Tisíc kousků tebe - recenze

30. září 2018 v 11:38 | D O M I
Název: Tisíc kousků tebe
Autor: Claudia Gray
Žánr: literatura pro dívky, fantasy
Počet stran: 280
Rok vydání: 9.10.2017

Takže, i já jsem se rozhodla tuhle knížku pořádně prolistovat, jelikož jsem o Tisíc kousků tebe četla spoustu chvály ale také i samotná autorka se chystá na letošní Humbook! Tudíž bych se ráda dostala do centra dění a zjistila, o čem příběh je.

Důležité ale říci - před touto knížkou jsem naposledy četla 4. díl série Selekce a tyto knihy mě absolutně očarovaly nápadem a plynulostí děje. Tudíž, když jsem se dala do Tisíců kousků tebe, přišlo mi ze začátku všechno "až moc dané". Tím myslím, že do Meg jsou zamilovaní dva kluci (tak rychle a tak oddaně), kteří oni šíleně usilují - přitom my vlastně nevíme proč.

Zkrátka nějakou touto zápletkou hned na začátku se mi do čtení moc nechtělo. Proto se taky stalo, že jsem se touto knížkou fakt prokousávala měsíc! Chápete to? Měsíc…
Přitom všude o tom všichni básní.

Nicméně, i u mě nastal zlom. A to vám řeknu přesně - na 130. Stránce. Do té doby jsem knížku fakt četla skoro až z povinnosti a jen po kapitolách. Následně mě ale před týdnem čekala cesta do Prahy vlakem a tak jsem si řekla, že tam knihu dočtu - protože ve vlaku mi nic jiného nezbývá. A opravdu to začalo.
Zrovna jsem se ocitla v části příběhu, kdy Meg byla v Rusku a tím královským prostředím mi to právě docela připomínalo příběh Selekce.
Zakázanou lásku mezi Meg a poručíkem Markovem mě velmi bavilo pozoorvat a děsně jsem jim fandila! :D A právě si troufám říci, že tato část v Rusku byla dle mého nejlepší z celého příběhu.

Naštěstí ani dále jsem nebyla zklamaná, protože autorka knihy si na závěr schovala několik vyvrcholení, u kterých jsem měla dvakrát absolutně husí kůži. A dokonce jedenkrát mi i ukápla slzička.

V závěru se tak VELMI NEČEKANĚ stává tahle knižní série moji oblíbenou a rozhodně se musím vrhnout na druhý díl.
Pro mě je tedy tato knížka velkým překvapením, u kterého, kdybyste náhodou váhali jako já, zkuste tedy počkat na stranu 130 a dál. :D Určitě se vám to zalíbí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama