.

Celý den ve škole jsem měla blbou náladu. Pak jsem si uvědomila, že to taky zapříčinilo to, jak jí všichni kolem mě měli dobrou.
Ne, nebudu škodolibá, přeji jim to.

Ale jak se říká - jednou jsi nahoře, podruhé dole.
Přišla jsem domů a rozhodla se před učením toho SENZAČNÍHO historického předmětu kouknout na noťas.
Zašla jsem na FB, kde mi psala kamarádka Denča.
Její první věty zněly asi takto:
"Jedná se o léto a to je asi tak vše co ti zatím řeknu :DDD :) až přijdeš tak mi hnedka napiš !"

Moc mi toho tedy neprozradila. :D
Avšak po chvíli z toho vzešlo to, že když bude to štěstí a vše vyjde, pojedeme spolu v létě do ANGLIE.
Což by byl pro mě jistě jeden z nejúžasnějších zážitků.
Proto to dál nebudu rozebírat, nic nechci zakřiknout. :-)

Jinak pro pár kamarádek a známých z internetu budu vydávat takovou menší knížku v podobě FF o 1D.
To jen taková menší zajímavost, není to nic tak velkolepého jako Anetčina "SLADKÁ TAJNÁ REALITA", kterou jsem měla tu možnost ilustrovat.

Mimochodem, už mi ta kníka také přišla, je úžasná. :-) Napíšu o ní dozajista ještě nějaký článek. ;)