Červen 2013

Zmrzlina je k jídlu!

30. června 2013 v 12:47 | Dominikísek-Dominika Nováková |  ARTICLES
Už jsem se těšila, jak zveřejním pár těch drobnůstek, které jsem si z Malty přivezla, ale nakonec ten první zamýšlený článek přebyla jiná myšlenka a to na jeden nepatrný zážitek.

Jednalo se asi o pátý den pobytu. Chodili jsme po jednom starém městě (bohužel si vůbec nemohu vzpomenout na název), každopádně...
Jediné co jsem ten den jedla - byla snídaně. Na té jsem si vždycky labužnicky pochutnala, ačkoli stejně neuším, jak to můj žaludek dělá, ale zkrátka jsem byla opět hladová.

Když jsme tedy procházeli všechny ty památky, nebylo času na oběd. A někdy ve dvě hodiny odpoledne už moje břicho opravdu volalo o pomoc.

Rychle jsem se rozhlédla kolem sebe a jediné co spatřila, byla zmrzlina. Sice to není žádný teplý oběd, ale přesto jsem rychle vytáhla peněženku a koupila si sušenkovou příchuť.
Nadšeně jsem ji začala lízat a po chvíli...

...no, jak bych to pověděla.

Znáte ten pocit, když se vám váš kornout začne nahybat na jednu stranu a pomalu ještě více naklánět a padat? Je dost možný, že se ho pro to rychle snažíte chytit a vrátit zpátky na původní místo.

O to jsem se i já původně snažila, ale nějakým mým pakovským důvodem a provedením, jsem jí letmo chytla do dlaně, a místo, abych si jí zachránila, jsem tou rukou šlehla o zem a vypálila zmrzlinu hned pod výlohu zmrzlinářství.

V životě jsem si tak moc snad nepřála, aby tenhle můj unikátní čin nikdo neviděl, jak vyloženě hážu (tou zatraceně drahou)zmrzlinou po zemi.
Poté jsem se rozhlédla, a ne, VIDĚL.

Odešla jsem hodně rychle - ztrapněná a k tomu stále hladová.

P.S: Na pražském letišti jsem dokonce zavítala do obchodu se vším možným. Voňavky, suvenýry, kosmetika, jídlo...
Napálila jsem si to do stojanu s lentilkami a vše se sypalo po zemi.
Teď jsem nemohla už dělat, že jsem to nebyla já, ale vše poslušně sebrat a uklidit.

Dárky z Malty pro rodinu dopadly "nedostatečně"

28. června 2013 v 13:58 | Dominikísek-Dominika Nováková |  gossip
Vše bylo splněno. Nebo mám říct podceněno?
Se všemi penězi, které jsem si na Maltu přivezla, jsem tam také nechala. Popravdě, když se zamyslím, většina mi sloužila abych přežila, protože... když budu upřímná, obzvláště obědy stály za starou bačkoru.

Nejsem nějak extra vybíravý typ (doufám v to), ale na častého tuňáka, či chleba s marmeádou a sýrem v jednom si moc nepotrpím.

Přesto kolikrát se člověk zkrátka přemůže a nějak to do sebe nasouká. Pak se ovšem vyskytne druhý problém, a to, že toho bylo poměrně málo. A tak každý z nás často navštěvoval supermarket.

I tak jsem se snažila být nesobecká a dávala si peníze stranou, za které nakoupím něco domů.

Mamce jsem dovezla značkové kapesníčky... (to začínám pěkně skromně, co? ... samozřejmě, kdo by si nepřál značkové kapesníčky).
K tomu jsem připojila Malta tašku, která si mě od prvního pohledu zcela získala!

Byla hezky natisklá a v porovnání s ostatními vypadala ještě fenomenálněji!


Nebyla ani extra drahá, tak jsem čapla ještě druhou pro sestřenici. Účel byl splněn, oběma se líbila! :-)

Taťkovi jsem koupila pánské žabky, též s potiskem Malty (ehm, tentokrát bez toho srdíčka) a doma mu je radostně předala. On předemnou vždy předstírá radost, i když se cítí třeba na dně, proto do těch malých žabek rval půl hodiny nohu (jelikož já chytrák koupila špatnou velikost) a nakonec ji vyvlíkl a pronesl, že musí asi zhubnout a pak se v nich půjde projít.
(Opravdu nemám tušení, jak se chystá "zhubnout" v oblasti nártu).
Babičce jsem přivezla také Maltskou chňapku na pečení a jakmile jsem jí ji dala, uvědomila jsem si, že je celá černá (kromě toho nápisu "MALTA").
Problém byl v tom, že babička je pověrčivá, troufám si říct - jak nikdo jiný! A černá barva pro ní představuje (dle jejího přesvědčení) jen to nejhorší.
Proto nepřipadá v úvahu, aby se u ní v bytě něco s tímto odstínem vůbec vyskytlo. No a aby se NĚČÍM TAKOVÝM dotkla JÍDLA?!
V žádném případě.

Dnes jsem k ní opět přišla na návštěvu a chňapka je hezky schovaná pod všema novinama.

Myslela jsem, že se třeba zmíním i nepatrně o tom, co jsem si pořídila já, ale to bych z tohohle nesobeckého článku, udělala asi zase moc sobecký.

Skoro žádná Malta, ale Victoria Secret!

27. června 2013 v 17:31 | Dominikísek-Dominika Nováková |  gossip
Vážení přítelé,

tak jsem se konečně vrátila ze slunného místa, plného veder, zábavy, diskoték (ale fajn) i vzdělání.
Odjela jsem totiž 15.června na Maltu díky školnímu zájezdu a popravdě si to tam moc hezky užila.

Když jsem dostala pokyny od přátel a rodiny, abych nezapomněla hodně fotit, předem jsem je seznámila s mou lenivostí na "sbírání fotek" a že mile ráda tuto funkci přenechám ostatním mým spolužákům a poté si od ncih fotky stáhnu.

Díky Facebooku je má práce ještě o něco jednodušší.

Ou, mimochodem, vlastně je pravda, že mám i své fotky. A to právě ze soboty na cestě do Malty z letiště Václava Havla... ve Victoria Secret.

Přijde mi to celkem komické, za celou dobu jsem nic dalšího nestihla vyfotit a věřte, já nikdy ve Victoria Secret nebyla, tak jsem si to chtěla zapamatovat.
... asi se tam zase jen tak nedostanu.Nakonec si začínám pomalu postahovávat fotografie od kamarádů a našla jem mezi nimy - hádejte co - opět fotografii z letiště Václava Havla!


Za celých zhruba 13 dnů se mi nedostalo pořádného spánku, každý večer byl minimálně do jedné ráno a tak všude polehávám, kde se dá. I tento článek píšu s padáním hlavy. Přesto doufám, že se vše zase plně rozjede, když mi dnes začínají ty prázdniny (ano dnes, zítra máme ředitelské volno a tudíž je už i mé vysvědčení doma).

Ráda se tedy pustím do nových článků, dokonce mě napadlo, že třeba i videí, uvidíme. :-)
Možná i něco nakreslím, ale zase jsem v té bezfantazijní části, proto to budu muset promyslet.

Zatím se mějte a čekejte na další článek. :-)

Ozdob si ramínka do šatníku!

7. června 2013 v 19:31 | Dominikísek-Dominika Nováková |  ARTICLES
Když zavítám večer na internet, nejraději si prohlížím různé inspirace na stránce WeHeartIt, asi jako každá další bloggerka.
Málokdy něco dobrovolně tvořím, poslední dobou už ani nestíhám kreslit. Avšak najela jsem si na kategorii DIY (do it yourself).

Popravdě, většina mých myšlenek byla: "Tohle by mě nikdy nenapadlo!". Lidé po celém světě dokážou být zkrátka praktičtí a zatraceně přeplněný nápady!

I já jsem tedy nalezla několik návrhů, co a jak zkutit dohromady, aby se naskytl nějaký výsledek. Dneska mě napadlo vám tedy přinést takovou milou, prkotinkovou radost - jak si ozdobit ramínka v šatníku!
Je pravda, že dnes seženete i barevná ramínka rovnou z obchodu, ale v mém případě si vytáhnete ty staré, dřevěné, a doladíte je sami! Navíc, co si člověk udělá sám, ho také více těší.

Našla jsem ubrousky, které jsem kdysi koupila a ještě mi jich hafo zbylo. Jsou barevné a veselé, takže asi ta nejlepší varianta.


Co potřebujete?
• ramínko • lepidlo • nůžky • barevné ubrousky (či barevný papír)
Jak postupovat?
Na ramínko naneseme pomocí štětce (nebo vatiček) kapičky lepidla a přiložíme na bílou stranu ubrousku.
Až dojdeš k háčku, za který ramínko visí, nastřihni v té oblasti ubrousek a jednoduše pokračuj dál.
Je to velice jednoduché (jenom piplačka) a takhle si můžeš polepit tolik ramínek, kolik se ti jich jen vyskytuje v šatníku! :-)

Cocacolová Fanta

6. června 2013 v 16:52 | Dominikísek-Dominika Nováková |  gossip
SPONZOROVANÝ PŘÍSĚVEK
Znáte ten pocit, když se mamky zeptáte, jestli si můžete pořídit kočku? A ona jenom v klidu mlčí? ...a po chvíli řekne, že to zváží, a o další týden později uslyšíte "ano"?
Fajn, já to taky vlastně neznala, až do minulého měsíce.
Nikdy mě nic tak moc nezaskočilo, jako právě povolení kotě mít. Asi to má také velký vliv na argument, že máme na chalupě ovečky a tam hodně starého pečiva, takže... tam stoprocentně budou myši! My tu kočku potřebujeme!

Každopádně, věci se mají tak, že vše je skutečností, a MOJE kotě s námi obývá obývák. Naši nesnášejí zvířata v bytě, ale tohle překousli. Už jen proto, že je tak malá a roztomilá a že se o ní starám jenom já (což stejně byla podmínka).
Ale od prázdnin bude asi žít s námi pouze na chalupě a jak tak tuším, stane se z ní kočka divoká. Však to také podmínky budou vyžadovat, naše chalupa je stranou ze všech hlavních cest... u lesa.

Teď si jí tu ale užívám a rozmazluju. Nejvíc mě ale drásá, když chodím spát. Musím ji zavírat do koupelny a ona chudinka pořád pláče. Tak jsem jí tam dala alespoň tu "baby lampičku" pro miminka, která svítí.
Ze školy letím šíleně domů, abych jí už mohla z toho piďi prostoru vysvobodit a pak tu stejně dělá jenom bordel. Naštěstí je naučená chodit řádně na záchod kam má a po stolech neskáče (a doufám, že ani nebude).

Ještě než jsem si jí pořídila, tak jsem psala článek o jejím jménu. Rohodla jsem se zcela náhodně, že mi přijde děsně zajímavé jméno "Fanta". Něčím se mi děsně líbí, a co vím z dětství (vlastně i součastnosti), neměla jsem skoro nikdy možnost si tu pravou, drahou Fantu (pití) koupit. Prý je výhodnější si doma udělat pomerančovou šťávu s vodou z kohoutku(tak to dělám dodnes) a tak jsem se rozhodla, že si jednu Fantu sama takhle získám! :-)

Slyšela jsem další návrhy, že když je černá, měla by se jmenovat spíš Cola. Ale to by asi zase nevyhovovalo mně. Je to takové... no zkrátka to není Fanta. Už jsem si na to dost zvykla a všichni po domu tu pořád voláme: "Fanto, Fanto, Fantoo!" že už to ani nikomu z nás nepřipadá divné a nepřirozené.
Zatím jsme šťastná, klidná rodinka.


FANTA!

Další bod, ke kterému bych se ráda dostala, se již už opravdu týká mého oblíbeného pití - Fanty.
Už od dětství jsem na něm byla závislá, stále jsem, a jak tak tuším - také i budu. Představte jsi, že jste s přáteli venku u vody a potřebovali byste se něčím chladivým a moc dobrým zchladit. No nebyla by tahle oranžová limonáda to pravé? :-)
Já myslím, že ano. Navíc s Fantou zažijete spousty zábavy. Kdyby to nebyla pravda, proč by se asi na ní vytvářely jenom samé legrační, vtipné a úžasné reklamy? :-)

Však se přesvědčte sami, a dojděte si ještě dnes se svojí partou každý pro Fantu. Uvidíte, jak se vám najednu celé to léto rozzáří! :-) Sama se jí dotuji každý den. :)

Příspěvek sponzorovaný přes: http://console.unrulymedia.com/content/video/37692
Myšlenky mé vlastní. :-)


Zeštíhlující FIT boty FILA

5. června 2013 v 13:17 | Dominikísek-Dominika Nováková |  hubnutí
Zpočátku jsem tomu moc nevěřila. I když, v dnešní době je těžké uvěřit vlastně jakýmkoli reklamám, ale budiž.
Popravdě, o téhle technice zeštíhlujících bot jsem tušila jen něco málo a dostala se ke mě až minulý rok o Vánocích, kdy je právě získala mamka.

Má jenom o číslo větší nohu, takže jsem si je zcela v pohodě mohla půjčovat.
Avšak asi kvůli práci, pozdním domácím příchodům a jejím další aktivitám, jsem jí vlastně boty úplně odcizila.
Navíc mám tendeci cvičit denně, takže chodím a běhám v těch botech "nonstop" (kromě školy či návštěv města, to už mám zase baleríny a další střevíce-).

Zrovna nedavno mě opět mamča zastavila a rozhodla se na její dlouho ztracené boty vzpomenout. Samozřejmě se chtěla jít projít a žádala mě, ať jí je vrátím.
Jelikož to vlastně není jenom můj majetek, byla jsem nucena jí je, v celé své parádě znovu ukázat.
(Naštěstí) ji jejich stav naprosto zhrozil!

Jsou celé děsně ošoupané, místama popraskané a celá tkanička na pravé noze chybí.
Ne, já to opravdu nedělám schválně, abych takovou skělou věcičku (která během cvičení napomáhá díky zakulacené a vysoké podrážce hubnout a zpěvňovat svalstvo v okolí stehen a hýždí) úmyslně ničila! Spíš to asi bude opotřebováním a mým zvláštím šoupáním nohou o podlahu - ale to je vedlejší.
Jinak, z vlastní zkušenosti, nedokážu asi posoudit po jak dlouhé době byste mohly nějaké výsledky začít vídat. Dost záleží jaký čas v botech trávíte, jak se obecně stravujete a co vlastně cvičíte.
Pokud budu brát, že v botech budete chodit běhat třeba po dobu jednoho měsíce denně, tak ano, je dost velká šance, že nejen zhubnete, ale napomůže vám zpevnit svaly. Jak jsem zmínila, podrážka je vysoká a zakulacená, takže se při chůzi vlastně houpete. Na první pocit je to poměrně nepříjemné, ale jakmile si zvyknete, už si asi ani nebudete chtít odvyknout.
Teď jsem našla náhodně jednu stránku (ještě tady), kde se dají podobné zakoupit.
Každopádně... boty jsou už moje. Mamka se jich zřekla. (Mezi námi... dobrovolně se zřekla pomůcky pro štíhou postavu a pevný zadek)! :P

... o hodinu později jsem se dozvěděla, že si pojede koupit nové.

Demi Lovato - Obrázek

3. června 2013 v 16:46 | Dominikísek-Dominika Nováková
Páni! Když se tak zamyslím, už ani nevím, kdy jsem přidala poslední příspěvek, kde bych něco nakreslila. Asi taky proto (přiznám se), že jsem i kreslení (v ZUŠCE) hodně zanedbávala. Až dneska jsem se tam konečně zase dostala a ironi je, že píští pondělí tam jdu už zase naposledy.

Uvidím, jestli si zaplatím příští rok hodiny, kor když se budu připravovat na maturitu, tak jak se znám, to bych tam nešla vůbec.
Každopádně, já na kreslení chodím vždy po tělocviku, takže tam dorazím na druhou odpoledne.
Teď než vytáhnu všechny věci a začnu uběhne asi 5 minut, ale už ve tři zase mizím. Takže mám necelou hodinku na kreslení (a nejhorší ještě je, když nevíte co malovat). V tom případě vždy vytahuji telefon a koukám na obrázky, aby mě inspirovaly.

První můj plán byl nakreslit někoho z 1D (eh, ano, všichni víme, že Harryho) v životní velikosti, ale když jsem si zpětně vzpomenula, že příště bych na to měla už jen hodinu, rozhodla jsem se nechat si tento nápad na prázdniny! :-)

A místo toho si vybrala druhého oblíbence, spíše oblíbenkyni - Demi Lovato.
Z dívčího pohlaví je má nejoblíbenější celebrita (minimálně zpěvačka) a je to vlastně osoba, kterou mám moc ráda pro to, jaká je a co všechno dokázala a překonala.

Mám pro vás jednoduchý, načrtnnutý, černobílý obrázek. :-) Pobavte se. ;)

Navíc jsem zjistila, že probíhá oslava dvou let výročí SKYSCRAPERU, takže to mám hezky načasovaný. :-)
Nová kolekce ORIFLAME - Hair + Body

2. června 2013 v 13:52 | Dominikísek-Dominika Nováková |  vlasy
Z posledního ORIFLAME katalogu jsem si objednala novou kolekci na vlasy a tělo.
Dva přípravky na vlasy, které můžete vidět níže na fotografii, se již na první pohled jeví velice účinně a kvalitně (možná také proto, že nemají zbytečně přeplácaný obal. Člověka tak první hrkne, že výrobci neztráceli čas s designem, ale třeba se spíše věnovali obsahu).

Každopádně, šampon HAIR ADVANCED (growth revier) SHAMPOO je zaměřený speciálně na prořídlé vlasy, s tendencí vypadávat. Samozřejmě takových tu také již bylo hafo, ale myslím si, že již po prvním použití jsem poznala, že opravdu by mi mohl pomoci. Slouží především jako prevence proti vypadávání a dle mého názoru může vlasy podporovat i k jejich rychlejšímu růstu.

Druhý je HAIR ADVANCED (growth revier) CONDITIONER, který je také zaměřený na prořídlé vlasy. Zakoupením obou produktů se samozřejmě (matematicky) zvýší šance na zlepšení. Používá se tedy po šamponu na mokré vlasy, ale již bez oplachování. Opět napomáhá výsledku hustých vlasů a zrychlení růstu.

(Malá, ověřená a neskutečná rada, pokud opravdu toužíte po zrychleném růstu vlasů, zakupte si v lékárně doplněk stravy - BIOSIL za 75,-).

Třetí v nové kolekci již není přípravek na vlasy, nýbrž tělový zpěvňující krém PERFECT BODY (tight tummy). Je přímo zaměřený na břisní část, na obalu se dočtete: "Gel pro zpevnění a tonizaci ochablé pokožky."
Chtěla jsem si ho zakoupit především kvůli tomu, že poslední měsíc začínám zase pravidelně cvičit a stravovat se zdravě a abych získala "pevné svalstvo" na bříšku, mám moc dobrý pocit, když se jím namažu. Má se používat 2x denně (předpokládám že ráno a večer), ale já to vždy dělám tak, že když mám možnost jít cvičit ráno (víkendy), namažu se jím před cvičením a při posilování cítím, jako by mě ještě o něco víc zpěvňoval. Podruhé ho použiji před spaním (nebo naopak).