Kurz módní kresby 5. lekce

15. února 2016 v 11:06 | D O M I |  ARTICLES
Nacházíme se přesně v polovině kurzu, tedy na páté lekci, a z osobního hlediska musím říct, že mě tento den strávený v ateliéru Clarisse, bavil snad zatím nejvíce!
Možná to bylo tím, že celou hodinu jsme opravdu jen a jen tvořily. Tématem byl tzv.: MOODBOARD (mood=nálada, board=tabule).
Vytváří ji všichni umělci, ale spíše návrháři, kteří chtějí připravit novou kolekci.
Když totiž svým kolegům návrhář řekne, že letošním tématem bude červená, nevíme přeci, jak moc "červenou" myslí. Musí v tom být nějaká nálada, pocit. A jaké vzory, jaké střihy?
To vše se dozvíme právě díky moodboardu.
(Ještě bych vás tak na okraj chtěla vyzvat - zkuste si schválně svůj moodboard vytvořit doma. Bude vás to strašně bavit a vznikne něco nádherného!)
Úplně zprvu jsme uvažovala, že bych za své téma zvolila krajku, která se mi líbí snad na všem. Na druhou stranu zbožňuju také pastelové barvy, ale nakonec jsem se zaměřila na dívky a zcela dívčí kolekci, kde dominuje svůdná a sladká růžová.
Nemusíte lepit na svou tabuli nápadů a tvorby vyloženě outfity, které chcete jako návrhář tvořit.
Můžou to být i pocity, které ve vás a v lidech, má ona kolekce vzbudit. Nebo připomíná vám barva ranní kávy TEN odstín hnědé, který přesně chcete použít? No tak nalepte na moodboard šálek kávy.
Zajímá vás, co vše dalšího musí návrhář při tvorbě své kolekce určit?

1. Zaprvé téma. Naším tématem je VÁŠEŇ (a vášní může být pro nás cokoli. Jak jsem já zmiňovala tu krajku, nebo barvičky, nebo růžovou svůdnost,…)
2. Dále, zda-li se jedná o Women's wear nebo Men's wear.
3. Budete to kolekce pro Fall/Winter, nebo Spring/Summer?
4. Co bude klíčovým tématem? Zkrátka Key items/Trends.
5. Barvy
6. Doplňky
Na kurzu máme vždy tři hodiny a já to stihla jen tak tak dodělat za celou lekci (protože jsem ve všem strašně rychlá… což není pochvala :D), když přitom byste si s vaším moodboardem mohli mnohem víc vyhrát, jako moje spolukolegyně na kurzu. ;)
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Nelly Cadlenson Nelly Cadlenson | Web | 21. února 2016 v 12:11 | Reagovat

Jsi fakt hodně tvořivá! A tvé obrázky, videa, fotky vše jsou fakt kreativní! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama