Březen 2015

Rozhovor s Taťánou Kuchařovou - CO TÁŇA A BLOGY?

19. března 2015 v 18:36 | D O M I |  Články
Představte si, že sedíte ve škole a už jenom odpočítáváte minuty do doby, než vyběhnete ven ze třídy a utíkáte na tramvajovou zastávku, jelikož za půl hoďky máte dělat rozhovor.
Měla jsem samozřejmě vypočtený čas mnohem opravdu skvěle, ovšem se s nově přichozím telefonátem ukázalo, zda-li by bylo možné se na interview objevit o těch třicet minut dříve.

Odkývala jsem to s představou, že když ještě o něco zrychlím, stíhám vše báječně. A stihla jsem.
Vypadala jsem hrozně.

Sukně s vlasy za mnou vlály jako bych běžela dostihy. Tudíž když mi byla v cíli nabídnuta lahev vody, nejen v duchu jsem o básnila.
Ještě jsem nezmínila, s jakou osobností jsem měla tu čest. Jednalo se o nádhernou Taťánu Kuchařovou, která zde v restauraci seděla ve sportovním (Adidas kolekce a body Energy boost), vypadala i tak jako dělaná přímo teď hned na molo.

Ihned jsme se vrhli na rozhovor, který jsem si nahrávala na diktafon pro všechny případy.

• Ráda bych začala sportovním tématem a to Tvojí účastí v rekreační běhu #mých5km. Co Ty a běh obecně? Sama jsi se do tohoto projektu chtěla iniciovat?

Vzpomínám, že běh byl pro mě kdysi za trest. Patnáctistovka na škole byla něco nepředstavitelného a tak jsem se k tomu i následně stavila. Ovšem když mě poměrně nedávno oslovil Adidas se spoluprácí, co se týče jejich kolekce, dostali jsme se i k tomu zúčastnit se rekreačního běhu #mých5km. Rozhodla jsem se nabídku přijmout a začít trénovat. Díky nim jsem vlastně tak objevila úplně nové možnosti.

• Jaké to bylo uběhnout tu vzdálenost pro rekreačního běžce?

Bylo to jak fantastické, tak náročné. V ten den bylo nesmírné vedro. Pařili jsme se, ale i tak jsem překonala osobní rekord.

Obdržela jsi i boty Ultra Boost boost jako jednu z motivací k projektu. Ráda bych se zeptala jaké jsou a čím se liší od jiných?

Jsou úžasné. Noha je v nich jako v ponožtičce. Jsou opravdu výborné na běh, pružné, a nemohu si je vynachválit. Proto je doporučuji i ženám, které s během teprve začínají.

• A co Tvoje nadace Krása pomoci? Jak to vzniklo? Název může mást, jelikož si ji neznalí mohou spojovat se vzhledem, přitom se jedná o seniory.

Vycházela jsem z anglického názvu, jelikož máme mezinárodní vize. Tudíž v překladu jde o Beauty of help. Já si myslím, že pomáhat je krásný a to povznáší duši. Člověk by měl být rozhodně prospěšný svému okolí, zajímat se o druhé a pro mě je to přirozený - naplňuje mě to a neuvěřitelně ráda se tomu věnuji.

• Proč jsi se zaměřila právě na seniory?

Já jsem k tomu byla vedená odmalička. Vyrůstala jsem v mezigeneračním domě, vyrůstala jsem mezi babičkami a dědečky. Je nás v rodině hodně, prarodiče se drží - jsou skvělý a tudíž je pro mě i příjemný se této věkové kategorii věnovat.

• Musíš mít přeplněný program. Máš vůbec nějaký volný čas?

Věnuju se nadaci, někdy je toho na mě moc. Ale když si člověk všechno správně zorganizuje, tak je na vše čas.

• Co by tedy mohlo mezi volno patřit?

Strávím ráda čas i četbou. Miluji masáže, procházky, trávení času s přáteli, to je asi to nejmilejší.

• Já jsem tu díky Krásná.cz, kde píší články různé blogerky a youtuberky, orientuješ se v této sféře?

No, některé blogy i sleduju, ale úplně se v tom neorientuji. To spíš mé sestry. Občas mi jedna nebo druhá zašle nějaký odkaz na blog, ať se na něco podívám. Myslím, že to je fajn - nový způsob jak komunikovat.

• Uvažovala jsi, že by sis založila vlastní blog?

Uvidíme. Pro mě to je opravdu pouze otázka času. Momentálně toho mám tolik, že si nedokáži představit, že bych se měla ještě takhle věnovat psaní. Ale třeba takhle budeme mít s Harper's Bazaarem takovou moji dvoustranu o cestování a práci - i nějaké mé typy, takže na to se opravdu těším. Ale blog možná v budoucnu.

• Bez jaké kosmetiky si nedokážeš představit den?

Určitě hydratační krém a balzám na rty. Já právě spolupracuji s Dermacolem, ale i ten bych současně opravdu moc doporučila, jelikož jejich krémy mi nejvíce vyhovují.

• Jsi přirozená blondýnka?

Přes léto jsem vždy bývala světlovlasá blondýnka, ale jinak mám světlé hnědé vlasy.

• Konkrétně blond vlasy vyžadují velikou péči. Mají sklon se hodně vysušovat a ničit…

…Přesně tak, takže si musím hodně udržovat i vlasy. A co jsem tedy objevila fantastického je kokosový olej případně kokosové máslo. A to jak na tělo, obličej, tak i zábaly na vlasy. Jsou následně úžasně zregenerované.

• Co Tě bude v následujících dnech čekat v oblasti modelingu?

Teď jsme fotili nedávno tu novou kolekci pro Adidas, fotila jsem shodou okolností vlasovou kampaň v Americe, čeká mě teď nejaktuálnější focení pro Dermacol a i natáčení reklamy, následně budu i tři dny pracovně v Londýně, takže mám neustále plný kalendář. I tak je to něco, co mě neustále baví.

• Vzpomeneš si na nějaký vtipný zážitek například právě z modelingu - co Tě překvapilo?

Člověka na začátku překvapí opravdu hodně věcí. Ztratí iluze o modelingu obecně, opravdu jen byznys byznys. A co by bylo vtipného… já ani nevím, na nic si nevzpomínám. Stalo se mi jednou, že se mi rozvázala bota při přehlídce a tak člověk došel na špičce.

• Mám tu takové krátké otázky a odpovědi, mohla bys mi jenom stručně odpovědět?

Ano.

• Tvoje nejoblíbenější kniha?

Za mě rozhodně od Robina Sharmy: Kdo bude plakat, až tady nebudeš?

Oblíbený film?

Teď jsem viděla úžasný film - Kingsman.

Hodně lidí dneska propadlo různým sitcomům/seriálům. Zastihl Tě také tento fenomén?

Ne. Takhle - kromě Tudorovců. Tomu jsem naprosto propadla, ty já zkrátka zbožňuju. Fantastičtí herci.

• Jaká je Tvoje momentálně nejoblíbenější píseň? Třeba něco, co při běhu neustále posloucháš.

Miluju Chinaski, takže cokoli od nich, ale ty poslouchám už kolik let. A tedy ještě opravdu miluju housovou muziku.

Na jakém posledním koncertě, muzikálu, či jiném představení jsi byla?

Teď jsem byla na THE ADDAMS FAMILY, která se mi opravdu líbila a také jsem byla na představení v divadle Radka Brzobohatého, a vlastně i v zahraničí na Brodwayi - The Book of Mormon.

Jako herka na ZUMBĚ

11. března 2015 v 23:47 | D O M I
Nechodím na žádné zaměřené ZUMBA kurzy, zkrátka zajdu do posilky a co zrovna je na denním rozvrhu, na to jdu.
Rozhodla jsem se s vámi podělit o můj komický šok, plus přidat pár poznatků, které každé ženě neustále lítají hlavou. A to i během 50ti minutového tance.

Tak jsem teda do toho velkého sálu nakráčela jako největší tenisový šampion, jelikož jsem na sobě měla uniformu na turnaje. aka fale uniform

A teď, když se trošku lišíte, je to špatné. Musíte se v tom případě lišit o dost víc, pak už to není tak ponižující.

Některé dívky se začaly rozcvičovat, ovšem to jsem já dělala do té doby půl hodiny, tak jsem je nepřístojně pozorovala. Dopředu se narvala jakási "chytrá holčina" a stoupla si přímo přede mě. Sice o dva metry vpřed, ale zcela mi zakryla výhled, který jsem si tak pracně vystála.

O ní bude ještě řeč, celou hodinu jsem totiž nemohla sledovat své kroky v zrcadle, jen její zadek.

Za mnou byla postarší paní, která mohla být klidně i mladou babičkou, proto jsem ji v duchu orespektoval a doufala, že to cvíčo teda bude ok.

Luxusní týpek v teplácích a neonově žlutém tílku spustil hudbu (ZATRACENĚ NAHLAS až chudák babička nadskočila) a začal vrtět zadkem ve stylu břišní tance, break dance, aerobik. Vypadalo to děsně ladně a sexy. Holčina přede mnou o něco míň, ale díky bohu za ní, neviděla jsem sebe.
A teď to přišlo, po první minutě kroucení zadkem se šíleně rychle rozeběhl někam daleko doleva.
A s ním i všechny ostatní holky.
Do toho všeho začaly kmitat nohama jako laňky a kobyly současně a tvářily se zcela neutrálně.

Jé, já nezmínila, že ještě stále stojím na jednom místě.
To bylo opravdu divné, tak jsem je sprintem doběhla...
ale oni už zase utíkali na druhou stranu.
Na tanci jsem nebyla ani pět minut a už jsem totálně věděla, že sem doprkna nepatřím a že jim určitě nebudu chybět, když odejdu.
On ten chlápek nemá totiž VŮBEC potřebu vám vysvětlit, jak si ty klikatý kroky dělaj - zvlášť kotníky, kolena, zadek, břicho, ruce…
Ovšem zároveň jsem měla druhý problém. Když teď odejdu, už určitě nikdy na tohle nepůjdu. Dobrovolně bych se do tohoto bláznovství neřítila.

Zkrátka je to sex dance, s breakem …a asi stripper show dohromady. Tedy alespoň v podání tohoto neonového chlapíka.
Takže jsem zůstala.

Všechny ty tahy, skoky jsem prostě z fleku okoukávala. A i všichni kolem nás. Zumba se totiž odehrávala v prosklené místnosti, skrz kterou na vás vidí všichni, co jsou v celém areálu posilovny.
A tuhle podívanou si ti chlapi ZROVNA neodpustili.
Ta šprtka přede mnou už byla pěkně propocená.
Neříkám, že já ne, já byla napůl mrtvá, ale když zkrátka chce ať koukám na ní a ne na sebe…

Když jsem se opravdu ztrácela v krocích, zjistila jsem (v polovině), že je lepší zastavit, počkat, a vychytat si další dobu - ne je jak herka dobíhat.
…není čemu se divit, že se ti chlapi venku telili.

Abych se vrátila ještě k mé favoritce babičce, jo,
... tak ta po 20ti minutách zmizela.

Odešla jsem o deset kilo lehčí a asi se půjdu v neděli znovu ztrapnit.

#BreakFree s Jessicou Alba

5. března 2015 v 13:49 | D O M I |  Showbyznys
Stejně si myslím, že je senzační, když v dnešní době opravdu můžete sledovat přímý přenos z téměř každého kouta světa.

Ačkoli jsme to časově úplně tak nevychytaly, mohla jsem později zhlédnout přímý přenos z Dubaje s mou nejoblíbenější herečkou a módním vzorem - Jessicou Alba.

Možná že jsem na Jessicu hodně upjatá, tudíž můj názor nebude tak objektivní, nýbrž neznám ženu, která by vypadala tak krásná za každé okolnosti. Když říkám každé, myslím tím opravdu každé - i klidně při horečkách.
... a pořád by vyhrála Miss Universe.

Teď zpátky k Dubaji. Jessica představovala se svým týmem módních stylistů jakési motivační sezení, kdy se snaží ženy nabádat, aby se osvobodily a inspirovaly novými trendy. To vše s tím, aby se cítily především sebevědomě a pyšné na své tělo a životní postoj.

Sezení probíhalo společně se značkou Braun, pro kterou Jess natáčela i reklamu:


Opravdu jediná škoda byla, že video se nahrálo ve velmi slabém rozlišení, tudíž i zvuk byl opravdu sípavý. Pak není taková šance zachytit pečlivě každé slovo. V ten moment musíte opravdu všeho nechat a plně přeladit na pískavou frekvenci. Ale takhle to na Google hangoutu chodí vždy, už si kladu moc vysoké nároky.

Co se týče značky Braun, v tomto případě se nejednalo přímo o kosmetiku/líčidla, nýbrž o reklamu pro jejich holící strojek. Přeci jen je pravda, že s pečlivě a řádně oholenými lýtky se ihned cítíme příjemněji a sebevědoměji. Proto dlouhé štíhlé nohy Jessici v reklamě jsou už sami o sobě velikým magnetem pro úspěch.

Přišlo i na otázky, jak si Jessica udržuje štíhlou postavu, kde zmínila především její oblíbenou jógu a běh, který jí dodává energii.
Celé sezení bylo poměrně krátké, mělo okolo 20ti minut a uteklo jako voda, jelikož Jess si neodpustila několik vtipných příběhů a vtipů, kterými bavila všechny okolo.

A na závěr jsem samozřejmě záviděla všem přítomným dámám, které se po konferenci k Jessice nahrnuly a měly možnost si s ní popovídat a vyfotit.
Ó, kéž bych tam také mohla být.