Nejtemnější kouty - recenze

12. prosince 2017 v 17:18 | D O M I
Název: Nejtemnější kouty
Autor: Kara Thomas
Žánr: Thriller, mystery
Počet stran: 288
Rok vydání: 13.11.2017
Musím říct, že tahle knížka mě velmi překvapila. Jelikož jsem VŮBEC nečekala takový příběh, který jsem v ní nalezla. Upřímně jsem se zmýlila já, protože jsem četla pouze jednu recenzi na internetu a ta mě špatně "usvědčila" v tom, že knížka bude o "duchovní" a tajuplné tematice.

Tajuplný příběh to byl, ale racionálních (avšak nečekaných) případů. O čem tedy Nejtemnější kouty jsou? Pokusím se vám to opět přiblížit, aniž bych vyzradila důležité části.
Líbilo se mi, že hlavní hrdinka (hrdinky) byly zhruba ve stejném věku jako já, na vysoké škole, takže to byla příjemná změna od předchozí knížky, kterou jsem četla, kde bylo hrdince 13 let (to jen tak na okraj). A pokud vás zajímají opravdu MÉ dojmy z knihy (podle mě jsou i praktické), naleznete je níže v otázkách a odpovědích.

Teď tedy zpátky k Nejtemnějším koutům - hlavní hrdinkou je Tessa, která se rozhodne navštívit svého umírajícího otce ve vězení. Má poměrně těžký život, žije od dětství se svojí babičkou, její sestra před 10 lety utekla z domova a taktéž její matka. Když dorazí do Pensylvánie (právě kvůli návštěvě svého otce) rovnou se rozhodne, že zde stráví nějaký čas u jediné příbuzné, kterou tu má - a to tetu Maggie a sestřenici Callie. S Callie společně mluvily naposledy jako malé holky a dle toho, co společně tehdy zažily, tušila, že to nebude milá návštěva.

Lze i prozradit (jelikož to není úplně podstatný spoiler), že když u sebe jako malé s Callie přespávaly, pozvaly si ještě třetí kamarádku - Lori. Té noci ovšem Lori někdo unesl a zavraždil.
Teď se na místo činu Tessa po mnoha letech vrací a rozhodne se, že téhle záhadě přijde na kloub. Nikdo ovšem nečekal, že s otevřením tohoto případu začne dostávat do dalších problémů sestřenici Callie, sebe a začne zjišťovat tajuplnou a šílenou pravdu o své rodině. Otázkou je, zdali přežijí.

Ačkoliv se vám možná zdá, že jsem vám prozradila něco podstatného, tak opravdu se nebojte, nebyly zde vyzrazeny ty tajuplné a podstatné části příběhu.
Ráda bych zde zase uvedla mnou vytvořené otázky a odpovědi k této knížce, které jsem si vždy přála, aby byly uvedené v recenzích!! Protože si osobně myslím, že dle nich bych si dokázala lépe vybrat novou knihu ke čtení!

1. JAK DLOUHO JSI KNÍŽKU ČETLA?
Četla jsem ji (co tak tuším) 17 dní. A to proto, že začátek byl pro mě velmi pomalý (dál vysvětlím proč).

2. MUSELA SES NUTIT K TOMU POKRAČOVAT VE ČTENÍ
Bohužel opravdu ano. ALE! Abych to uvedla na pravou míru - do prvních 100 stran. :D Knížka má 277 stránek a potom se můj názor absolutně obrátil. Čtení šlo i rychleji, protože jsem se konečně dostala pořádně do děje.

3.CO SE TI NA KNÍŽCE LÍBILO?
Jak jsem již zmínila, tak i věk postav, kterým bylo jako mně - tím pádem se vždy s hlavní hrdinkou ztotožním. A tedy od té stránky 101 i zajímavý příběh. :D

4. RYCHLOST DĚJE?
Na mě velmi pomalý rozjezd. Příliš jmen - a jak jsem ze začátku nebyla úplně "zažraná", neosvojila jsme si právě ty rodinné vazby KDO JE KDO. Pak jsem to do té sté strany doháněla. :D

5. BYL PŘEKVAPIVÝ ZÁVĚR?
Šok, kdo za tím vším stojí, určitě byl. Ale přišlo mi, že tomu byly věnovány snad 4 stránky. Já bych si o tom početla klidně víc. :D Ale závěr dobrý.

6. CO SE TI NA KNÍŽCE NELÍBILO?
To jsem možná celou dobu říkala. Poměrně pomalý start (asi to u krimi příběhů bývá), docela dost jmen (ale logicky to tak musí být, ať do závěru netušíme kdo je vrah). A rychlý konec.

7. JAKÉ JINÉ KNÍŽCE SE TATO PODOBÁ?
To jsem si vzpomněla hned na začátku! Nedávno jsem na ni psala recenzi. Jmenuje se TEMNÝ LES od SJI Holliday.

ZÁVĚREČNÉ HODNOCENÍ
Kvůli poměrně nudnému začátku, ale super prostředku a konci dávám 3 z 5.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama