Listopad 2013

Hodně štěstí!

27. listopadu 2013 v 14:54 | Dominikísek-Dominika Nováková
Ačoli ty přihlášky moc neovlivňují :-)

Naučím vás být šťastný! 1.část

23. listopadu 2013 v 15:31 | Dominikísek-Dominika Nováková |  ARTICLES
Přemýšleli jste někdy, jestli jste opravdu šťastní, jestli děláte to, co dělat chcete a máte život po jakém jste vždycky toužili?

Možná ano, možná ne, ale je to to, po čem člověk nejvíce touží, aby docílil svého štěstí.

Kdysi jsem vám povídala o knize "Bůh chodí po světě vždycky inkognito", která dozajista nakopne každého ke splnění svých snů a poskytne mu jakýsi návod.
Proto si nemohu odpustit vás neinformovat o pár konkrétních poznatcích, které jsem se dočetla v prvním díle od téhož autora, ovšem protentokrát v knize "Muž, který chtěl být šťastný".

Je to něco, o čem sice lidé možná již tušili, ale nikdy si to plně neuvědomili. Ono stačí tak málo a dokážete všechno na světě. Klidně si vezmete sestry Olsenovy za manželky - budete-li chtít.

Dozajista něco tušíte o farmaceutických laboratořích a jejich výzkumech. Pokud ne, povím vám o jednom výzkumu, kde shromažďovali údaje o testech s dobrovolníky trpícími určitou chorobou. Polovině z nich dali lék, který k léčbě té choroby vyvinuli, druhé polovině dali placebo, tedy neaktivní, zcela neutrální látku, která vypadala jako lék. Ti pacienti samozřejmě nevěděli, že jim bylo předepsáno placebo, věřili, že se jedná o lék, který je má uzdravit. Vědci pak u obou skupin pacientů provedli testy. Aby bylo možné považovat lék za účinný, museli se u pacientů, kteří jej užívali, projevit lepší výsledky než u skupiny osob beroucích placebo.

Přišlo se tak na to, že placebo u pacientů do určité míry zabralo, což je samo o sobě překvapivé, protože šlo o skutečné choroby a placebo obsahovalo pouze zcela neaktivní látky. Jeho jediný přínos tak byl psychologický - pacienti věřili, že jim byl podán lék a že se tedy jejich stav zlepší. Nejvíce mě ale upoutal počet případů, kdy pouhá víra v uzdravení pacienta skutečně uzdravila. Průměrně to bylo třicet procent! Ve čtyřiapadesáti procentech případů bylo placebo stejně účinné jako morfium! Pacientům, kteří měli bolesti a trpěli, se po užití prachsprosté tabletky cukru nebo bůhvíjaké neutrální složky ulevilo.

Stačilo, aby tomu věřili.

Našly se ještě další výzkumy, ze kterého zůstane člověk přimrazený, s prsty přilepenými ke klávesnici. Pacientům podali placebo s tím, že se jedná o chemoterapii. Třiatřicet procent z nich zcela ztratilo vlasy. Němě jsem zírala na obrazovku. Nemocní užili něco jako kousek cukru s vírou, že se jedná o lék, jehož dobře známým vedlejším účinkem je ztráta vlasů, a skutečně o vlasy přišli! Ale vždyť proboha nespolkli nic jiného, než zatracený kousek cukru!

(***)

"Dobrý den, Claudie. Nádherný den, viďte."

"Ano, dneska je krásně. Zítra si to odskáčeme," poznamenala přes rameno.
Zdánlivě bezvýznamná slova, která jsem vždy přijímala, aniž bych nad nimi přemýšlela, mi teď zvonila v uších. Claudiin život byl poněkud smutný a dobré věci v něm proto působily podezřele. Neustále si myslela, že si je nezaslouží. Když ji náhodou něco dobrého potkalo, čekala, že za to dříve či později zaplatí.

(***)

Možná je škoda, že se výzkum více nezaměří na možnosti využití mechanizmu představ k léčení nemocných.

Opravdu ano, zvlášť když uvážíme, že nejde o nic jiného. Ježíš Kristus tuto metodu používal neustále.

Možná se budete divit - Cože prosím?!

Nikdy se o tom nemluví, ale když Ježíš léčil, opíral se o lidskou víru. Můžete být křesťani, ani nemusíte, třeba jste ateisti stejně jako já, ale tohle si poslechněte.

Ježíš odpovídá slepým, kteří jej prosí o uzdravení. I dí jim Ježíš: "Věříte-li, že to mohu učinit?" Řekli mu: "Ovšem, Pane." Tedy dotkl se jejich očí a povídá: "Podle víry vaší staň se."

Neříká: "Já, všemocný Ježíš, mám tu moc vás uzdravit." Ne, ptá se jich, jestli věří, že tu moc má a pak jim řekne, že dostanou to, v co věří. V tom je velký rozdíl.

(***)

Jednu paní přijali na pohotovosti jedné americké nemocnice s příznaky rakoviny krve, leukemie. Okamžitě jí odebrali krev a zjistili krevní složení typické pro leukemii. Podle vnitřních regulí nemocnice bylo nutné udělat druhý odběr, aby se potvrdil výsledek z předchozího vzorku. Ten druhý vzorek ale vykazoval zcela normální složení. Překvapení lékaři tedy dají udělat třetí odběr. V tomto případě výsledek odpovídá prvnímu testu. Lékaři usoudili, že u druhého vyšetření došlo k chybě, a výsledek je neplatný. Aby si mohli být na sto procent jistí, dali udělat čtvrtý odběr. Jenomže ten potvrdí výsledky… toho druhého. Všichni nad tím jen kroutili hlavou. Teprve později se dozvěděli, že pacientka kromě toho trpěla také rozdvojením osobnosti. Během chvíle dokázala změnit osobnost. A šlo o to, že k této změně docházelo vždy mezi jednotlivými odběry krve… Jedna osobnost trpěla rakovinou, druhá nikoli.

Vždyť šlo přeci o jednu osobu! Nedá se tomu uvěřit. Je to záhada. Nikdo to nikdy nedokázal vysvětlit.

Konec první části.

Fashion Face everywhere!

17. listopadu 2013 v 16:02 | Dominikísek-Dominika Nováková |  FASHION DESIGNES
Tak jsem se dneska vrátila ze dne otevřených dveří na Univerzitě v Praze (UMPRUM).

Přemýšlela jsem, že o tom sepíšu samotný článek, tak ještě uvidím. Teď ale bych vám ještě ráda zvřejnila své rádoby "fashion návrhy".

Nemohu to tak plně nazvat, vždyť se jedná spíše o jakési karikatury hlav - toť vše. Přesto to působí jakýmsi módním podtónem.

Zde můžete vidět mou sobotní práci.

P.S: Konečně jsme se po šesti leech setkaly s Alishou! :-) Sice jen na chvilinku, ale stejně!
Osobně, byla jsem velice překvapená, že se mi tenhle styl rkeslení něčím zamlouvá a dost líbí.
Možná jich udělám v násedujícím čase o něco víc.

Každopádně, mám pro vás jednu VÝZVU!
Všechny návštěvníky mého blogu!

Dnešek mě tímhle nápadem inspiroval a já si řekla, že za zkoušku nic nedám!

Napište mi nějaký krátký příběh, který na konci končí jakousi pointou. Může to být něco, co se vám stalo. Může to být něco, co chcete, aby se stalo. Nejlépe něco legračního! (Poslední bod není podmínkou).

Ti, kteří mě zaujmou, do velice brzké doby zhotovím (čili nakreslím). Dokonce mám v plánu začít ihned!

Můžete se inspirovat komiksem, kdy bude váš příběh zpracován zhruba do pěti/šesti okének!

Klidně můžete použít konkrétní jména (tedy i vaše), které v komiksu také spatříte!

Klidně napiště u něčeho přímou řeč bude-li třeba.


Všem, co se zúčastní předem moc děkuju, velice mi tím pomůžete! Ani nevíte jako moc!

Amazing Marilou BIO!

15. listopadu 2013 v 12:46 | Dominikísek-Dominika Nováková |  vlasy
Ze začátku jsem myslela, že to udělám postupně a s odstupem času, ale až teď docházím k tomu názoru, že jsem s přípravky převelice spokojená a musím vám sdělit vše, co mám na srdci! :-)

Tak tedy, ráda bych se s vámi podělila o zkušenosti a zážitky z produktů, které doma již nějaký ten týden používám.

Rozhodně, co patří mezi mé favority a neuvěřitelně jsem si oblíbila, je Smoothing Hair Lotion. Jedná se vlastně o vyhlazující péči pro vlasy krásnější, jemnější a vyživené.

Už jenom to heslo zcela popsalo opak mých současných vlasů, ale zato výsledku kterého bych chtěla dosáhnout. Vždycky jsem měla ten problém, že u hlavy se mi vlasy mastily a zhruba tak pět centimetrů od hlavy byly suché.

Začala jsem tím, že jsem je přestala mýt denně, ale pouze obden (i ten jeden den pro mě znamenal obrovskou revoluci). Ovšem abych napravila tu dlouholetou "katastrofu", potřebuji k tomu něco víc, než jen dvoudenní umytí vlasů.
Proto jsem byla tak moc vděčná, když se mi tenhle sprej dostal do rukou. Úžasné je, že obsahuje 95% přírodních složek a voní jako přenádherný parfém. Nejspíš to bude výsledek extraktu z goji.

Musím se přiznat, občas to s tím stříkáním přeženu, když se té vůně nemohu nabažit. :-)
Nejlepší je použít ho po umytí na mokré vlasy (já to tak dělala večer) a do rána jsou vlasy opravdu jemnější a na první pohled nevysušeny. Pokud se bude používat pravidelněji, zase je zaručeno, že výsledek bude intenzivnější.

Jinak dále zabraňuje krepatění vlasů, elektrizování a zajišťuje jejich dokonalou hydrataci s obnovou a výživou, jak již bylo řečeno.
Samotný extrakt z goji chrání vlasy před jejich poškozením. Obsahuje totiž vysoce aktivní aminokyseliny, které právě zajišťují obnovu poškozených vlasů a zanechávají je hedvábně jemné.

A pokud nebudete mít čas vlasy "posprejovat" po umytí (nebo občas zapomenete jako já) není problém tak udělat na suché.
Další přípravek, který mě doslova rozradostnil již na první pohled, byl Marilou BIO krém na ruce.
Mělo by platit: "Nesuďte knihu podle obalu", ale já tak moc chci vynachválit prodejcům jeho design!
Možná nejste jako já, ale občas na ten první pohled kolikrát i dám. Pro mě rozhodně zajišťuje už takových 50% úspěchu (ano, mohou nastat i výjimky).
…když já si ale ten krásný stromeček asi opravdu nevynachválím.
Každopádně zde v tomto případě dává design i s otestováním celého produktu plných 100%.

Sama nějak vášnivě nepoužívám tělová mléka, ale krémy na ruce - ty ano!
Již jednou jsem zmiňovala, že mám problém v zimě s popraskanými dlaněmi od mrazu a proto na mazání nedám dopustit.
Marilou BIO pro mě splňuje příjemnou vůni arganového krému, který si poradí i s tou nejsušší pokožkou rukou a zabraňuje předčasnému vysychání kůže.

Za mě rozhodně ano!

Nakonec poslední pán na holení.
Ten popravdě nyní skončil u mé mamky na toaletce, jelikož mi ho zabavila.
…ehm.
Má mamka mi skoro nikdy nic nezabaví, pokud to už opravdu není "NĚCO"!
Jedná se o krém proti vráskám. Co jsem četla složení a používání, zjistila jsem, že není pouze na vrásky, ale že tak nějak každé pleti prospěje. Proto jsem ho měla alespoň ty první dva dny já na zkoušku, no a teď se v něm už jenom prochází máti.

Já jsem s ním spokojená, příjemně mi voní a maminka je nadšená.

Jedná se o zajímavý nápad krému, přičemž se přiznám, jsem o něm doposud neslyšela.

Krém s hadím jedem.

Moje teta, která se o tyhle věci velice zajímá, ho začala vychvalovat už jen od té doby, co jsem jí sdělila, že tenhle produkt vlastním.

Hadí jed je prý velice účinný a nápomocný k léčbě pleti.

Mamka za mnou zase každý večer chodí a libuje si, jak je příjemné ho prý nanášet. Ne, že by cítila nepříjemný pocit ucpávání pórů, ale že je tak hladký a prý se na obličeji rozpustí jako voda.
Zatím za mnou ještě nezašla s tím, že by se jí snad nějaká vráska dočista vygumovala, zato pleť jí to rozhodně rozzářilo a svým způsobem omladilo.
Hadí jed nejspíš otrávil všechny zlé škůdce obličeje a zanechal pouze ty pozitivní.

Namalovaná komiksová očka!

11. listopadu 2013 v 19:45 | Dominikísek-Dominika Nováková |  COMICS
Nedavno jsem podobnou metodu zahlédla na jedné dívčí stránce, a chvilku to líčení pozorovala s otevřenou tlamou.
Jak si dozajista domyslíte, nedalo mi to, a hned následující den jsem volala své kamarádce, jestli by byla tak hodná, přišla za mnou, a já bych se jí už tak nějak ujala.

To znamená, že ji pomaluju.

Popravdě, vůbec to nechci nazývat líčením, já nejsem kosmetička, ani vizážistka, zkrátka nic. Já jsem... někdo kdo kreslí.

Přišla a během dvou hodinek už měla pokreslená obě dvě očka!

Jsem milovník pohádek a všeho hravého, proto jsem zvolila Floudera z malé mořské víly (neuvěřitelně dlouho jsme bádaly po jménu "Flouder") a kočičku.

Nepatrně jsem si na noťasu pohrála s barvitosí, ale toť vše. :-)

Podivte se na mé kreativní výtvory...

Odličování trvalo snad ještě delší dobu, než samotné líčení.

Flouder z Malé mořské víly Ariel! :-)

A koťátko!


Zelená řada BIOTHERM

7. listopadu 2013 v 15:41 | Dominikísek-Dominika Nováková |  plet
Ještě stále si pamatuji na svou první návštěvu v Sephoře (teďka se možná budete smát, ale já dlouho dobu žila v tom omylu, že Sephora nabízí pouze parfémy), kdy mě jedna dívčina nalákala na zjištění stavu mé pleti.
Sice jsem tak pozdržela proudění mé rodiny po obchoďáku, za což jsem dnes ráda, když jsem tak udělala.
Před pár měsíci jsem se vám svěřila s tím, co jsem při testování hydratace své pleti zjistila a také jsem o tom poté povyprávěla ve videu.

Neboť i přesto, že je má pleť smíšená až problematická, zjistila jsem správnou odpověď na další omyl, který jsem měla až doposud zafixovaný.

Nehledě na to, jaký typ pleti máte, je neustále potřeba svůj obličej hydratovat.

Když ale člověk na těch tvářích neustále cítí pocit mastnoty, asi těžko ho občas přemluvíte: "Vždyť i tak si musíš pleť hydratovat!"

Možná hned tak neuvěříte, ale to je jeden z nejdůležitějších klíčů k úspěchu.

Tehdy jsem přes měřicí přístroj, získala informaci, že se nacházím na pouhých 50% hydratované pleti.
Samozřejmě, 100% by bylo nejideálnějších a i tohle hraje velikou roli při tvorbě akné.
Když se nad tím tak zamyslím, jak získat zdravou a jasnou hebkou pleť, uvědomuji si, že to není vůbec žádný problém.

Pokud moje stránky navštěvujete pravidelně, víte, kolik do téhle kosmetiky investuji a neustále se snažím přicházet s novými a pro mě ještě neotestovanými výrobky, které by mohly konečně zaručit tu miminkovskou, na dotek příjemnou kůži.

Od té doby, co používám BIOTHERM sérum (a nyní se mi dostala do rukou celá řada) tedy BIOTHERM Anti-Shine Purifying Cleansing Gel a i Skin Effect Hydrating Gel (hydratační gel) 50 ml, opravdu mohu zaručit, že pozoruji rozdíly, a obecnou kvalitu této kosmetiky poznáte sami na první dotek.


Ráda bych se tak dostala k Anti-Shine Purifying Cleansing Gelu, který používám každý večer, a občas se snažím i ráno (ovšem při honičce do školy ne vždy stíhám). První výhoda - jeho obsah je 125ml. Kdysi jsem ho viděla u maminčiny známé a hned na to ho začala obdivovat. Mamčina kolegyně si ho začala velice hezky vychvalovat, načež podotkla, že ho má téměř půl roku a neustále ho používá.

Fígl je v tom, že ho stačí téměř hrášková velikost denně. Gelem se dotkneme na čele, nosu, tvářích a bradě a jemně rozmasírujeme. Pokud vám přijde, že se nic neděje, jen navlhčíte ruce a už vám "celá hlava pění"!

Po chvilce, kdy se gel již plně vstřebává do vaší pokožky a obličej čistí, cítíte ten moment (o kterém se snažím celou tu dobu povědět), kdy vaše tváře, čelo i nos jsou hebké a jemné.

Asi bych to nejvíce přirovnala k tomu, jako by gel vaši pleť hladil a čím víc ho roztíráte, tím je efekt znatelnější.
Hned po umytí v péči pokračuju. To už jen sáhnu po vatovém tamponku, nechám na něj spadnout několik kapek BIOTHERM tonika (Micro-Exfoliating Purifying Toner) a rozetřu po celém obličeji.
I přesto, že jsem doposud měla pouze toto tonikum, vím, že mi velice v době pravidelného používání pomáhal a vypadalo, že za chvíli snad budu i bez černých teček!

Jen nesmíte zlenivět. ;)

Nakonec třešnička na dortu - Hydratační gel pro smíšenou až mastnou pleť Pure•fect Skin.
Tenkrát jsem při mém prvním nákupu v Sephoře měla na výběr buďto tonikum, či tento gel. S sebou jsem totiž měla finance, které vystačily pouze na jeden přípravek.

Sáhla jsem tedy po toniku, ale hned od příjezdu domů jsem si přála vlastnit i gel, který mi zaručí jistotu a kvalitu. Dává totiž smysl, když budu používat oba dva, výsledky se dostaví možná rychleji, ale určitě výrazněji.

Asi se nebudu znovu opakovat, že pokud máte například i smývatelný čistící gel, jsou výsledky neuvěřitelné.
Celou tuhle značku BIOTHERM mohu nyní opravdu prohlásit za svou (rozhodně minimálně na delší dobu) stálou kosmetiku v péči o pleť, u které vím, že za pár let nebudu jejího používání litovat.

Ještě tedy naposled, jak řekla má známá - kosmetička: "Pokud máš problém s akné, je potřeba to začít co nejdříve řešit a řádně čistit! Sama jen tak neustoupí."
Na závěr bych opětovně ráda připoměla, že bych vám doporučovala přípravky zakupovat jedině v obchodech.
Není to produkt, který by se měl shánět na internetových stránkách, ty totiž samotná značka ani vůbec nepodporuje.
Pokud něco takového na internetu naleznete, Biotherm za špatnou kvalitu neručí, protože - jak sdělují samotné FB stránky:

Internetový prodej není oficiální a nemůžeme zaručit původ výrobků, originalitu a kvalitu - datum spotřeby atd."
Zkuste se proto porozhlédnout například v síti parfumerii Fann, Marionnaud, Sephora, Douglas, nebo My Tesco.

Patlejme si oční stíny za 25 Kč, sprejujme si vlasy lakem na vlasy za 70 Kč, ale nikdy neriskujte s přípravky na pleť.

Sběratelka a znalkyně všech známých knih! - Mimi

5. listopadu 2013 v 20:33 | Dominikísek-Dominika Nováková |  ARTICLES
Vážení návštěvníci, nebýt jedné facebookové stránky "BLOGY", kde se mimochodem také nacházím, snad nikdy bych jen tak nenarazila na Mimiin blog.
Už jen letmý pohled mě ujasnil, jaký je její záměr.
Mimi, nebo-li Lucka, má totiž obrovskou zálibu v knížkách, a když říkám obrovskou, myslím tím opravdu veliké nadšení!
Nejúžasnější mi přišlo, kde bere tolik času, aby se svému koníčku věnovala, a kde vůbec veškeré ty knihy tohoto světa shání? :-)

Hned jsem se jí ozvala, jestli by byla tak laskava a odpověděla na několik otázek.

Myslím, že vás tak skvěle inspiruje a nakopne k tomu, abyste tu knížku také otevřeli!

Mohla by ses nám stručně představit? Kolik ti je let, co studuješ, popřípadě kde pracuješ...?

Jmenuji se Lucie a je mi 22. Vystudovala jsem kuchařku kterou se také živím. Pracuji v pizzerii. Hodně mě to baví. Nevím co bych dělala jiného. Žiju sama s přítelem v rodinném domě. Máme psa a křečka.

Kdy ses rozhodla svůj blog: http://kniznitypi.blog.cz/ založit? Kolik času mu věnuješ?

To už je pěkných 7.let (8.listopadu :-P) Psala jsem si o čem knihy jsou na papíry a když těch papírů bylo už hodně tak jsem si řekla - mám blog( typu kdy vám je 15 a dáváte tam vše co kde zkopírujete), tak co si nezaložit další jen o knížkách? Tak jsem sedla a založila, přepsala všechny svoje poznámky.
Od té doby vždy, když přečtu knihu, sednu si a napíšu o čem kniha byla.
Každý den se na blog podívam.

Tvůj blog je založený na téma: knížky. Kolik knížek si za měsíc nakoupíš a jaký žánr preferuješ?

Na jaře jsem objevila prodej přes internetové bazary takže se mé nákupy hrozně zvedly. Začala jsem kupovat kolem 10-20 knih za měsíc. Už mám ale doma skoro celý můj seznam přání takže budu kupovat jen novinky kterých není tolik :)
Mám ráda knihy ze života. Jak o drogách tak o ženách, o problémech, příběhy které se můžou klidně stát i nám.

Mám ráda Lenku Lanczovou. Jsou to sice románky ale všechno je to tak založeno na skutečnosti že se mi to strašně líbí.

Zajímalo by mě, co si tak procházím tvé stránky, že vlastníš samé žhavé novinky. Jedna knížka stojí zhruba čtyři stovky. Kolik do knih tedy investuješ?

Jak jsem říkala před chvíli začala jsem nakupovat na fb bazarech a na sbazaru. Tam seženete novinku třeba i pod 200 Kč. Úplné novinky jako Cabot, Shepard, Richelle Mead musím mít hnedka co vyjdou od svého knihkupce. Takže tímto ušetřím, ale i tak jsem na tom za poslední měsíce za 3 tisícce měsíčně. Ale beru to jako dobrou investici.

Jak jsi zmínila - nejsi vůbec sponzorovaná. To znamená, že si opravdu vše sama dobrovolně nakupuješ. Nelíbila by se ti představa, že by ti do schránky přicházely knížky zdarma, na základě tvé spolupráce (poskytnutí recenze) s nějakým nakladatelstvím?

Ano vše si kupuju sama. Mám hrozou radost když si nesu tašku od knihkupce s mnou vybranými knihami a nebo když někde levně nakoupim nějakou knihu.

Mě se nelíbí že nakladatelství dává recenzní výtisky skoro všem. A dává vám několik knížek a ty musíte přečíst ikdyž to není zrovna váš šálek čaje. Hlavně já nepíši recenze, ale spíš čtenářský deník. Prozrazuji přesně jak se děj odehrává a jak skončí. To by se nakladatelům nelíbilo.

Proč si nezajít pouze do knihovny? Navštěvuješ ji vůbec?

Když mi bylo nějakých 11 začali jsme s kamarádkou chodit do knihovny ale výběr nebyl moc veliký. Rozjely jsme se do Národní knihovny v centru. Podle internetu měli spousty knih, které jsme si chtěli přečíst. Přijeli jsme tam a vše půjčeno. Odjížděli jsme zase s prázdnou. Máma mě chtěla podporovat, byla ráda že chci číst, tak mi začala kupovat knihy které se mi líbily. Tak to začalo.

Kolik knih jsi již načetla? Tušíš alespoň nějaké číslo?

Když jsem si v lednu stěhovala svoji knihovnu k příteli bylo to 250knih + takových 20-30 dětských knížek jsem mohla přečíst dřív. Za letošek jsem přečetla 80 knížek. Takže myslím že na to číslo 400 bych se dostala :-)

Kolik času čtení věnuješ a kdy zhruba tvé "knihomolství" započalo?

Čtu převážně po cestě do práce. Když mě kniha zaujme tak lehnu a dokážu číst dokavat nejsem na konci. Takže v pracovní dny dvě hodiny denně a o volnu podle času. Ale tak 4-5hodin.
Začalo to někdy v 11 letech. Viděla jsem Princezniny deníky a chtěla knížku podle které to natočili. Začala jsem hltat Meg Cabot a pomalu jsem zkoušela další a další autory až se z toho stala posedlost.

Když jsi již tak sečtělá, existuje pro tebe nějaká kniha, kterou můžeš ostatním čtenářkám opravdu doporučit?

V poslední době doporučuji Roztomilé malé lhářky. Tahle série mě chytla a další díly jsou čím dál víc napínavější. BBart ji také překládá v dost rychlém tempu. Je to o partě holek, které se rozhádaly a jedna z nich byla zavražděna. Oni se teď snaží zjistit kdo ji zabil a hlavně proč. Navíc děvčatům někdo vyhrožuje a je tam plno tajemství a záhad.

Ráda bych se zeptala na pár konkrétních bodů, které mohou být pro ostatní čtenářky užitečné:
Kniha, která ti změnila život (či pohled na svět).

Princezniny deníky od Meg Cabot - nebýt této knihy, myslím, že bych nezačala číst.

Nejvtipnější kniha
.
Tucker Max - Snad v pekle čepujou.

Nejstrašidelnější/nejnapínavější kniha.

Dosavadní díly Roztomilé malé lhářky - vždycky to skončí tak hrozně napínavě, že byste přetočili nejradši čas!!

• Největší dívčí román (typu "Sex ve městě").

V létě jsem se snažila přečíst hodně erotických knih. U mě vyhrává serie Crossfire od Sylvia Day. Má to děj, je to vtipné a i plné sexu.

Nejhorší kniha.
Těch by za poslední dobu mohlo být víc:
Deník sprosté matky od Ian Frazier
Sex v Praze - Jana Collins
Hračka - Sylva Lauerová

• Nejoblíbenější kniha.
Vampírská akademie od Richelle Mead.

Na závěr bych Ti chtěla poděkovat za trpělivost a doufám, že narazíš ještě na spoustu knih, které Tě nadchnou a oslní.
Také strašně moc děkuju. Jsi první, kdo mi vyjádřil až takové sympatie. Tobě přeju také hodně úspěchů.

1. díl přehledu BIOTHERM kosmetiky!

2. listopadu 2013 v 16:02 | Dominikísek-Dominika Nováková |  rty
Vážené návštěvnice mého blogu!
Za poslední týden se mi výrazně zlepšila nálada, když se mi do rukou dostal úžasný balíček plný BIOTHERM kosmetiky!
První jsem na něj pohlížela jako na poklad a do třiceti vteřin ho rozškubala jako tygr.
Určitě jste děsně zvědaví, jako já byla při jeho rozbalování a očekávání, co v něm naleznu. Taková menší příprava na Vánoce! :-)
O tom bych se dnes chtěla pověnovat v tomto článku, který bude prvním z mnoha. Postupně zjistíte, co mé předvánoční překvapení obsahovalo a rozhodně vám tak doporučím, co můžete svým maminkám, sestřičkám či kamarádkám koupit!
Předem sama oznamuji a mluvím z vlastní zkušenosti, že je lepší poříditt pořádnou kvalitní věc, než několik výstřelů do temnoty, které nakonec nikdo nepoužije.

Na kosmetiku Biotherm jsem narazila v parfumerii Sephora, a vám bych doporučovala její přípravky zakupovat jedině v obchodech.
Není to produkt, který by se měl nakupovat na internetových stránkách, ty totiž samotná značka ani vůbec nepodporuje. Pokud něco takového na internetu naleznete, Biotherm za špatnou kvalitu neručí, protože - jak sdělují samotné FB stránky: "Internetovy prodej není oficiální a nemůžeme zaručit původ výrobků, originalitu a kvalitu - datum spotřeby atd."
***
Tak tedy, jak bych to všecko popsala, abych vám sdělila mé překvapení hned v několika ohledech?
Začnu tedy postupně. :-)

Biotherm Hydratační balzám na rty Aquasource Levres SPF 8 (Moisturizing Balm Protective Lip Care)
Ačkoli jsem se poslední dobou dala na výrazné barvy, tak jsem si tento hydratační balzám se svěží příchutí broskve zamilovala!
Největší šok pro mě osobně asi byl ten, že jsem nikdy nic s příchutí broskve (kromě broskve samotné) nesnesla! Žádné pití, šťávu, vonné svíčky, a najednou si ho nemůžu přestat patlat…

Nalezla jsem o něm kolující informaci: "Rty jsou měkčí na dotek, plnější na pohled a vyzařují přírodní krásu." Se vším tím mohu souhlasit.
Vždycky mě mrzelo, že nemám rty jako Angelina Jolie, ale nejspíš lesk obsahující tento balzám takový efekt na rtech budí. Možná je to můj osobní pocit, až když jsem si tuhle informaci přečetla. V tom případě vám mohu jen doporučit udělat to samé a také spatříte své rty plnější. ;-)

Především vás hýčká už jen ten pocit, že víte, že svým rtům poskytujete přírodní krásu a zdraví. Lesk obsahuje vitamin E, olej z makadamie a UV filtr s ochranným faktorem SPF 8.

Biotherm Biomains Hand And Nail Treatment 100 ml (Voděodolný krém na ruce, všechny typy pleti)

To jsem měla opravdu štěstí, že se mi něco takového dostalo do rukou.
Každý rok, s příchodem zimy, se mi při mé lenosti začít nosit ty rukavice vystavuje pokožka (především hřbety dlaní) vysokým rozdílům teploty. Vylezu z vytápěného domečku do těch mrazů a kůže začíná mrznout. Každým dnem to je horší a večer před ulehnutím vidím, že mi praská kůže.
To je snad to nejhorší co může nastat, a pak to zastavit je obrovský problém. Kůže praskne, je kolikrát až zakrvácená a člověka to jedině bolí.
A já jsem ten lenoch, co nenosí ty rukavice a pokožka mu tvrdne a rupá.
Pořád se to snažím alespoň mazat a mazat, ale pozor čím mažete! Sama jsem doposud doma měla pouze nějaké zbytky parfumerovaných krémíků, který vydávají silný závan nějakého odéru, ale ruce mi to vůbec neléčí.

Můj první krok, kdy jsem právě balíček Biotherm otevřela, bylo právě použití péče na ruce a nehty.

Děkuji moc, pokožka mi přestává už po třech dnech praskat a uzdravuje se. Moc dobré i pro péči kolem nehtů, na záděrky či podrážděné plošky prstů.

Tělové mléko Biotherm Lait Corporel Anti Drying Body Milk
Každý typ pleti nazývám velmi stručně. Většinou to je ale buďto "mastňák" nebo "sucháč".
Sami se rozhodněte, ke kterému máte blíže. Ještě vám mohu vymyslet "normoše" nebo "smíšence". Asi abych vysvětlila, oč tu jde. Jelikož se sama považuji za "mastňáka" nedělají mi další krémy a mléka (která by ovšem nebyla vyloženě pro masntou a smíšenou pleť) moc dobře. Ne, že by mi snad vyvolávala nějaké žaludeční potíže, ale na některých částech každého těla není potřeba dodávat více hydratace. Proto jsem se o tenhle přípravek podělila se svou "sucháč" kámoškou a ta už mi poskytovala jiné recenze.

Když vynechám ty první typu: "Ty bláho, Domčo, opravdu to mohu požívat? Vždyť to je děsně luxusní a kvalitní! Když já nevím…"

Vše jsem uvedla na pravou míru a vysvětlila jí, že mi tak jedině pomůže. Za všechny sucháče prohlásila, že je nadmíru spokojená, a její lýtka prý nějaký ten rok nepocítila nic tak příjemného!

Hydratační tělové mléko je s příjemnou citrusovou parfemací. Opět je s vitamínem E, pečuje o vysušenou pokožku tak, že okamžitě obnovuje její přirozenou ochrannou vrstvu a elasticitu.

Poku budete o zakoupení později uvažovat, zde je několik typů, kde přípravky seženete: "Oficiálně jsou produkty Biotherm k dostaní pouze u autorizovaných distributorů - v síti parfumerii Fann, Marionnaud, Sephora a Douglas, My Tesco.

Více o péči o pleť už ale jindy. Nyní mohu jen dodat - pokračování příště.

Nail Design!

1. listopadu 2013 v 19:48 | Dominikísek-Dominika Nováková |  nehty
Poslední dobou poměrně často zkouším extravagantní styl snad ve všech směrech. Nemluvě o nových kouscích do šatníku, které bych si tak před dvěma lety nikdy nepořídila. A hle, mám je.

Dneska mě čekal poměrně vyčerpávající, za to však zábavně strávený den v Plzni, kam jsem se jela podívat na den otevřených dveří na fakultu Umění a Designu.

Za účelem návštěvy i katedry fashion designu jsem se rozhodla, že bych si pro tuto příležitost mohla ozdobit nehty.
Dobrá, pravdou je, že to bylo půl napůl. Ku příležitosti návrhářství a i z důvodu své neuspokojivé zvědavosti po nějaké nové metodě.
O těchto kamínkách jste dozajista všude možně četli, či je viděli v katalozích k prodeji.

Tak jsem to alespoň měla já a neustále jsem chtěla tyhle třpytivé nehtíky vyzkoušet.

Mohu vám zaručit, že když budete mnohem pečlivější než já, výsledek bude fascinující, až dokonce profesionální (jelikož se mi podařilo vzít čerstvě nalakovaný nehet přes celou krytku fotoaparátu…)

Celý postup jsem vám nafotila a ráda ho i přednesu!


1. Téměř nic není potřeba. Pouze lak a kamínky. Vzala jsem černý třpytivý od essence a na začátek nalakovala pouze jeden nehet.
2. Ihned jsem si nasypala nad plastovým kalíškem (jelikož vám několik kamínku popadá na zem) kamínky na nehet…

3. … a štětečkem na nehty (můžete použít cokoli, např. obyčejný štěteček…) upravila, aby náhodou někde netrčil "útes" a někdo "propadlina".

Jak jsem řekla, pokud budete pozorní, především klidní a trpělivý, můžete se nehty pochlubit celému světu!
Já se nehty chlubím zatím pouze vám. :-)