Články

Rozhovor s Taťánou Kuchařovou - CO TÁŇA A BLOGY?

19. března 2015 v 18:36 | D O M I
Představte si, že sedíte ve škole a už jenom odpočítáváte minuty do doby, než vyběhnete ven ze třídy a utíkáte na tramvajovou zastávku, jelikož za půl hoďky máte dělat rozhovor.
Měla jsem samozřejmě vypočtený čas mnohem opravdu skvěle, ovšem se s nově přichozím telefonátem ukázalo, zda-li by bylo možné se na interview objevit o těch třicet minut dříve.

Odkývala jsem to s představou, že když ještě o něco zrychlím, stíhám vše báječně. A stihla jsem.
Vypadala jsem hrozně.

Sukně s vlasy za mnou vlály jako bych běžela dostihy. Tudíž když mi byla v cíli nabídnuta lahev vody, nejen v duchu jsem o básnila.
Ještě jsem nezmínila, s jakou osobností jsem měla tu čest. Jednalo se o nádhernou Taťánu Kuchařovou, která zde v restauraci seděla ve sportovním (Adidas kolekce a body Energy boost), vypadala i tak jako dělaná přímo teď hned na molo.

Ihned jsme se vrhli na rozhovor, který jsem si nahrávala na diktafon pro všechny případy.

• Ráda bych začala sportovním tématem a to Tvojí účastí v rekreační běhu #mých5km. Co Ty a běh obecně? Sama jsi se do tohoto projektu chtěla iniciovat?

Vzpomínám, že běh byl pro mě kdysi za trest. Patnáctistovka na škole byla něco nepředstavitelného a tak jsem se k tomu i následně stavila. Ovšem když mě poměrně nedávno oslovil Adidas se spoluprácí, co se týče jejich kolekce, dostali jsme se i k tomu zúčastnit se rekreačního běhu #mých5km. Rozhodla jsem se nabídku přijmout a začít trénovat. Díky nim jsem vlastně tak objevila úplně nové možnosti.

• Jaké to bylo uběhnout tu vzdálenost pro rekreačního běžce?

Bylo to jak fantastické, tak náročné. V ten den bylo nesmírné vedro. Pařili jsme se, ale i tak jsem překonala osobní rekord.

Obdržela jsi i boty Ultra Boost boost jako jednu z motivací k projektu. Ráda bych se zeptala jaké jsou a čím se liší od jiných?

Jsou úžasné. Noha je v nich jako v ponožtičce. Jsou opravdu výborné na běh, pružné, a nemohu si je vynachválit. Proto je doporučuji i ženám, které s během teprve začínají.

• A co Tvoje nadace Krása pomoci? Jak to vzniklo? Název může mást, jelikož si ji neznalí mohou spojovat se vzhledem, přitom se jedná o seniory.

Vycházela jsem z anglického názvu, jelikož máme mezinárodní vize. Tudíž v překladu jde o Beauty of help. Já si myslím, že pomáhat je krásný a to povznáší duši. Člověk by měl být rozhodně prospěšný svému okolí, zajímat se o druhé a pro mě je to přirozený - naplňuje mě to a neuvěřitelně ráda se tomu věnuji.

• Proč jsi se zaměřila právě na seniory?

Já jsem k tomu byla vedená odmalička. Vyrůstala jsem v mezigeneračním domě, vyrůstala jsem mezi babičkami a dědečky. Je nás v rodině hodně, prarodiče se drží - jsou skvělý a tudíž je pro mě i příjemný se této věkové kategorii věnovat.

• Musíš mít přeplněný program. Máš vůbec nějaký volný čas?

Věnuju se nadaci, někdy je toho na mě moc. Ale když si člověk všechno správně zorganizuje, tak je na vše čas.

• Co by tedy mohlo mezi volno patřit?

Strávím ráda čas i četbou. Miluji masáže, procházky, trávení času s přáteli, to je asi to nejmilejší.

• Já jsem tu díky Krásná.cz, kde píší články různé blogerky a youtuberky, orientuješ se v této sféře?

No, některé blogy i sleduju, ale úplně se v tom neorientuji. To spíš mé sestry. Občas mi jedna nebo druhá zašle nějaký odkaz na blog, ať se na něco podívám. Myslím, že to je fajn - nový způsob jak komunikovat.

• Uvažovala jsi, že by sis založila vlastní blog?

Uvidíme. Pro mě to je opravdu pouze otázka času. Momentálně toho mám tolik, že si nedokáži představit, že bych se měla ještě takhle věnovat psaní. Ale třeba takhle budeme mít s Harper's Bazaarem takovou moji dvoustranu o cestování a práci - i nějaké mé typy, takže na to se opravdu těším. Ale blog možná v budoucnu.

• Bez jaké kosmetiky si nedokážeš představit den?

Určitě hydratační krém a balzám na rty. Já právě spolupracuji s Dermacolem, ale i ten bych současně opravdu moc doporučila, jelikož jejich krémy mi nejvíce vyhovují.

• Jsi přirozená blondýnka?

Přes léto jsem vždy bývala světlovlasá blondýnka, ale jinak mám světlé hnědé vlasy.

• Konkrétně blond vlasy vyžadují velikou péči. Mají sklon se hodně vysušovat a ničit…

…Přesně tak, takže si musím hodně udržovat i vlasy. A co jsem tedy objevila fantastického je kokosový olej případně kokosové máslo. A to jak na tělo, obličej, tak i zábaly na vlasy. Jsou následně úžasně zregenerované.

• Co Tě bude v následujících dnech čekat v oblasti modelingu?

Teď jsme fotili nedávno tu novou kolekci pro Adidas, fotila jsem shodou okolností vlasovou kampaň v Americe, čeká mě teď nejaktuálnější focení pro Dermacol a i natáčení reklamy, následně budu i tři dny pracovně v Londýně, takže mám neustále plný kalendář. I tak je to něco, co mě neustále baví.

• Vzpomeneš si na nějaký vtipný zážitek například právě z modelingu - co Tě překvapilo?

Člověka na začátku překvapí opravdu hodně věcí. Ztratí iluze o modelingu obecně, opravdu jen byznys byznys. A co by bylo vtipného… já ani nevím, na nic si nevzpomínám. Stalo se mi jednou, že se mi rozvázala bota při přehlídce a tak člověk došel na špičce.

• Mám tu takové krátké otázky a odpovědi, mohla bys mi jenom stručně odpovědět?

Ano.

• Tvoje nejoblíbenější kniha?

Za mě rozhodně od Robina Sharmy: Kdo bude plakat, až tady nebudeš?

Oblíbený film?

Teď jsem viděla úžasný film - Kingsman.

Hodně lidí dneska propadlo různým sitcomům/seriálům. Zastihl Tě také tento fenomén?

Ne. Takhle - kromě Tudorovců. Tomu jsem naprosto propadla, ty já zkrátka zbožňuju. Fantastičtí herci.

• Jaká je Tvoje momentálně nejoblíbenější píseň? Třeba něco, co při běhu neustále posloucháš.

Miluju Chinaski, takže cokoli od nich, ale ty poslouchám už kolik let. A tedy ještě opravdu miluju housovou muziku.

Na jakém posledním koncertě, muzikálu, či jiném představení jsi byla?

Teď jsem byla na THE ADDAMS FAMILY, která se mi opravdu líbila a také jsem byla na představení v divadle Radka Brzobohatého, a vlastně i v zahraničí na Brodwayi - The Book of Mormon.

RECENZE: PŘÍPRAVKY NA VLASY

12. května 2012 v 14:33 | Dominikísek-Dominika Nováková
Ačkoli to je zvláštní záliba, je to moje záliba. Kvůli dřívějšímu barvení a 8.třídě jako blondýna jsem si totálně zničila vlasy.
Teď už mám naštěstí absolutně svoji barvu a zdravé vlasy, ale během té doby jsem si stihla vytvořit "koníček".
Vlastně se to tak pořádně nedá brát, ale je to věc, která mi dělá radost. :-)
Pravidelně si nakupuji spousty přípravků na vlasy. Teď nemyslím laky, či nějaké vodičky na objem, dokonce ani ne nějaké ochranné před žehlením (který přesto i tak samozřejmě mám).
Jsou to převážně různé "repairy", či na rozčesávání a musím říct, že jsem ji už tolik odzkoušela, že se lidem podívám na vlasy a doporučím jim přípravek, který by jejich "vlas" potřeboval.

U některých přípravků jsem zůstala, protože jsem zkrátka narazila na ty, co umějí SAKRA dělat zázraky, ale i tak nakupuji nové a ještě novější, protože je to něco... co mě vážně baví!

Většinou je nakupuji z fleku v supermarketech, ale teď jsem zkusila i něco z ORIFLAMEU.

Speciální hair repair tekutina pro obnovu vlasů, na suché, poškozené a roztřepené konečky.
Tekutinu nalejete do rukou a prolnete jí vlasy. Bez oplachování. Zatím funguje průměrně. Podobnou mám od gliss kuru.
Uvidím po delším používání.


Ochranná maska na vlasy na UV záření. Popravdě, ještě jsem jí neotevřela šetřím si jí na vedra, do té doby používám jiné. ;)


Trošku pryč od vlasů - už v katalogu mi tyhle sprcháče nehorázně voněly, naštěstí ani "na živo" nezklamaly, vůně je snad ještě hezčí. :-)

Tento přípravek nemám z ORIFLAMEU, ale normálně z DM, docela novinka - jakožto PĚNA do vlasů bez oplachování.
Černý GLISS KURY mám opravdu moc ráda, už několikrát jsem měla celou sadu, jsem fakt s nimy spokojená, proto jsem si i přikoupila pěnu. Ono je snad jedno, jestli máte od tohoto výrobku jenom šampon, nebo třeba balzám, každý z nich působí úplně stejně... ale DOKONALE!
(Na suché a velmi poškozené vlasy).

Nehty, Vlasy, Dieta

7. května 2012 v 16:00 | Dominikísek-Dominika Nováková
Tak, zítra je volno a opravdu se na to těším. Vlastně, budu se muset ceý den učit, ale už ta představa, že nejdu do školy mi stačí. :D

Bohužel pro vás nemám žádné nové kresby, nebo návrhy, tak si sad vystačíte s textem.

O víkendu jsme jeli za přáteli v OBYTNÉM VOZE. :D Musím říct, že už samotná cesta mě bavila a těšila jsem se jak na cestu tam, tak na cestu zpátky. I na chvíli jsem si lehla dozadu na postel a poslouchala písničky, což je ta nejlepší kombinace. :-)

Samozřejmě se během celého víkendu fotilo a musím říct, že jediná fotka se mnou, co mě zaujala a neznechutila :D, byla taková, kde jsem opravdu koukala, jak dlouhý mám vlasy! :D
Doteď jsem o svých vlasech měla totiž POŘÁDNĚ jinou představu ohledně délky a to zatraceně menší. :D


Jinak, kamarádka nám ukazovala její nové krásné gelové nehty, vážně byly hezké, až mě na ně "navnadila". ;)
Ovšem jsem momentálně už tak na mizině a všechno to zdobení, které na nich měla by mě přišli sakra draho.
Takže jsem si splnila svůj dávný sen a dala si modré. :-)


CHCETE ZHUBNOUT? ZHUBNĚTE! ... jak jiinak :D

Jinak, zní to hloupě, ale kvůli blížícímu se létu a ještě mému dřívějšímu výletu do Anglie se snažím nepřibrat ty kila navíc, spíš naopak když už tak něco ubrat, ale vlastně hlavně získat zpevněnou postavu.

Naštěstí jsem zjistila, že mě baví cvičit. Stáhla jsem si z internetu cvičení, podle kterého, když se bude pravidelně cvičit každý den 25 minut bude to mít výsledek. Je to rozděleno zhruba do 30 dnů.
Každopádně, první den jsem tak splnila, ale už druhý den mi to nestačilo, nějak měto chytlo a trvalo mi cvičení 45 minut.
Další den to byla hodina.
Dnes už cvičím asi 18.den a jsem na 2 hodinách. Není to, že bych se snažila čím dál víc zvyšovat čas, jen prostě když se začnu zkrátka nudit, přestanu. :D
Mimochodem, přijde mi, že nevidim změnu. (Většina mýho cvičení jsou cviky na břicho a zbytek běhání.)

Proto jsem si dneska došla do alberta nakoupit i zdravou výživu a fakt začnu žít maximálně zdravě... což jsem žila i do teď. :D

Z DOMČINÝHO ŽIVOTA

5. května 2012 v 10:57 | Dominikísek-Dominika Nováková
Snad to fandům návrhů a kreslení obecně, nebude příliš vadit, jen že dneska přidám zase kapánek jiný článek, zkrátka co se podlední dobou děje. ;)

Za prvé - neděje se vlastně vůbec nic. :D Můj život je jako na houpačce (kterou si mimochodem ŠÍLENĚ PŘEJU!! :DD Možná ji budu mít :D Já, tento rok osmnáctileté dítě!! :D Ou jéé) - každopádně, pořád mi přijde, že chodím jen do školy, přijdu domů, učím se, jdu si zacvičit, kouknu na nějaký ten díl PARADAISU a jdu spát. :D

Vyfotila jsem vám našeho luxusně kámošskýho psa. :D Napsala bych pejska :D, ale on je to prostě.. pes no. :D
Jinak, koho by to zajímalo, jmenuje se Max. ;)

Pořád jsem si říkala, že až jednou se dokopu k takovémuhle článku, kde prostě budu si jen tak psát, zveřejním moje oblíbené písničky. :-) Takže KONEČNĚ! Tady jsou:


Feat. Justin Bieber, Selena, Ashley Tisdale & MORE - Call me maybe↓

↓ Pitbull - International Love ft. Chris Brown

Samozřejmě nějaký to GLEE. ;) Tohle je luxusní! GLEE - La isla bonita

↓ Far East Movement - Live My Life ft. Justin Bieber

Jinak, One Direction - TO JE MAXIMÁLNÍ SAMOZŘEJMOST, ŽE JSOU NEJLEPŠÍÍÍ! :D Ale tak ty tu zveřejňuju vždycky, proto se nebudu opakovat.
PŘESTO! Proto dám mix mých 2 oblíbených věcí! One Direction a GLEE. Příští týden, ve 3.serii 19.díle uvidíme performance GLEE - WHAT MAKES YOU BEAUTIFUL. (Musím říct, že to mohlo být lepší, hodilo by se mi, kdyby to zpíval zkrátka Darren Criss (Blaine) nebo Mark Selling (Puck), ale aspoň ten Chord (Sam) to docela zachraňuje.) ;)

Páni, uvědomuji si, že vám toho vlastně nemám moc co říct. :D Hm, asi jen to, že chci VEDRA! Šíleně mě bavil ten "skoro tejden", kdy jsem teďka furt ležela venku, četla si a opalovala se. :D
Nevim proč, ale moje kůže chytla docela divnou "oranžověnahnědlou" barvu, jako mají vždycky ty holky, co pořád choděj do solárka. :D - kde jsem mimochodem nikdy nebyla a to, že k tomu píšu vytlemený smajlíky FAKT TOTÁLNĚ VŮBEC NEZNAMENÁ, že se směju.
Ták, jinak, taky pořád (omylem, ale fakt OMYLEM!!) narážíte na nějaký fotky holek v plavkách :DDD (tyovogo, jsem fakt jak nějaký úchylák :D) a jsou všechny šíleně hubený a "vysportovaný"?? :D .. no, já jo a fakt mě to hrozně se**. :D
Takže, je to asi 14 dní a každej den FAKT PILNĚ CVIČIM. :D Naštěstí mě to opravdu chytlo a věnuju se tomu třeba 2 hodinky. Což mi přišlo tenkrát ze začátečnických 25 minut naprosto nemožné. Ale teď, když jsem třeba ve škole, se fakt těšim domů až budu cvičit. :DD Jo no... tohle je záliba nás samotářů. :D

"Kreslící ateliér"

26. dubna 2012 v 20:02 | Dominikísek-Dominika Nováková
Čím dál víc uvažuji o vlastním prostoru, kde budu jednou moci kreslit.
Doufám, že bych třeba i jednou za... nevim jakou dobu :D mohla mít třeba vlastní pokoj a v něm bych chtěla zkrátka "prostor na kreslení".
..vlastně s ním už počítám, nedokážu si představit svoje "první vlastní území" bez.. kreslení.

Včera jsem si sedla a jen tak načrtla svoji představu na papír.

Není to žádné dílo, ani to tak prosím neberte, je to jen "rychlovka" z mé hlavy předána na papír. Já se s vámi o svoji myšlenku poděluji. :-)

Musím říct, že ikdyž jsem to nenakreslila umělecky, je to přesně tak, jak bych jednou chtěla, aby to vypadalo. :-)

I ty detaily, pomůcky, zkrátka všecko.VĚNEČEK I.

27. března 2012 v 17:54 | Dominikísek-Dominika Nováková
Tyjo. Věneček. ... bylo to fajn, ale jsem ráda, že to mám za sebou. :D

...dvě hodiny předem mi bylo řečen, že se mi nedostaví partner. Jo, to zvedne náladu.

Takže nakonec jsem tancovala s nějakýma třema jinýma klukama a stim, kterému to šlo nejmíň a vlastně...neznal ani "základní držení", jsem tancovala skoro celou dobu.

No, přináším vám pár fotek z doba před věnečkem. Napadlo mě pak přidat i ty přímo z věnečku, až někdo dá fotky na net. :D

... nakonec jsem šla v krátkých bílých šatech no a... tyjo, nevim co k tomu víc říct. Fakt jsem ráda, že už to má za sebou. :D


↓ :D na týhle fotce vypadala moje hlava fakt blbě...proto jsem jí odstranila. :D ↓

PŘED VĚNEČKEM

26. března 2012 v 15:07 | Dominikísek-Dominika Nováková
Ahoj!
Jo, tak je to dneska.

Fakt mám nervy.
Vůbec nevim, co dělat dřív, ale...vlastně.. teď dělat nic nemůžu, musim čekat na večer.
Měla bych se naučit vázat kravatu, ale do toho se mi teď vůbec nechce. :D ... asi počkám tak dvě hodinky, pak to možná zkusím. :D

..Bojim se, že zapomenu kroky... bojim se,...že já ty kroky vlastně vůbec neznám. :D

... nesnášim "rokenrol"! ... to je jedinej tanec, kterej nejen že nás učili minulou hodinu a hned dneska ho budem na věnečku předvádět, ale ten si fakt nepamatuju, nechápu to skákání na partnera. :D Je to tam úchylný.. :D A blbý je, že můj tanečník tam nebyl poslední dvě lekce. Sakra! Taková depka!

Šaty jsem byla koupit o víkendu. :D Mám dvoje,.. letní. :D (..bože, já jsem fakt debil..) ale jedny z nich si na věneček beru.
Ano, jsou BÍLÝ! Aspoň to... a krátký. :D

Teď jsem přišla od kadeřnice, nějak jsme se nemohli dohodnout na tom, jak ty lokny vlatsně chci, ale špatný fakt je, že já si představovala ty krásný lokny, který můžou mít jen dvoumetrově vlasatý holky! :D ... já mám tak 30 cm. :D

↑ U kadeřnice mi došlo, že takhle dlouhý vlasy nemám. ↑ :D ...

↓ Takže jsem dopadla asi fakt nějak takhle, jak jsem si to ještě před 14 dny přála. :D ↓

______________________________________________________________________________________________________
Netěšim se na věneček a nemám ráda celý taneční. Nechci aby na mě kdokoli koukal, ale ... jedinej člověk, kterého jsem tam fakt chtěla mít, nebo ho aspoň dneska vidět... je nemocnej!!! :-/////Takže..... fakt mě to serrrrrr...kýruje.

..uvažuju nad tim, že ho půjdu navštívit já k němu domů. Ale někdy těsně před začátkem, chci už být převlečená. :D
...to by čuměl, kdybych to fakt udělala! :D ... ale bylo by to děsně trapný, takže fakt nevim.

No. šaty jsem si koupila fakt luxusně uplně jiný, než jsem chtěla. :D... už jsem i našla PŘESNOU FOTKU, který bych si na sebe oblíkla. :D

..zkrátila bych ten ocas na konci, a jsou to ony! :D
.... míto toho mám fakt TOTÁLNĚ NĚCO JINÝHO. :D

...tyjo...taková nekvalitní fotka. :D ... ale pěknej obličej jako.. :D

ŠATY NA VĚNEČEK?

23. března 2012 v 17:32 | Dominikísek-Dominika Nováková
V pondělí mě čeká věneček a jsem absolutně nepřipravená.
Především - nemám šaty.

Naštěstí mám vymyšlený "zadní vrátka", ale o tomhle víkendu budu mít doufám možnost si nějaké pořídit..takové, které opravdu budu chtít, nebo se mi budou líbit.

Přesto, já... spíš nevim co hledat. Dneska jsem byla v jednom salónu, kde mi pani pořád řikala, že dívky za ní chodí s tím, že mají věnečky a berou si.. SVATEBNÍ ŠATY. Prostě...fakt jo, svatební šaty. Tomu jsem fakt nemohla uvěřit, ale taky jsem si jedny zkusila. Vypadají fakt dobře, ale....sakra... svatební šaty na věneček? :D ... navíc, já chodim do malého města, kde nás je na tanečních tak 10 párů...tak jsem nechtěla nic moc... extravagantního, když to je...tyjo...skoro soukromá událost. :D (Ne, neni to soukromá událost, ale je to fakt takový malý.. :D) ... no, a teď pochopte, jak budou ostatní reagovat, když tam přijdu ve svatebních šatech. :D ..

Pak jsem si zkoušela i barevný - dlouhý až na zem. Já..asi nechci až na zem, vždyt se v tom musí hrozně blbě tancovat! ...?
A na poslední, tedy 9.lekci nám tam mistrová řikala, že šaty dlouhé až na zem nejsou dobrá volba a právě když to řekla, tak se na to soustředim ještě víc. :-/

Ale myslím, ž ve střihu mám skoro jasno, tedy aspoň, kdyby se mi fakt poštěstilo a našla bych takové šaty, které fakt chci. :D
Zkrátka aby byly přes pas až k bokům uplé a od boku dolů prostě...volné, .."nadýchané" (teď mi vypadl správný výraz).
Fakt takové ... sakra - svatební. :DDD

No, nevim, ptala jsem se pár holek a fakt, na věneček šli v "takovýchto bílých šatech".

Proto se ptám vám - VŠECH HOLEK, CO UŽ MĚLI VĚNEČEK, v čem jste tam byli? Co je typické? Jaká délka šatů? Či koho jste tam viděli a jakkoli vás to zaujalo? Popřípadě pošlete odkazy na fotografie šatů, budu ráda za vše.

Nevím si rady...

FOTOGRAFIE ŠATŮ, CO SE MI LÍBÍ, popřípadě mě vyvraťtě z názoru (můžou takové šaty být vůbec na věneček?) , nebo ..poraďte. :D↓Přijde mi, že se v těch modrejch musí zkrátka špatně tanocvat, ať buď v mym případě, nebo v případě partnera, vždyť ta sukně je tak objemná... ale jinak..se mi líbí.

Líbí se mi ta možnost, že může noha čouhat ven.. :D ...no, dole je víc příkladů. :D

Tady je taky ta možnost.. :D

Tenhle střih se mi fakt lbíí, ale...já fakt netušim jak se v tom může tancovat. :D


Přesně to je ono! :D Takový šaty bych (skoro) chtěla! :D .. jinou barvu, trošku jinačí střih sukně, ale TAKHLE KRÁTKÝ VPŘEDU A DELŠÍ VZADU! To je ono!!! O.o :DD


Ty fialový jsou jakože luxusní, ale nevzala bych si je...asi fakt ne, je to moc barevný extrém.. aspoň na mě. :D

Takovýhle jsou hezký celý. :-)

No napadlo mě přidat aspoň jedny krátký, když tu píšu, že nechci dlouhý a jediný co přidávám jsou fotografie dlouhých šatů. :D... jsem fakt bezradná...

HOUPAČKA! ♥

18. března 2012 v 18:11 | Dominikísek-Dominika Nováková
Ano! Někteří možná vědí, jak moc velká je moje závislost k houpačce.... Teoreticky ke všem, ale mám jednu nejoblíbenější. :P :D :D

...asi bych to možná nazvala spíš posedlostí, to zní víc...důležitě. :D

Fakt, teď když je hezky, jsem tam zase každý den, aspoň dvě hodiny. :D
...můj život je houpačka...můj život je NEUSTÁLE jako na houpačce. Proto mám ty depky pořád. :D

(Dneska jsem šla do D&M a "čichám" k voňavkám. :D .. nevim proč, ale prostě jsem na celou prodejnu vykřikla svůj názor nehledě ne vedle mě stojící prodavačku "Tyvogo fůůj, tahle smrdí jak antibiotika!" :DDD ... ano, ostatní si všimli a tlemili se a já se krčila... :D)

KDE SE BERETE?

11. března 2012 v 20:49 | Dominikísek-Dominika Nováková

Docela šok.

Ale jo, milej. Až mě nakopl k tomu napsat článek.

Jak je možný, že několik dní nenapíšu - dneska sem přjdu - a vidím ZA DEN 133 LIDÍ, 11 ONLINE?? :-OO

Proboha? Kde se to tu vzalo? :-O :D

Mi řekněte, odkaď jste přišli tyjo. :D

...fakt tohle nechápu.

_____________________________________________________________________________________________
Moje depka jsem doufala, že se zlepší...
...dneska mi ale došlo, že mi končej prázdniny. :D Takže....ach jo.

K tomu zejtra píšem ze zemáku a bižule. Z obou dvou předmětů snad 30 stránek... umim..nic.

Tak si řikám, že bude líp.
Fakt v to silně douám, protože tyjo... :D už to nedávám. :D

Měla bych se kouknout na nějakej milej animovanej film... :D
_____________________________________________________________________________________________________

Tyjo.. prosím, že je tu taky někdo s depkou... :D


_______________________________________________________________________________________________

Mám zasekanýho noťase jak bejk.
Před 14 dny mi to napsalo, že bylo nalezeno 974 virů!!! :DDD Docela luxus... ale to nechápu..to jak u mě v noťasu?? :D
To by mi podle mě nefakal vůbec.

...ikdyž je pravda, že mi nejde kliknout ani na jednu věc na ploše. Dokumenty, tento počítač, nic... můžu jen klikat dole v liště na internet a vypnout. :D Naštěstí zatim nic jinýho nepotřebuju. :D

....měla bych to ale asi říct našim. :D ...

_______________________________________________________________________________________________

LÉTO

6. března 2012 v 22:38 | Dominikísek-Dominika Nováková
Sakraaaa!!! Mááám depkuuuuuuuuuuu :D
Tohle bude asi nejtrapnější článek na blogu... celej takovej...s pointou! :D

Chci léto lidiii!!

ANGLIE

6. března 2012 v 11:46 | Dominikísek-Dominika Nováková
Už před měsícem jsem ukecala mamku, když pořád tak ráda plete, háčkuje a šije, jestli taky třeba někdy něco neudělá mně. :D

Nakonec souhlasila. Takže snad UŽ KONEČNĚ NĚKDY dojedem pro nějaký ty látky, aby mohla začít. :D

Musím říct, že je "nadšená" z mojí představy. :D

Požádala jsem jí, jestli by mi něco udělala s potiskem Anglie. ... něco.. haha, prostě cokoli s Anglií no.. :D

Teď se nudim, nevim co dělat, tak jsem si zkusila načrtnout představy. :D

Jsou luxusní.. :D
O týhle tašce vim - mají ji New Yorkeru, ale tak stejně, mě by nevadilo uschovat si svoje kapesný a mamka by mi nakoupila potřebný věci na to, aby tu tašku nějak stvořila. :D ... prej jí hrozně přeceňuju. :D

Jakýkoli tričko nebo tílko bych ale stejně ocenila asi nejvíc. :D ... ona asi navíc stejně počítala celou dobu s tim, že chci nějaký triko. :D

No... a tohle musím říct... je asi DOST SLOŽITÝ. :D :D ... to jí radši ani nebudu ukazovat, nebo si to rozmyslí. :D

.... poznámka: Teď jsem jí ty obrázky ukázala... docela na to čuměla. :D ..(asi co jsem to za debila..) :D

VLASY

4. března 2012 v 12:05 | Dominikísek-Dominika Nováková
Zdravím!

Už je to zase děsně dlouho, co jsem sem nic nepřidala. Ale víte co je nejhorší? :D já ten čas jakože i mám, ale vůbec nevim, co bych sem napsala.
Takže prostě improvizuju. :D

Mám čímdál lepší náladu. Asi to bude kvůli tomu...né...- je to kvůli tomu, že už mám v tanečních odbytou 7. lekci z 10!!! Oujééé! :D Už to skoro končí.
Fakt mě to nebaví, ani nějak nenadchlo, ani netancuju s kým bych chtěla :D takže mě to zkrátka deptá. :D
_________________________________________________________________________________________

Do tý Anglie teda snad pojedu, nakonec se sestřenicí.
Jo, těším se, přeci jen země One Direction... :D ale teď už se tam fakt těšim spíš na to, že si něco koupím, musím si ale do tý doby opatřit DOOOOST peněz, aby bylo z čeho. :D
....asi si řeknu rodičům, když nedělám ani žádnou pitomou brigádu. :D
_________________________________________________________________________________________

Hrooozně moc si chci udělat takovýhle vlasy!!!! ♥ ↓

Poraďte někdo jak na to!!! :DDD .... (né, vůbec nejsem debil, co si myslel, že dosáhne alespon malinko podobného výsledku copánkama.. :D)

Taky jsem našla nějakou speciální žehličku na vlasy, co mám asi od 5. třídy. No, ona je dělaná, aby neničila vlasy, proto je NA VODU! :DDDD Je to fakt vymakaný!! (ironie..)
Nahřívá se 500 hodin a je v ní akový malý otvor, kam nalijete vodu. Pak je v celym pokoji pára jaxviň... :D
Ale rovná vlasy, a když se jí vymění ty... .ty...jak to nazvat... takový ty destičky (z těch rovných) na vlnitý, dělá to "kudrnatý vlasy". Jakoby... ale NENI TO ONO, JAKO NA TÝ FOTCE! :-/

_________________________________________________________________________________________

Tyjo.... nejsem tu 14 dní a už ted mi dochází nápady, co napsat.
To, co mě nejvíc fascinuje tu psát nechci. Nechci to zaprvý zakřiknout, a za druhý... at mám nějaký to soukromí, když tu píšu spousty dalších věcí. :D

Poslední dobou poslouchám... i jiný věci než One Direction. :D
... zvláštní... :D
The Wanted - Lightning - tu miluju ♥ ;)

Jessie J - Domino - tohle je prostě... "sexy and free" :D. :D viz první věta v songu. :D

Tarzan Soundtrack - You'll be in my heart by Phill Collins - znáte tu pohádku Tarzan? Jestli ne, tak aspoň malá ukázka ve videu, tu jsem měla hroozně ráda. :D

Robbie Williams - She's Madonna - néé, vůbec to neni starý a vůbec se mi to nezačalo líbit až teď. :D

TANEČNÍ

20. února 2012 v 15:54 | Dominikísek-Dominika Nováková
Bože.
Po týdnu na horách byl pro mě dnešek ve škole fakt otřes.
Mám naplánovaný testy každý den tři snad na dalších 14 dní.

A k tomu všemu nemám výpisky a dneska máme prodlouženou. Vůbec nic nestíhám.

(Hm.. o to ironičtější je to, že na blog si čas najdu... :D)

Napadlo mě sem hodit pár fotek a musím říct, že mi opravdu zvedly náladu! :D

První jsem si jich pár uložila a pak šla zamaskovat ostatní lidi. :D

Je dokonalý, že tam vlastně jediná vypadám jak člověk :D - protože ostatní jimi už jaksi po mé úpravě nejsou. :D

Takový panáčci... :D

Mimochodem... momentálně neumím ani jeden tanec... A vůbec jako netušim, co tam budu večer dělat! :-O

Ježiš... :D Ty fotky jsou tak dokonale vtipný! :D

...jo! A nejlepší nakonec!!!! :D :D Z toho chytám neustále výtlem! :D

"Domča a králíci!" :D

DEMI LOVATO

3. února 2012 v 16:56 | Dominikísek-Dominika Nováková
Zdravím!

Tenhle článek tu byl psán už jednou, ale prostě mi to nedalo a přidávám podobný podruhé.
No, neni ani tak "textově" obsáhlej, jako fotkově.

(Stejně je zvláštní jak se tenhle blog mění a zaměřenost na komiksy tu je poslední dobou jen zkrátka.)

Každopádně mám v počítači několik fotek, na kterých se mi "podařilo" vypadat jak Demina (Lovato kdo neví). :D (To je srandááá-)

Ovšem teďka je zrovna dlouhovlasá zrzka a já jaksi nemám v plánu se na zrzavo obarvovat.

...(Když na to tak koukám, ty fotky vypadaj jak z CAMP ROCKU! :DDDDD)
KDYŽTAK VIDEO ZDE ↓

No, nemůžu sem dám fotky MĚ a jí vedle sebe... protože to absolutně zobrazuje detaily a už to neni tak fascinující, jako mně se zprvu zdálo. :DChce to trošku představivosti______________________________________________________________________________________________________________


_____________________________________________________________________________________________________________

Kdo ji nezná, nic nepozná.


DEMI LOVATO

22. ledna 2012 v 14:05 | Dominika Nováková - Dominikísek
(Čus Terko, vim že to čteš... :D)

(ČLÁNEK ROZEPSANEJ VČERA - PŘEDSTAVTE SI...ŽE JE SOBOTA) :D
______________________________________________________________________________________________________
Tak jo.. poslední den volna. Zejtra už totiž volno nemám, budu se učit - a maximálně se na to netěšim!!! :-/
Proto chci bejt dlouho vzhůru, ať je dnešek co nejdelší. :D
______________________________________________________________________________________________________
Mimochodem, jistě někteří znáte One Direction a jejich písničku "What makes you beautiful" - tak si poslechněte upravenou, která se týká matiky.... (na kterou mimochodem v pondělí píšu... čtvrtletku :-/ ) Tohle je asi jediná situace, kdy se mi matika líbí :D ↓
(Schválně, dopočítáte se, jaké číslo vyjde na konci videa? :D ) (..samozřejmě, oni to na konci řeknou, ale tak stejně .. :D)
________________________________________________________________________________________________________
blik, cvak, příjem ...UŽ JE NEDĚLE! :D
(Fakt dost *na nic informace..)
Tyjo, takže ráno jsem vstávala už v 8, abych mohla začít vyplňovat slepou mapu na zemák a učila se jí.
Samozřejmě, právě jsem s tím skončila... po 4 HODINÁCH!!! :-/

A to jí mám spíš vyplněnou, než že bych byla našprtaná... :D
Ještě se musím naučit TAKY na zítřejší čtvrtletku z matiky... což vlastně vůbec nedávám... proto jsem na blogu.
________________________________________________________________________________________________________
No, už jsem tu psala o tom, jak se sama střihám. :D Haha, senzační to věc.
No nic, poprvý jsem se k ostřihání dokopala (respektivě ostříhání - na ofinu), po shlédnutí týhle fotky DL.

No a nyní, podruhý... :D jsem si nechala zkrátit vlasy (důvod: nekvalitní vlasy :-/ ) po shlédnutí včera týhle fotky. :D ↓
No, pokud je někdo, kdo má fakt dokonalý vlasy, tak Demi Lovato.. :-)
_________________________________________________________________________________________________________..tyjo, kéž bych byla ta vlevo :D

PÍŠU / VYPADÁŠ ÚPLNĚ JAKO...!!!

20. ledna 2012 v 16:54 | Dominika Nováková - Dominikísek

PAVLÍKOVY HLÁŠKY


Hodina angličtiny
Učitel: ,,So, Pavlík.. what you want change in our school?"
Pavlík: ,,..................."
Učitel:,,So...Pavlíku?"
Pavlík:,,....to mám teď říct jako něco o škole, jo..?"
Učitel: vtipný úsměv :,,..what you want CHANGE in our school?"
Pavlík:,,.......???"
Učitel:,,Do you want something change?"
Pavlík:,, Ja, Nein..... Ja!"

Učitel:,,You mean: yes, no...?"
Pavlík:,... javol!"

:D :D :D :D no jo no. Neuvěřitelný, co o hodinách povídá.
________________________________________________________________________________________________

Mimochodem, momentálně jsem měla rozkoukaný (podle vašich typů) "ZNAMENÍ".
Hned během první minuty jsem si vybavila Scary movie 3, která je podle toho natočená jako parodie! :D (..když nepočítám Samaru.)

Koukám na to s babičkou, protože je jediná, která si na to se mnou najde čas. :D Akorát si na to stěžuje, že je pak hrozně z toho vytočená.. (Přitom na to vůbec, ale VŮBEC nekouká!)

Spíš je ráda, že jí chodim navštěvovat třeba na dvě hodiny v kuse. :D

...několikrát mě napadlo, že jí naučím s počítačem, ale ona TAK MOC NECHCE! Vždycky řiká, ať to dám pryč, neví na co má klikat i když jí na to tlačítko ukazuju.

Jinak, skončili jsme na 57.minutě, ale pak jí mamka nabídla, že jí odveze do KAUFLANDU, takže to ihned se běžela oblíknout a → VYKAŠLALA SE NA MĚ!!! ← :D :D ...MOJE BABIČKA!! :D

...ccc.....jede si nakupovat do kauflandu plnýho důchodců..... :D a nekouká se mnou na horory. :D
_______________________________________________________________________________________________________
Teď jsem sama doma....
....ani se nebojim, dokud mi nevolala sousedka → JESTLI SE NÁHODOU NEBOJIM..?←... :D...
...od té doby se bojim.

Jak se zbavit strachu po hororu?
.....pusťte si disney channel. :D

_______________________________________________________________________________________________________
Už jsem vám řikala o tom, jak mi až nepřirozeně často řikají přátelé a známí, jestli nemám čínské, japonské, asiatské, či jiné předky. :D Já, že NE! :D ... ,,A proč se vlastně na takovýhle věci ptáš?" :D Oni:,,Ty..když prostě přivřeš-ale nikdy je ani nemusíš přivýrat..-prostě oči! ..tak tak vypadáš.. Dneska jsem zamyšleně koukala na tuhle fotku:
________________________________________________________________________________________________________
Testuju novou kulmu...ha - novou. Prostě dárek z Vánoc.

Nikdy jsem s tim neuměla, ale tak... po půl hodině jsem něco utvořila.
Chodim už na ty taneční.... je to.... to nejde popsat. :D

UFO, Mimozemšťani

2. ledna 2012 v 16:48 | Dominikísek
Zajímavost: Z počátku jsem tenhle text začala psát jako takovou "úvodní řeč" k obrázku. Ovšem po chvíli jsem se tak rozepsala, že jsem byla nucena změnit nadpis "Obrázek mimozemšťanka" na mnohem jasnější UFO. Je to spíš takový článek...o těchle věcech..


Poslední dobou nacházím jako svojí novou zálibu sledování hororů.
Znáte to, kdy se těšíte, že se budete bát společně s kámoškou při hororu a nedá vám to půl roku spát?

Víte jak se zbavíte toho půlročního strachu? :D .. koukejte se na horor každej den. :D
Vážně, teď jsem to pořádně rozjela, a musím říct, že není snad nikdo větší posera než já. Pamatuji si na 5. tříu, kdy jsem viděla scary movie 3 - a ze samary (kde ke všemu byl ztvárněna komediálně) jsem šla skoro "k psychiatrovi"! :D

Né, fakt jsem na to brala nějaký kapky... :D

A teď... no, už jsem to fakt tak rozjela, že by mě V ŽIVOTĚ NENAPADLO, že se budu koukat sama doma na jeden strašidelný film za druhým.

Včera jsem našla film ČTVRTÝ DRUH, který mě fakt zaujal titulní stránkou. Jako...jo, UFO mě baví. A to fakt dost. Až na to, že to nebylo nikterak hrozné.

(Hned ze začátku mě děsně zajímalo, co to asi ten ČTVRTÝ DRUH znamená. V půlce filmu to vysvětlovali. PRVNÍ druh - když spatříte UFO, DRUHÝ druh - když jsou po nich nějaký důkazy...kruhy v obilí.., TŘETÍ druh - když s nimi navážete kontakt, ČTVRTÝ druh - únos..) :P :D To poslendí zní tak..zvláštně.

Ovšem to bylo natočeno prý podle skutečné události. Teoreticky, nebyl ten film až tak přehnaný, takže by se tomu dalo věřit. Na začátku uváděla jakási žena ten film, který byl natočen a "opravdu" se stal na Aljašce. V filmu jsou i záběry z pozorování a z hypnoz lidí, které tenkrát točili. Byla jen změněna jména a profese.

Každopádně, podle statistik.. Je na světě přes 11 milionu lidí, kteří od 30. let buď sami zahlédli nebo znají někoho, kdo viděl UFO. (Jinak... jestli na něco existuje 11 milionů svědků, pak by to vyhrálo všechny soudní procesy na světě..)

MOJE DÁREČKY

26. prosince 2011 v 14:59 | Dominika Nováková - Dominikísek
Je toho všude plno, všichni si navzájem na netu ukazujou, co dostali letos pod stromeček a musím se zklamáním říct - že vůbec nemám plány, jak využiju zbývající dny volna, nebo někam vyrazim, prostě nic - takže trávím svůj čas na počítači, tudíž vám sem mých pár dárků házím taky. ;)

Jen aby bylo jasno hned ze začátku, z těch dárků, které jsem si přála a psala jsem o tom v TOMTO ČLÁNKU, jsem nedostala nic. :D

Žádné glee, ani nic s nim společné. x) No, nakonec jsem toho dostala i tak hodně, a to, co jsem chtěla. Třeba mobil, kterým jsem něco z toho nafotila. ;)

1. Šaty od babičky, které budou do tanečních. (Věřte, na taneční bych dobrovolně nikdy nechodila, ale podle našich to je společenský zvyk, takže mě k tomu dokopali..)

2. ŠÍLENĚĚĚ ZBOŽŇUJU HUDBU, to asi každý, ale já fakt chodím ven s kámoši - na dětský hřiště :D (Vůbec nezáleží na tom, jestli vám je 9 nebo 17 :D) a houpu se i několik hodin! :D a to jedině za poslouchání písniček! :D No, takže teď mám konečně dobrej mobil se skvělými repráky (předchozí telefon je měl velice potichu), ale pro jistotu mám PANDA reprák, který senzačně "řve" :D takže to všichni uslyšíme, nebo mám KONEČNĚ pěkný sluchátka! :-)


3. Mamka byla letos před Vánoci asi měsíc nemocná, takže všechno nakupovala převážně přes net, proto jsem jí poslala odkazy na oblečení, který u nás ve městě neseženu. x) Tyhle konečnš vlastním..

• Mikina

• Mikina

• Mikina

..v tej poslední vypadám - k tomu ještě s těma sluchátkama jako hoper. :D

Jo! A ještě jedna věc! :D Vždyť jsem vlastně dostala the sims mazlíčky, abych měla co pařit! :D
Ale mamka samozřejmě omylem koupila nějaký "PLUS", kde je k tomu i ta základní verze - kterou mám.
Což se jí prodražilo a já blbá jí na to upozornila, takže nechce abych to otvírala, dokud to nevymění! :D :D
SAKRA! :D a to bude...bůhví kdy.. :D
_____________________________________________________________________________________
Hodila bych vám sem nějakou vánoční písničku, ale ty jsem sdílela v předchozím článku
Nyní vám představím svoje další favority, které neustále poslouchám. Ironií je, že jsem je zpočátku ani neznala a hned jsem je děsně zavrhovala, protože jejich skupina má ten samý název, jako si řikají GLEECI - One direction.
No nic, poslechla jsem si je, uviděla jsem je... pravda je, že když jsem je viděla... tak jsem si je oblíbila.x)

Nejlepší je ten klučina od 0:27 až ..dokonce písničky, :D on tam je furt... x))


ÚCHYLKA GLEE - Darren Criss

24. prosince 2011 v 12:10 | Dominika Nováková - Dominikísek
Ano, je to senzační zpráva, zařvu ji do celého světa - kdyby to někdo náhodou přehlédnul..

DNESKA JSOU VÁNOCEEE!!!!

Jupíí, anóóóó!!! :D

Tak.. celkem jsem se vyřvala, takže můžu vklídku pokračovat...

Co jsme si letos přála? ..vezmu to zkráceně... GLEE! :D .. a nebo ne zkráceně. :D


1.This t-shirt, cause... i love Darren :3 FOTO ZDE

2. This sunglasses, cause... i love Darren xD FOTO ZDE

3. Again t-shirt, cause .. i love darren :D ..and it's funny.. FOTO ZDE

4. next... CD .. :-))) FOTO ZDE

5. Jenom tak pro zábavu a zajímavost, posílám fotku mé práce :P :DD FOTO ZDE

Pak jsem si přála žejo DVD glee 3d concert movie... nakonec to mám zadara stažený ;D

A mimochodem... mamka mi řekla, že mi tehle rok nic s glee nekoupila..xD ..jo, fakt se šíleně těšim na ty dárky, co jsem vyjmenovala nahoře - a ani jeden nedostanu. :DD
Docela to chápu, všechno to je AMERIKÁNO.. :D nechce se jí to objednávat z daleka.. :D

No a když jsou ty Vánoce, přináším vám několik mých oblíběných VÁNOČNÍCH PÍSNIČEK. Převážně od GLEE, ale uznejte, jsou skvělý!

1. Extraordinary Merry Christmas GLEE! Zpívá Lea Michele a Darren Criss!
Mám jí ráda, dokonce i přesto, že nesnáším Leu Michele.. :D (důvod? Koukněte se na díl glee 2x14 :D)2. Glee - Let it Snow! Zpívá Chris Colfer a Darren Criss!
Taková vtipná a...zrychlená verze :D


3. Glee - Santa Claus Is Coming to Town! Zpívá Cory Monteith a Mark Salling!
Z celého dílo ve třetí serii deváté epizodě a této černobílé části se mi líbila asi nejvíc. Cory má pěknej hlas..

4. GLEE - Last Chrismtas! Zpívá Lea Michele a Cory Monteith!
Je sice už z druhé serie, ale stejně se jim fakt povedla..

5. Glee - One Of US! Zpívá celý New Directions
Sice není vánoční tématiky, ale při dnešním hledání jsem na tuhle písničku s videem narazila a uvědomila si, jak se jim celá epizoda vyvedla. Ze začátku se hnedka nezpívá, to se Kurtovi probouzí otec z komatu, při tý scéně jsem tenkrát fakt brečela!! x))S kamarádkou jsme se vsadili, že si dáme na profilovce fotku svýho oblíbenýho zpěváka, no a aby to nebylo jen tak, tak jsem se snažila vytvořit "fotku" s Darrenem. :D Heleďte, v životě jsme to nezkoušela, neumim tyhle "fotky" dělat. :D Ale to je fuk, bratr mi to uvěřil, ale on se o tyhle věci fakt nezajímá... :D

(Btw. Moje část je stará dva roky, nejsem žejo "blonďatá" :D)
Darren Criss's wife... :D

DÁRKY! Vánoce!

27. listopadu 2011 v 16:03 | Dominika Nováková - Dominikísek

DNEŠNÍ TRAFIKA VÁM NABÍZÍ VÝTISK ČLÁNKU U DOMČI NA BLOGU! ČTĚTE!
_______________________________________________________________________________________
Konečně první ADVENTNÍ NEDĚLE! Joo!
.. - jen se nad tím zamyslete - KONEČNĚ PRVNÍ NÁZNAK VÁNOC!! :D

Poslední dobou jsem se nemohla k ničemu dostat, opravdu můžu poctivě říct (asi prvně :D), že jsem neměla čas kvůli učení. Fakt jsem dřela a mám KONEČNĚ pár jedniček. :D (Asi tři.. :D)

No, tenhle rok budu mít Vánoce podle rodičů "prý" dost chudé. Špatná to zpráva... :D
Vše co jsem si přála bylo... já vlastně ani nevím. Možná ta chudost Vánoc znamená, že když nevím co si přát, tak jak to mají tperve vědět rodiče, že?
Přála jsem si tohle luxusní oblečení Barta Simpsona!! ♥ ALE! Nebude.. :-/ Proč? Protože to není 100% cotton.. :-/
Sakra!

Hledala jsem někde na netu skvělé a dobře barevné + co nejlepší střih - TRIČKO S BARTEM, NEBO SPONGEBOBEM! ..nikde nic. :-/
Budu vděčná KOMUKOLI, kdo by mi našel něco s Bártíkem, a Spanžobobíkem hezkého. ;D

Asi jsem (jsem) zblázněná na tyhle postavičky, ale to radši moc neřešte. :"D

Další věc, která mě zaujala asi už před rokem - je obraz zebry z iKEY! :D
Chápete to?! Já ne! :D Já si prostě vyhledávám takový "kraviny", jako je uplně zcela zbytečně obyčejný OBRAZ ZA LITRA!! :DDD Jsem debil.. :D

No, nakonec mám v plánu si jen tak sama pro sebe asi koupit tričko z BIG BANG THEORY. :D Né, fajn, ještě nevim, dávat za to triko 399,- :D

______________________________________________________________________________

Něco od tématu. Mohu vám přinést jednu menší novou Pavlíkovu hlášku, proběhla někdy před 14 dny, tak si ji moc nepamatuju. :D

Postavy: Pavlík, učitelka ZSV, třída
Hodina: ZSV - občanky

Probíráme psychologii - myšlení. Nacházíme se v poruchách myšlení - učitelka nám vysvětluje jeden z příkladů. Jedná se zrovna o poruchu, když někdo chce něco říct, ale pak si nemůže vzpomenout co to bylo, zapomene to.

Pavlík:,,To znám! To se mi stává!"
Spolužačka:,,Jo, mě taky! Při tomhle je dobrý se vždycky vrátit tam, kde jsme na to mysleli..."
Učitelka:,,Přesně, spatříte tak totiž nějaký podnět, který ve vás tu myšlenku vyvolal a vzpomenete si."
Pavlík:,,No tohle u mě nefunguje. Já nikdy nevim, odkaď jdu.."

______________________________________________________________________________________

Jistě znáte vánoční datart. No, můj brácha se rozhodl tam zaregistrovat a soutěží tak o dárek rodičům. :D
Když mi to ukazoval, tak jsem mu řekla, že jestli to vyhraje, tak chci, aby to bylo i jako ODE MĚ!! :D A on že ne. :D
Tak třeba když pro to něco udělám, třeba pak povolí. :D

No, co vám za to nabídnu.. Asi to, že KAŽDÝ KDO ZDE DÁ OZDOBU: → ZDEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE! a ozve se do komentů, dám vám hlas taky. ;)

Řeknu i bráchovi, kterej je na vedlejšim kompu, takže budete mít - at už budete chtít kdekoli - mít DVA HLASY NAVÍC! :D


→ tohle si přejuu!! :D Je to dokonale modrýýý! ♥

(fajn, takový modro-zelený.. :D)

Btw: Virtuální hra pro holky! www.xoxinky.blog.cz

BUDOUCNOST fotografie - RAKOUSKO

24. října 2011 v 16:30 | Dominikísek - Dominika Nováková
Dnes to bude malinko jiné, něco, na co tu jste zvyklý.
Napadlo mě ukázat vám pár fotek z Rakouska z Rohrbachu, kde jsem byla na pobytu.
Nejde o nic zvláštního, jen taková dokumentace. ;)

Byli jsme (samozřejmě) na speciální výstavě, kde - by se dalo říct - byla ukázka několika vymožeností, které by jsme v budoucnu mohli možná využívat. Co takový malý mládě lachtana, který reaguje na hlas i dotek? Docela mi to připomělo ty dnešní hračky, ale věřte, tohle bylo promakanější. Stojí 4000 Euro. (Ten lachtánek.)
Možná bude nahrazovat domácí mazlíčky, aby si lidé nepřipadali doma tak osamělí. Btw: Tím dudlíkem se nabíjí. ;D
Zrovna tohle muzeu se přesněji nachází v Linzi - tam jsme měli jednodení výlet.
Něco jako lego... moná speciální kostičky, ale myslím, že to byla...dokonce nějaká hmota. :D

Pomocí obrovské mapy na tom stole nám mohla slečna prezentovat určitá místa a ulice na obrazovkách, které byly výše. Měla i speciální malou knížku a k ní pero, v knížce zmenšeninu mapy kterou vidíte jakože ten stůl a tužka mohla v knížce zobrazit místo, které se pak na velké mapě zbrazilo. Těžké na pochopení. :D
Jo, vůbec se tam nenudim. ;)

Za několik let se předpokládá, že skoro každý z nás bude mít doma tuto figurku, jako dnes máme mobilní telefony. Měla by nahrazovat lidské výrazy a chování, který každý uvidíme doma při telefonování. (Voláme dotyčnému a na naší figurce se nám zobrazují jeho gesta, výrazy...)

Víte, bylo tam toho tolik a pravdivě...mnohem lepšího! Jenže jsem vám chtěla říct něco o tom, k čemu mám fotografie.
Nejvíc mě ale zaujalo obrovská 3D dokumentace o vesmíru. TOHLE v žádném případě nebyl nějaký obyčejný 3d film v kině v Praze. TOHLE bylo neuvěřitelně kvalitní! V životě nenajdete nic tak reálného! ..tedy, pokud se to opravdu neděje a vy tam nejste. To byla místnost o šířce takových 50 metrů! Nyní vám řeknou - udělejte si pohodlí. Nikde nejsou sedačky, jen podlaha a zeď. Sednete si na zem a zapnou to... TA 3D PROJEKCE TOTIŽ JE PROMÍTÁNA I NA ZEMI! Takže sedíte - A LETÍTE! Absolutně! Jste maximálně ve vesmíru. ;)

Pamatujete se, jak jsem vám psala, že jsem za svůj život strávila 33 dní na houpačce? :D ... Pravda, nyní už to je zase o něco víc, ALE! Byli jsme i v dalších třech menších muzeích a vjednom z nich byla HOUPAČKA UVNITŘ! Zabrala jsem jí celé naší výpravě asi... na minutu a půl, ež mě vyhodili.
Někomu stačí málo ke štěstí.. :-)

Poslední důvod z čeho mám ještě radost, že jsem včera zaznamenala toplist v hezkých číslách. Jen podívejte. ;)

POMOC! Seminárka! Čtenářské listy!

16. října 2011 v 17:53 | Dominikísek
Už delší dobu si nejsem jistá, jestli to dělám dobře.
Mluvím o seminárce na češtinu, my tomu říkáme ČTENÁŘSKÉ LISTY.
Potřebuji konečně se dát do čtení povinných četeb, ale k tomu potřebuju umět ty čtenářské listy - správně dělat.

Máte-li s tím zkušenosti, či se nacházíte na stejné pozici, kdy čtete povinnou četbu, budu ráda za všechny rady.
Nejlépe s detailním postupem.

Naše seminárky by měly mít samozřejmě několik A4, odhadně si troufám říct, třeba sedm.

Co vím: • Jedna A4 o autorovi
stručný děj knihy
Hlavní postavy + jejich charakteristika (Pokud si myslím, že určitá osoba je třeba hodná, nebo naopak mrzutá, mám napsat i konkrétní ukázku a stránku knihy, kde jsem k tomuto závěru došla.) - (fakt detailní. :D)
kompoziční prostředky - TOHLE JE NEJDŮLEŽITĚJŠÍ ČÁST, KDE SI ZKRÁTKA NEVÍM RADY. Neni někdo, kdy by věděl, o co v rozboru vět jde a jak se to dělá apod.? Tady jsem ztracená..
Vl.názor
Zdroje (např. o autorovi..)

Na tyhle věci si vzpomínám teď, možná by mě něco napadlo, ale teď jak řikám vážně netušim. Budu ráda za vaše osobní zkušenosti, či jak na tom děláte vy.

P.S: Ještě jeden dotaz ohledně těch čtenářských listů. Jak se to dělá s básničkama?
Doma mám Puškina a nevím jak to zase sepsat.
U básniček se také píše děj? Jak je to opět s rozborem vět?

JAK JSEM ŘEKLA, KAŽDÝ NÁZOR A "NÁVOD" MI NEUVĚŘITELNĚ POMŮŽE.

KRESLENÍ atd

14. října 2011 v 9:04 | Dominikísek - Dominika Nováková

Zdravím. Divíte se, že píšu takhle ráno, když mám být ve škole? Né, tohle neni
přednastavený článek, zkrátka tam →DNESKA NEJSEM←.
Důvod: SVATBA! moje teta se vdává a je velice pravdou, že se těším! :D
Povolila mi, jako svojí neteři přivláčet si odpoledne někoho s sebou,
takže přijede Majda! Ou jéé! :DDOznámení pro Paloučkáře, co navštěvují i tenhle blog.
Jak se můžete dočíst, dnes budu na svatbě a zítra to budu asi nějak dospávat, kdo ví, jestli někam nepojedu, takže bohužel si budete muset počkat na další články.
Ale aby jste se nenudili, můžete se přihlásit do soutěže: MONSTRA, kde můžete jakýmkoli způsobem nějakou tu příšeru nakreslit. ;)Minulý týden to byl myslím, že 9.člověk, co se mě zeptal, jestli nemám nějaké předky z Japonska!? Já, že vůbec netušim a jak na to dotyčný přišel?
,,No, víš, ty máš takový šikmý oči...nejsi teda třeba napůl asiatka?" Já:,,No, vůbec o tom nic nevím.." ,,A tak teda číňanka?!!" :D No, věřtě mi, že i přesto mám teď o našem rodě pochybnosti.
Nepředstavíte si, s čím totiž přišel můj taťka nedávno! :DD On:,,Hele, hádejte, co mi řekli dneska chlapi v práci?"
My:,,No, co?"
On:,,Že vypadám jako Jackie Chan!!" :DDD (Možná tak nějaký český provedení Jackieho Chana..--:D)
Ha! teď si asi fakt všichni myslíte, jakou tu máme pěknou hezkou milou vietnamskou rodinku.. :D

LAST FRIDAY NIGHT!

Včera nastal jeden z mých dlouho očekávaných okamžiků!
Konečně se zveřejnila zvuková nahrávka od GLEE!!
Ve třetí serii a čtvrtém díle, který bude zveřejněn 1.listopadu, bude k vidění Darren Criss (Blaine Andersone) společně s ostatními gleeky, jak zpívají LAST FRIDAY NIGHT od Katy Perry!
Panebožee! Prostě, u mě je všechno, co glee-mnohem lepší než originál!
A Darren Criss, v provedení Last Friday Night - NENÍ NIC LEPŠÍHO!!
Přesně takhle to má být! Navíc si Darren v Katině videoklipu L.F.N. (T.G.I.F.) ZAHRÁL!

Katy Perry - Last Fridan Night (T.G.I.F.)
Darren Criss k vidění v 0:31 !

A nyní Darrenovo provedení - já se s váma hádat nebudu, pro mě MILIONKRÁT LEPŠÍ! ♥

KRESLENÝ časopis pro děti! PALOUČKOVÝ DENÍK

8. října 2011 v 17:53 | Dominikísek - Dominika Nováková
Časopis měl na starosti Kvítek. (www.napaloucku.blog.cz) Za pomocí svých návštěvníků Paloučku měl sestojit deník, který měl účel být zábavný a zároveň poučný.
I samotní Paloučkáři mohli do deníku přispět a Kvítek vybíral ty nejpodařenější a stránky graficky upravoval.Nenašel-li se někdo na nějaký určitý článek - sám ho napsal.
Díky Kvítku, skvělá práce! ;D

↓(KVÍTEK, JAK TVRDĚ MAKÁ NEJEN NA SVÝCH WEBOVKÁCH "NA PALOUČKU", ale také na celém PALOUČKOVÉM DENÍKU)↓
DEJTE SE DO ČTENÍ! :-)
 
 

Reklama