Wonder Woman: Válkonoška - recenze

23. dubna 2018 v 14:29 | D O M I
Jak by se vám líbilo žít na ostrově plném statečných a odhodlaných dívek a žen, které se celý svůj nesmrtelný život připravují na válku, která k nim ale nikdy nepřijde? Na tomto ostrově žije i Diana, jedna z válečnic, kterým se říká Amazonky. Ovšem Diana jí ve skutečnosti není.

Amazonkou se stanete tehdy, až když statečně zemřete v bitvě ve svém prvotním smrtelném životě. Avšak Dianu stvořila a uplácala ze země a hlíny královna všech Amazonek, která toužila po dceři. Proto se Diana od svého dětství potýká se zlými narážkami, že nemá mezi ostatními co dělat. Snaží se všem dokázat opak, proto se tvrdě připravuje na závody Amazonek, které se konají pravidelně. A ta, která vyhraje dokáže to, že je pravá Amazonka.
Ovšem to by se nesmělo stát, že při tomto souboji Dianu rozhodí u pobřeží moře smrtelnice Alia, která zde ztroskotala. Ačkoli zákon Amazonek zakazuje jak jakékoli muže, tak obecně smrtelníky, rozhodne se Diana Aliu zachránit.

To ovšem v tu chvíli netuší, koho zachraňuje. Alia je skrytá Válkonoška. Být Válkonoškou znamená, že se s vámi rodí spory a války. A pokud do svého sedmnáctého roku Válkonoška nezemře, propuknou s ní války ve skutečném smrtelném světě. Alii je právě šestnáct let a to, že je Válkonoška, vůbec netuší.
Najednou, když se ocitá na tajemném ostrově Amazonek, začnou propukávat zemětřesení a infekce. Původně nesmrtelné Amazonky začínají umírat a ve světě lidí taktéž panují neshody.
Na Zemi existují lidé, kteří o Válkonoškách vědí a chtějí je vždy do jejich sedmnáctého roku zabít, aby na světě nevznikaly války.
Přežije rod Amazonek? Jak se zachová Diana u Věštkyně, která jí sdělí, že nikoho nemůže zachránit. Přežije tajemný svět Amazonek a skutečný svět lidí?

1. JAK DLOUHO JSI KNÍŽKU ČETLA?
Myslím, že přes 2 týdny. První čtvrtinka knihy se mi četla kupodivu pomalu a pak už to jelo v jednom kuse. :D
2. MUSELA SES NUTIT K TOMU POKRAČOVAT VE ČTENÍ
Asi to shrnu na to, že po sté stránce se mi četlo neskutečně rychle.
3. CO SE TI NA KNÍŽCE LÍBILO?
Bavilo mě sledovat vývoj Diany a taky jsem jí fandila v mnoha ohledech. Mile mě překvapilo, že se v knize ukázaly i nadpřirozené postavy - bohové. A vlastně to, jak postavy přežily.
4. RYCHLOST DĚJE?
Zpočátku pro mě pomalá rychlost děje. A jak říkám - od sté stránky to jelo rychle.
5. BYL PŘEKVAPIVÝ ZÁVĚR?
Docela jo. Spíš před-závěr. Vůbec jsem tomu nemohla věřit, že se to fakt děje! :D Respektive jsem se strašně divila, jak tohle mohla autorka dovolit?! :D Pak se to ale naštěstí zachránilo.
6. CO SE TI NA KNÍŽCE NELÍBILO?
Jak mluvím o tom, že začátek byl pro mě pomalý, tak to proto, že tam najednou na mě vyskočilo strašně moc jmen a zkrátka jsem se nestíhala zorientovat. Právě prvních pár kapitol mě úplně neuchvátilo (což se divím, zpětně si říkám, že právě ten popis a řád života Amazonek na tajeném ostrově by mě měl bavit nejvíc).
7. JAKÉ JINÉ KNÍŽCE SE TATO PODOBÁ?
Teď si nevzpomenu na nic podobného. A protože jsem ani ještě neviděla film Wonder Woman (ano, stydím se :D), tak nemůžu říct, jestli to je něčím podobné, nebo ne. Spíš se držme toho, že knížka je unikát.
ZÁVĚREČNÉ HODNOCENÍ
4,5 z 5.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama