Kurz módní kresby 2. lekce

25. ledna 2016 v 20:52 | D O M I |  ARTICLES
Je zase devět hodin večer a já nepůjdu spát, než dopíšu článek z mé 2.lekce MÓDNÍ KRESBY.
Je to kurz jako každý jiný, kde by nebylo od věci, se alespoň na chvíli té dané tématice věnovat i doma. Ano, zkrátka domácí úkol.
A protože se chci zlepšovat, pokusila jsem se po minulé hodině mrknout na stavbu lidského těla. A to doslova. (Mimochodem, taková chytrá slevička pro vás - v LEVNÝCH KNIHÁCH zrovna prodávají asi patero knih zaměřené na kreslení rukou, postavy/ figury, zátiší a další). Já si koupila Kresbu postavy a trošku do ní nahlédla.
Zprvu jsem byla docela spokojená, ale následně mi došlo, že jsem to jen po lopatě z knížky obkreslila. Což v mých očích výsledek najednou klesl na nulu.
Podle knížky jsem ještě následně kreslila kostru (není na fotografii), což musím říct, mi dost pomohlo pro zjištění CO, KDE, JAK a PROČ v lidském těle je. Chcete-li se tomu věnovat, doporučuju si alespoň jednou zkusit nakreslit lidskou kostru.

ADRESA: http://www.fashionatelier.cz/
ZDE SI MŮŽEŠ PROHLÍDNOUT KTERÝKOLI MÓDNÍ KRUZ: http://www.fashionatelier.cz/sluzby/
ZDE SE MŮŽEŠ PŘIHLÁSIT NA KTERÝKOLI MÓDNÍ KURZ: http://www.fashionatelier.cz/prihlaska/
Na kurzu jsme se tuto středu věnovaly (tvrdé "y", protože tam jsme samý ženský :-P) správné proporci těla.
Ze začátku to byla troška geometrie, takže se mi stalo, že moje postava vypadala jako mužatka a robot současně.
Lidská postava se potenciálně skládá z osmi bodů, ale je na každým, jak toho bude využívat a rozpočítávat to.
Naše lektorka Monika nám zprvu rozdala módní katalogy, kdy jsme podle nich zkoušely kreslit postavy v krkolomných pózách.
… řeknu vám, KATASTROFA. Nikdy jsem nečekala, že nakreslím taková monstra. :DOpravdu se mi chtělo smát. Přitom mi doposud nikdy nedělalo nějaký problém jakoukoli postavu nakreslit, ale asi to bylo tím, že jsem se na to snažila jít novým způsobem.
Tím správným.
Bylo asi pět nevydařených rychlých pokusů a už jsme šly do vedlejší místnosti, kde nám Monika pózovala a my měly odhadně 15 minut na každou pózu, abychom ji zpodobnily.
Předváděla tři pózy. Zepředu, zboku a zepředu s vystrčeným bokem.
Musím říct, že to už jsem se s tužkou v ruce cítila o něco jistěji. Vycházela jsem z toho, co nám Monika o hodinu a půl dříve říkala a vysvětlovala, a k tomu jsem si ještě vybavila tu svoji kostru.
Panejo! To už jsem měla radost. Nikdy bych nemyslela, že dokážu nakreslit docela proporčně správně postavu jen podle živého pózujícího člověka! To je dle mého opravdu těžké. Když to kreslíte podle fotky, je to téměř brnkačka.
Každopádně to, co se snažím říct, je, že jsem absolutně vylepšila a pozměnila svůj styl kreslení jen během dvou hodin! Opravdu stačí to tělo pochopit a to nám Monika dokázala vysvětlit náramně.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama