Listopad 2017

Dívka z inkoustu a hvězd - recenze

29. listopadu 2017 v 17:37 | D O M I
Název: Dívka z inkoustu a hvězd
Autor: Kiran Millwood
Žánr: Dobrodružný, fantasy
Počet stran: 232
Rok vydání: 16.11.2017


Máte rádi tajemná dobrodružství a k tomu s dívčí hrdinkou? V tom případě vám velmi ráda povím o knížce, která mne učarovala již od samého začátku.

Co si tak pamatuji, napsala jsem obecně spousty recenzí na knížky a kromě toho, že se v nich dozvím o čem je děj (a současně doufám, že se zbytečně nedozvím nějaký spoiler), rozhodla jsem se, že zkusím recenzi sepsat tak, abych se jako případný budoucí čtenář mohla rozhodnout jestli tuto knihu číst či ne.
Samozřejmě nyní přijde ta pasáž, kde se vám pokusím popsat "náladu" příběhu, aniž bych vyzradila cokoli navíc.

Hlavní hrdinkou je 13letá Isabella, která žije se svým otcem na ostrově Joya.Její tatínek je kartograf (vytváří mapy) a i Isabella tomuto koníčku podlehne. Jednoho rána Isabella s její kamarádkou zjistí, že jejich spolužačka je mrtvá. Ovšem nebyla to nemoc ani lidé, kdo ji zabil. Prý to bylo něco, co přišlo z tajemného lesa. Isabella neváhá a rozhodne se, že musí přijít na to co se děje. Vzpomíná na pohádky z dětství, které ji tatínek častokrát vyprávěl. Postupně ale zjišťuje, že to nebyly pouhé průpovídky, nýbrž skutečná pravda.

Zbytek již nechám na vás. Myslím, že jsem toho tolik snad neprozradila.
Teď bych ráda přešla k tomu, co jsem se vždy JÁ CHTĚLA U RECENZÍ NA KNÍŽKU DOZVĚDĚT, abych lépe věděla, zdali si ji opravdu přečíst.
A to tak, že zde vyložím skupinu otázek, na které by mně (myslím) jako budoucího váhavého čtenáře zajímala odpověď.

1. JAK DLOUHO JSI KNÍŽKU ČETLA?
Tuším, že to byl týden. Ačkoli má knížka méně stran, tak já čtu převážně ve vlaku.

2. MUSELA SES NUTIT K TOMU POKRAČOVAT VE ČTENÍ?
Téměř ne. Píšu téměř, protože dnes, kdy píšu recenzi, mi zbývalo do dočtení jen pár stránek a ačkoli jsem si chtěla pustit film, řekla jsem si "že to musím dočíst!". :D

3. CO SE TI NA KNÍŽCE LÍBILO?
Co se týče děje, tak mně opravdu začátek knihy učaroval. Zdálo se to tak odlišné.

4. CO SE TI NA KNÍŽCE NELÍBILO?
Budu skoro pokračovat v předchozí větě :D - zajímavé bylo, že čím jsem četla dál a dál, tak moje nadšení kapánek vyprchalo. Třeba část v Zapomenutém Území byla zbytečně zdlouhavá a možná nesepsána až tak akčně, jak mohla být.

5. JAKÉ JINÉ KNÍŽCE SE TATO PODOBÁ?
Nevím proč, ale připomínalo mi to příběh Čaroděje ze země Oz. Zkoušela jsem přijít na jinou alternativu, ale nejspíš jsem zatím nic podobné tomuto nečetla.

ZÁVĚREČNÉ HODNOCENÍ
3 bodíky z 5.

Pokud vás napadá další otázka, na kterou bych měla v recenzích odpovídat, určitě mi ji napište!
Mnohokrát děkuji nakladatelství Albatros, že mi dopřáli si tuto knížku přečíst. Zakoupíte třeba zde!