Spřízněné duše - recenze

7. února 2018 v 9:32 | D O M I
Název: Spřízněné duše
Autor: John Marrs
Žánr: thriller
Počet stran: 472
Rok vydání: 16.11.2017
Přemýšleli jste někdy nad tím, že na světě opravdu existuje vaše spřízněná duše, kterou kdybyste potkali, okamžitě byste se do ní zamilovali?
V této knize je to možné. Vynalezl se DNA gen, který dokáže na základě vašeho vzorku slin, vlasu, krve, k vám přiřadit vaši osobu, se kterou máte synchronizovanou DNA.
Samozřejmě i nadále funguje to, že můžete taktéž chodit s osobami, které vám nebyly předurčeny, ovšem ve společnosti se proslýchá, že jim to pak stejně dlouho nevydrží.
Někdy se také může stát, že ačkoli vy DNA test podstoupíte, i několik let se vám nedostává odpovědi, kdo je vaše spřízněná duše. Téměř vždy to znamená, že opačná osoba zatím svůj DNA vzorek neodeslala a klidně se může stát, že nikdy ani nebude chtít odeslat. V tom případě čekáte zbytečně.
Pokud si říkáte, kdo může vaší spřízněnou duší být? To právě nikdy nevíte. Může se stát, že to bude opačné pohlaví, než je vaše, nebo klidně i stejné. I přesto, že jste heterosexuál a víte to, a vždy jste randil pouze s osobami opačného pohlaví, tak zkrátka záleží, jakou shodnou DNA bude mít váš protějšek. A to může být právě pro heterosexuálního muže muž.

Další věcí je, že nikdy nevíte, o kolik let bude starší nebo mladší. Může to být stará paní nebo klidně ještě mladé dítě. Ovšem vaše DNA propojení se nezapře. Ve chvíli, kdy se setkáte, zjistíte, že jste pro sebe předurčeni.
Proto se i několik párů, které ještě testy DNA nepodstoupily, rozhodnou, že se také otestují. Tajně doufají, že si jsou skutečně souzeni. Ovšem problém nastává, když zjistí, že se jedná o cizí lidi. Zvědavost je nutí se s danou osobou setkat a přesvědčit se, jestli to opravdu je to tak jak se všude píše. Zkrátka, že hned při prvním setkání se do sebe bláznivě zamilují. Proto se následně většina párů rozejde, jelikož jejich spřízněná duše je pro ně najednou nejdůležitější.
V knize sledujeme pět příběhů pěti osob. Mandy, Christopher, Jade, Nick, Ellie. A každý z nich řeší absolutně jinou životní situaci a v závěru tu samou. Spřízněnou duši. To, co ale pro ně připravil osud ani jeden z nich nečekal. A pokud máte rádi zápletky, propletené příběhy a nakonec společný závěr, bude neuvěřitelně koukat, co se to v té knize vlastně odehrálo.

1. JAK DLOUHO JSI KNÍŽKU ČETLA?
Kvůli tomu, že jsem začala v období zkoušek, musela jsme knihu chvílema nechat ležet stranou, abych se učila. Ale hned druhý den po zkoušce jsem dala sto stran. A další den stopadesát stránek - takže jsem ji dočetla. Takže jsem ji četla skoro tři týdny. Nebo taky 4 dny.
2. MUSELA SES NUTIT K TOMU POKRAČOVAT VE ČTENÍ
Vůbec ne. Ne. Ne. Ne.
3. CO SE TI NA KNÍŽCE LÍBILO?
Absolutně všechno! Ale dobře - rozdělení kapitol na jednotlivé příběhy. Neustále vyvíjející se děj. Nešlo přestat. A nedokážu ani říci, který z pěti příběhů mě zaujal nevjíce, protože se to hodně střídalo.
4. RYCHLOST DĚJE?
To jsem skoro řekla výše - velmi plynulá, rychlá, vzrůstající.
5. BYL PŘEKVAPIVÝ ZÁVĚR?
Pro mě ano. A moc hezký.
6. CO SE TI NA KNÍŽCE NELÍBILO?
No… těžko říct, už teď všem tuto knížku doporučuji, takže,…
7. JAKÉ JINÉ KNÍŽCE SE TATO PODOBÁ?
No, popravdě to nyní nedokáži říct. S DNA spojením jsem zatím nic dalšího nečetla.
ZÁVĚREČNÉ HODNOCENÍ
Pět hvězdiček z pěti!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama