Únor 2015

Téměř NONSTOP rtěnka

24. února 2015 v 17:57 | D O M I

Vím to, jelikož mě zhruba před třemi týdny pozastavila kamarádka u stojanu s Dermacolem a hledala rudý odstín.
Ne snad, že bych jich měla málo, ale "prý má vydržet i několik hodin". Takhle to tenkrát podala.
Mluvíme tu o 16H Lip Colour Revoluční dlouhotrvající dvoufázové barvě na rty a lesk 2v1

Nyní je vtipné, že já o 16tihodinovce neměla ani páru a po pár dnech už vám tady o ní vyprávím.
Tak tedy, vybraly jsme ty nejkrvavější odstíny a pomocí testerů je otestovaly na kamarádčině kůži. Ovšem, že z toho pořádně nevyvodíme, jak nám ta rtěnka bude slušet - zda-li nám jde k očím, nebo vlasům…
"Tyvogo, to je hustý." Dodala Sabinka.
Pokaždé u rtěnek zkoumá, dle jejích slov, "hustotu".
Možná by se našel mnohem příhodnější výraz pro to, co má na mysli, ale převedu-li to do vaší řeči, tak rtěnka vůbec neprosvítá.
Jedná se o kvalitní barvu, která se nanáší štětečkem a ano, vydrží mnoho hodin.
Ani pití ze skleničky nebo lahve ji nezničí.
A popravdě ani osprchování.
Musela jsem to zmínit, jelikož co když někdo takový lesk opravdu hledá?
Já nejsem příliš na rudé rtěnky, takže jsem si vybrala odstín 1 a 6.
Jako vždy se snažím vyzkoušet především pravdivost, jakou se produkt proslavil.
Zde je těch 16 hodin opravdu hodně vyzdvihováno, tudíž ano, ráno jsem vstala a barvičku si nanesla na rty.
Když se nasnídám, jdu si vždycky na hodinku zacvičit - a to pozor, když chodím cvičit nalíčená, NIKDY na mě nezbyde ani špetka jediného make-upu.
Nyní na mě ale zbyla výrazná rtěnka.
To už jsem opravdu čuměla.

No nic, jdete do školy/práce, následně na brigádu, jste v zakouřeném horkém prostředí… šup, je deset večer - nebudu vás napínat, lesku jsem se zkrátka nezbavila.
Zkrátka ne.

Můžete si klidně dát hodinovou líbačku v hospůdce s neznámým cizincem, ale ať se bude snažit jak chce, stejně z vás tu barvu neslíbá.

Fakticky na puse drží a snad ještě od jiných rtěnek (kterých je tento dlouhotrvající efekt pouze mylným nečekaným účinkem) také nádherně vypadá.

Zvrhlý kompliment

20. února 2015 v 18:34 | D O M I |  D O M I a...
Říkala jsem si, jak dneska vlastně holka obdrží opravdu upřímnou pochvalu?
Na odpověď jsem nemusela čekat dlouho. V ten den jsem na ni rovnou dostala odpověď.

Ačkoli jsem měla jít ven s jistou osobou, tak jistá osoba znejistěla a nic se nekonalo.

Musela jsem tedy narychlo vymýšlet náhradní plán a tak jsme se s kamarádkami (takovými černovláskami - dozvíte se za chvíli, proč tohle zatraceně zmiňuju?!) rozhodly vyrazit na večerní nákup do ikey. Znáte to, každá jsme tam chtěly všechno a nic, takže až na místě se uvidí.

Nikdy předtím jsem do ikey nejela skrz metro a autobus, pokaždé pouze pohodlně autem, tudíž nás cesta opravdu vyšla na necelou hodinku (vyjížděly jsme ze Žižkova…)

Cestou, konkrétně na autobusové zastávce, jsme narazili na několik Pražáků, kráčejících z ikey do svých domovů. Nás to teprve čeká. A po chvíli jsme se vyskytli na zcela vylidněné zastávce. Nebyl tam nikdo kromě nás tří a dvou chlápků opodál.

Musím se přiznat, že mým problémem je rozeznávání věku u chlapů, možná to dokonce byli kluci, ale tak… je to opravdu individuální. Jednou říkám pětadvacátníkovi klučina, jindy chlap.

Poměrně nahlas se bavili a vůbec jim nevadilo, že slyšíme absolutně každé slovo, které vysloví.
"Zdeňku, já bych se šel vožrat."
"Já taky, Richarde, ale kam? A kdy? Já musím tátovi pro ten stojan do koupelny."

Nenápadně jsem se na ně podívala, jelikož už opravdu řvali. Když se zadívali našim směrem, zase jsem se rychle věnovala holkám a snažila předstírat ignor.

"Hele, Zdeňku - ta blondýna."
"No, vidim, vidim Richarde."
"Tu bych jebal…"

"Hm, já taky, Richarde, já taky."


Za prvé mě někdo po několika letech takhle veřejně nazval blondýnou, ačkoli jsem stále bruneta, jen mám to světlé ombré. Přesto je pravda, že na mnohem větší části hlavy zkrátka mám tu blonďatou.

Ale to je v tuto chvíli jedno, jde o to vám povyprávět, jak jsem takhle jednou po osmé večer, obdržela upřímný kompliment, na který si pamatuji i o čtyři dny déle.

Chlapcům jsem už ale osobně nepoděkovala.

Blogerky ve znamení KOZOROHA

15. února 2015 v 9:37 | D O M I
Jsi bloggerka? Nebo snad youtuberka? To je jedno - jedno jako druhé. :-)
Rozhodla jsem se prostudovat různé typy horoskopů a dala dohromady potřebné body k sesumírování odpovídajícímu blogerskému horoskopu.

Dnes prvně - BLOGERKY VE ZNAMENÍ KOZOROHA

(čti kliknutím na obrázek)

Já být v Miss, tak to psychicky nedám

11. února 2015 v 12:38 | D O M I |  Akce & Reportáže
Ráda bych i tuto zkušenost zařadila mezi jiné journalism příspěvky, ačkoli se ve skutečnosti vůbec nejedná o příležitost se žurnalistikou spojenou.
Byly to ještě stále jedny z prvních dnů mého pobytu v Praze a poměrně na začátku školního VŠ roku. Se dvěma mými kamarádkami jsme šly probrouzdat obchoďáky, a jelikož se neustále pohybujeme pouze na Václaváku, Palladiu, Čerňáku a v Ikee (tudíž pravá strana Prahy, viz. mapka v metru), chtěly jsme taky pro změnu jet někam doleva.

Vybraly jsme Chodov, kde jsme se rovnou nasnídaly, no a hádejte, co se toho dne dělo? Nerada dlouho napínám (stejně jste si dozajista dávno "seskrýnovali" dolů a viděli fotografie), takže hned před Michaelem Korsem se konal casting na miss 2015.
O, ano ano, nemohu to dál tajit, jelikož když za mnou byly tři holčiny, které mi oznámily, že jsem tam byla a viděly fotky, tak jsem si říkala, že to asi objasním sama. Nakonec jsem zapátrala a fakticky ty fotografie našla. Ani jsem nevěděla, že jsem na internetu.


Jak to tedy dál probíhalo.
Zkrátka jsem holky přemluvila, ať tam jdeme.
Samozřejmě, že nechtěly, já bych tam taky nešla, kdyby se ke mně nepřidaly.
Protože, řekněte mi, kdo by do toho šel, když není čerstvě oholenej, nemá s sebou všechny potřebné věci a není psychicky ready? (Když jsem si to tu teď takhle sesumírovala, vůbec nechápu, co jsme tam dělaly, ALE TO JE VEDLEJŠÍ!)

Minimálně jsme se rozhodly prozkoumat soutěž blíž a šly ji omrknout. No a už to jelo, jelikož slečny hostesky byly tak milé a akční, že každé dívce, která jenom prošla, mrskaly přihlášku.
Tak jsme si to vzájemně na zádech vyplnily a stály frontu.
A popravdě jsme tu frontu stály sakra dlouho.
Nebudu přehánět, když řeknu, že to bylo půl hodiny, a tak jste si mohly nadělat pár nových přátel, jelikož za tu dobu jste stihly pokecat se všemi kolem.
Co jsme tak byly svědky, většina se domlouvala na útěšném kafi po vypadnutí.

A taky v ten den bylo na Chodově dost světla. Vyskytlo se tam totiž neuvěřitelných patnáct fotografů, protože se jednalo o první casting. No a tomu přeci nesmí chybět reklama! ;)
A už vůbec ne přítomnost celebrit. Z hlavy si vybavím pouze Gabrielu Frankovou, Jitku Válkovou a Elis Mrázovou s psíkem, který jí tam legračně často utíkal.


Nakonec se řady dívek začaly posouvat po šesti, kdy jste byly na podiu vyzvány sdělit o sobě několik informací. Ty ve skutečnosti padaly do prázdna, v prvním kole se holt postupovalo na základě vzhledu a štíhlosti.
Výška dané dívky v prvním kole nebyl, mohly jste mít jak 180 tak i 165, mnohem důležitější byla hubenost. A jestli to nejste, tak sayonara.
Možná by se i někdo zeptal, jak daleko jsem se dostala?
Asi takto - podivte se na finálovou desítku, jak můžete vidět, tak tam opravdu nejsem. Povíme si, až nebudu mít v pase 90 cm.

Holt ne každý může zazářit se svým tělem, na to jsou jen vyvolené bohyně, no a na nás ostatní zbývá už jenom studovat a drtit se ať aspoň jednou skončíme jako ty sekretářky.
Co tak vidím, tak být modelkou nebo misskou musí být opravdu stresově a psychicky náročné. Proto se jim klaním.

Vlastně, ještě jedno poslání mi zbylo. Někdo tu přeci musí ty americké fastfoody financovat.

Drsná pravidla pro chlapy na prvním rande!

9. února 2015 v 11:45 | D O M I |  D O M I a...
Nuže dobrá, jsem tady, abych přinesla krutou realitu, jak si většina žen volí partnera.
Není to tak "jednoduché" jako u zvířat, kdy stačí být tím nejsilnějším. Ha, to by pak bylo poměrně rychle jasno, že borci z posilky si můžou dovolit cokoli.

Přesto, chtě nechtě, řídíme se několika podvědomými body, které mohou působit trošku povrchně.
Přiznejme si, když se neznáme, tak jak máme ocenit vaší vnitřní kvalitu a charisma? To holt nejde.
Mimoto - vy tím, pánové, taky zrovna nevynikáte a nejednou dáte přednost pěkné tvářičce se zadkem Kardashienek.
Pokud se tedy chcete dozvědět krutou, ale zato opravdu pravdivou realitu, jak můžete (nebo nemůžete) svoje zabodování u slečny ovlivnit, dejte se do čtení. Ovšem předem upozorňuji, že možná budete na konci v dramatické depresi.

Jdeme s dotyčným na první schůzku a oba padáme hlady. Jelikož předpokládám, že za mě zaplatí (on to nejednou zmínil), vybírám alespoň nějakou levnější kuchyni. Vyhrálo "americano" a jdeme do mekáče. Suše si zažádám o hranolky s cheesburgerem a opravdu nic dalšího nepotřebuji. Chlapec si také donese objednávku a dáme se do jídla. Ještě než stihnu ochutnat první sousto, uslyším první připomínku: "Tohle bych neměl jíst."
"Aha, proč?" zeptám se ze slušnosti.
"Jsem na dietě."

Zasměju se, že chce zažertovat, ale když to už při mé padesáté hranolce řekne potřetí, začnu cítit letmou depku - jaktože já se necítím taky provinile? Jsem přece holka! - to nás to trápí!
Následuje procházka centrem a opět začne zmiňovat zdravou stravu, a jak se dobře drží. Až na dnešek - "kvůli tobě jsem to snědl. Vidíš, jak tě mám rád?"
Teď jsem jako nevěděla - to se mám jako omluvit??
Rada jedna - chlapi! Sakra! Vy vůbec žádnou dietu nepotřebujete! Stačí, že chodíte do posilovny a takoví pánové si prostě můžou dovolit cokoli! To ženským roste ta velká prdel! Vy buďte v klidu a neříkejte mi, doprkna, o nějaký dietě! I já jsem si to odpustila.
Fu… oddechla jsem si, můžeme jít dál.

Další věc, kterou vlastně můžete jakž takž ovlivnit. Sice už se jedná o finanční rozpočet, ale předem upozorňuji, že cena a značka nehraje roli. Musíte mít zkrátka dobrý vkus...
Totiž, všechny ženy a dívky dělají ještě před prvním kontaktem z očí do očí analýzu vašich bot.
Jsou-li ošoupané, špinavé, staré, zničené… či jakkoli divné, ztrácíte okamžitě padesát procent přitažlivosti. Vždy to tak bylo a i bude.
Nemusíte ihned nosit drahé vansky, adidasky. Jen… ať to vypadá dobře.
Pokud jsem vás, drazí pánové, neodradila, tak pokračujte ve čtení. Teď to totiž přijde.

První promluvení. Takový ten zvuk, když prvně otevřete pusu. Je důležité co z ní vyjde, tak i jakým tónem. Respektive intonací a obecnou zvučností hlasu.
Jo, pokud nemáte chraplák a zkrátka příjemný romantický hlas na první poslech, už dívka přemýšlí, jak se rychle z rande vyvleče. Není to žádná nadsázka nebo přehnané líčení, prostě chlapci s pisklavým hlasem neokouzlí.
Pravej chraplák je k nezaplacení!

Ha, ano, ještě jsem si vzpomněla na jednu věc, kdy nejspíš chtěl dotyčný zapůsobit a tak předváděl, že je o něj šílený zájem. Nejednou za ten den mi bylo připomenuto, že na něj ta servírka pořád kouká, že nám udělali nejlepší kafe, protože se na ty ženský usmál, že na mě čeká už 10 minut a stojí kousek od něj holka, co ho neustále pozoruje.
Tím si u mě taak snížil hodnotu, že jsem o něj v tu ránu přestala mít zájem.
Vždyť mi na sebe zcela dobrovolně práskl, jakej to je sukničkář a jednoduchej hoch. A co s nim asi tak jako budu dělat?

A nakonec poslední věc, přesto ta nejdůležitější - co máte v hlavě. Kor na vysoký se člověk přesvědčí, že je možné se zabouchnout do chytrého mozku. Docela vtipné, úplně jsem obdivovala našeho učitele, který je tak neuvěřitelně chytrý, že jsem se vždy těšila, až nás zase přijde ponížit. Podle něj jsou všichni hloupí jak polena, ale dobrá, občas to myslí s nadsázkou. Vtipné.

Nemohu vám říct, že pokud jste jinačí a ve vztahu vám to parádně klape, že mé rady jsou špatné. Však jsem taky psala o tom, jak vlastně zaujmout na prvním rande a získat první oslnění.
Protože, z mé vlastní zkušenosti, se mi bohužel nikdy nestalo, že bych měla vztah, který by z těchto předsudků vycházel a chlapec splňoval výše zmíněné priority. Veškerá má první rande byla pořádně na nic a byla jsem odpuzená od snad dalších schůzek.
Ovšem když je hoch dotěrný a nekonečný, tak nakonec svolíte, že si tedy znovu vyjdete. No a bum, už jste ve vztahu, ani to nevíte. A to se vám na něm pořád nelíbí všechny ty zmíněné body, co jsou tak důležité.

#SELFIE s Katy Perry v Praze

7. února 2015 v 11:03 | D O M I |  DRAWING
Už jenom něco přes dva týdny a konečně se také jednou dokopu na společenskou událost. Ne jen tak ledajakou, kde se budu promenádovat ve večerních šatech, nýbrž naopak v něčem maximálně pohodlném, ale hodně barevném!

Neustále básním o blížícím se koncertu Katy Perry a pro tento den chystám několik vtipných kulis, které doufám mi ochranka povolí propašovat.
Bude se jednat o velký karton se slogany písniček od Katy, ale především obrázek, který zpodobňuje mě i ji.
Nacházíme se v Praze, hned vedle tančícího domu a fotím jedno malé selfíčko.
Vůbec netuším, jak to Katyně na to podium hodím, ale nějak to zkusím. Buď to holt padne na správné místo, nebo to lidi zadupou. Tak jako tak, propašuju to tam.

S kartonem to bude obtížnější, sice jej ještě nemám, ovšem plánuju, že bude mít přes metr a půl.
Nabízím vám možnost zhlédnout celý proces kreslení našeho selfíčka.

Myslím, že tohle je jeden z nejpovedenějších výkresů, co jsem kdy stvořila.Katy ÚCHVATNÁ Perry lítala na Super Bowlu

4. února 2015 v 20:30 | D O M I |  Showbyznys
Jako správná Češka se přiznám, že jsem až donedávna pořádně netušila, že něco jako "Super Bowl" vůbec existuje. Poté se ale na twitteru a následně na dalších sociálních sítích vyskytly zmínky, že na něm bude mít Katy Perry svou show.
Předpokládám, že jste čtenářky plně informované o všech velkých kulturních akcích, tudíž vás nepřekvapí, že právě Katy nás navštíví už za pouhých 19 dní v Praze.
Nejednou jsem svůj instagram zaplavovala fotografiemi a zmínkami o své vstupence, tudíž mě zajímalo, co od takového koncertu očekávat.

Zhlédla jsem celou čtvrthodinku a na konci byla absolutně odvařená. Musím říct, že takovým výstupem se rozhodně nemůže chlubit kde kdo.

Přehrajte si Super Bowl s Katy Perry:

Nyní se opět projeví má dívčí duše - outfity.
Popravdě jsem si myslela, že pouze provětrala staré kousky z dřívějších let, ale ve skutečnosti byly pro tuto příležitost navrhnuty úplně nové čtvery šaty.
Vše mi titiž připadalo podobné a známé, ale to proto, že nás u Katy jen tak něco nepřekvapí.Rozhodla jsem se více zajímat o konkrétního návrháře, který je za šaty zodpovědný, plus jak vypadali původní návrhy.

Zajímavé bylo, že prostředníkem mezi návrhářem a Katy Perry byla Lindsay Lohan. Nalezla jsem až komickou historku, kdy prý návrhář Jeremy Scott pobýval s Lindsey v LA na večerní události. Všude kolem se vyskytovali fotografové a fanoušci. Vzpomíná, že k němu v tom roce 2008 přistoupila jedna dívka. Popisuje ji jako "tu s velkýma modrýma očima a foťákem". Prý z něj byla tak nadšená, že si ani nevšimla, že tam stojí i Lindsay. Řekla: "Ahoj, jsem zpěvačka a Vy jste můj nejoblíbenější návrhář. Hrozně doufám, že jednou budu nosit Vaše modely na jevišti. Jsem Katy Perry."

Uběhlo sedm let a Katy Perry je celosvětová popstar a jednou ze Scottových nejbližších přátel. Pro Super Bowl Halftime Show jí Scott navrh čtyři outfity. Ráda vás jimi provedu.

Scott vzpomíná, že v říjnu obdržel od Katy telefonát. Věděl, že se něco chystá, jelikož byla jako "Ahoj, jsi doma? Nemůžeme se sejít? Potřebuju něco probrat." Tušil, že to bude něco velikého - bude se snad vdávat? Ne… tak co tedy?

O týden později se opravdu sešli a oznámila mu, že přijala účast na Super Bowl Halftime show. Ještě to není veřejně oznámené, ale chce, aby to bylo úžasné nejen pro Katy Perry ale i pro Jeremyho Scotta. Říká, že bylo od ní velmi šlechetné tohle říct.

Každý outfit musí být následně i schválen NFL, ti mají poslední slovo. První šaty jsou inspirovány plameny a značkou ADIDAS, které má takovouto kolekci bot. Šaty měly být ještě dozdobeny křídly - stejně jako zmiňované boty, ale z toho nakonec sešlo.

Další plavkový obleček se prý inspiroval Ruskými panenkami. Potřebovali totiž docílit přijatelného efektu, kdy ohnivé šaty přejdou do jiné podoby. Zvítězily tyto barvy. Musely být hladké a aby podprsenka ani spodek při svlékání šatů nespadly. Častokrát tak Katy musela zkoušet v opravdových modelech, ne jen v pohodlných teplákách.

Je ironií, že mikinový oděv byl nejsložitější. Nastala totiž situace, kdy se zjistilo, že s Katy bude vystupovat Missy Elliott - no a s ní přeci nemůže zpívat písničku 'Get Your Freak On' ve strakatých bikinách. Teď přichází onen problém - mikinové šaty nikdy nebyly dostatečně velké. Neustále během choreogrefie je Katy měla nad bokama a z praktického hlediska by tak dávala na oděv své spodní prádlo.

Neustále se tak měnili rozměry, ovšem nesměla být zase příliš velká, to nepůsobí žensky, ani roztomile. Spíš jako pyžamo. Nakonec se vše zadařilo, je na ní číslo 49, jelikož se jedná o 49.ročník Super Bowlu.

Závěr musí být velkolepý a tak přemýšleli, jaké šaty mívají celebrity na Oscarech. Vznikly stříbrné třpytivé šaty. Z těch měla sama Katy Perry největší radost a poslední píseň Firework tak byla ze všech hledisek perfektní.